"TS; FB maçında daha avantajlı"

Sümer, Yattara'nın sahalara döndürülmesi için gerekli işlemlerin yapılmadığını da iddia etti. "TRABZONSPOR'UN YÖNETİMSEL BAĞLAMDA BAŞLANGIÇTA BİR KAÇ HAMLE HATASI OLDU" Şu anda da bordo - mavili kulüpte Futbol Koordinatörlüğü görevini sürdüren Sümer, Trab

"TS; FB maçında daha avantajlı"
Sümer, Yattara'nın sahalara döndürülmesi için gerekli işlemlerin yapılmadığını da iddia etti.

"TRABZONSPOR'UN YÖNETİMSEL BAĞLAMDA BAŞLANGIÇTA BİR KAÇ HAMLE HATASI OLDU" 

Şu anda da bordo - mavili kulüpte Futbol Koordinatörlüğü görevini sürdüren Sümer, Trabzonspor'un sezona yanlış bir hamleyle başladığını belirterek, "Yabancı teknik adamlar sezona yüzde 50 eksikle başlıyor. Çünkü oyuncuları tanımıyor, ligi tanımıyor ve yörenin geleneklerini, göreneklerini bilmiyor. Yabancı bir teknik adam bunlardan eksik ve yoksun kalıyor. Trabzonspor'un yönetimsel bağlamda başlangıçta bir kaç hamle hatası oldu. Yönetim, teknik adam seçiminde ortada kaldı. Ortada kaldıktan sonra da sınırlı tercihler içerisinde Broos alındı. Sonra gelinen durum ortada. Başarısızlığı sadece bir teknik adama yükleme ihtiyacından kurtulmamız lazım. Yani Trabzonspor yönetimi acaba o dönemde görevini tam olarak yaptı da sadece hoca mı hata yaptı? Bizler veya taraftarlar görevlerini tam olarak yaptı mı? Yani sorunları sadece bir kişiye bağlayarak, diğer yanlışları düzeltememeye çalışmamak doğru değil" diye konuştu.

"FENERBAHÇE MAÇINDA DAHA AVANTAJLIYIZ"

Efsane teknik adam, Şenol Güneş'in varlığının dahi takıma çok olumlu yansıdığını vurgulayarak, "Şu anda Trabzonspor'da bir Şenol Güneş gerçeği var. Onun varlığı bile kulübün lehine olan bir faktör. Fenerbahçe maçı öncesi bunlar önemli etkenler. Ama her şeye rağmen bu bir Fenerbahçe maçı. Fenerbahçe'nin zirvede güçlü bir hamle yapabilmesi için Trabzonspor engelini aşması lazım. Trabzonspor ise bu noktada yüksek bir moral içerisinde. Takımda da önemli bir eksik olmadığına göre müsabakanın kazanımı daha çok bizim lehimize göre gözüküyor. Şu anda biz daha avantajlı durumdayız" dedi.

"BU MAÇLA 95 - 96'DAKİ MAÇ KIYASLANAMAZ"

Sümer, bu maçın 95 - 96 sezonunda Fenerbahçe'ye mağlup olarak kaybedilen şampiyonluk maçıyla aynı değerde olmadığını da ifade ederek, "Bu maçla, 95 - 96 sezonundaki maç arasında çok büyük farklılıklar var. O dönem biz kaybetmesek şampiyon olacaktık. Şu anda ise o kadar net bir sonuç üretecek bir maç yok. Trabzonspor elbette ki kazandığı taktirde zirve için umutlanacak. En azından böyle bir süreci başlatmış olacak. Fenerbahçe kaybederse de önemli bir avantaj kaybedebilir ama zirveden uzaklaştı şeklinde olayı değerlendiremeyiz" ifadelerini kullandı.

"ŞENOL GÜNEŞ'İN GELMESİYLE HER ŞEY DÜZELECEK ŞEKLİNDE BİR YANILGIYA VARMAK YANLIŞ"

Şenol Güneş'in gelmesiyle her şeyin düzeleceği şeklindeki bir yanılgıya varılmasının çok büyük bir tehlike olduğunu da söyleyen Sümer, şöyle konuştu: "Şenol Güneş'in varlığı takımda düzeltici bir etki yaratacaktır ama her şeyin üstesinden gelmeye yeteceğini düşünmek doğru değil. Takımın başarısı için gereken diğer faktörlerin olayda katılımcı ve üretici olmaması halinde, Şenol Güneş'te beklenen hamleyi yapamayabilir. Şenol Güneş'e gerekli olanaklar sağlandığında Trabzonspor yükselecektir. Yani sonunda Şenol Güneş'in varlığı bir başka tehlikeyi beraberinde getiriyor. Beklenti büyüdükçe baskılar artacak ve bu işini zorlaştıracak. Geçmişte bunun sıkıntılarını yaşadık. Şimdi inşallah daha duyarlı ve sabırlı davranırız. Başarının yolunu açmak için yanlışların yolunu kapamak lazım."

"YATTARA'YI SAHAYA DÖNDÜRMEK İÇİN GEREKLİ İŞLEMLER YAPILMADI"

Sümer, kendi başkanlığı döneminde takıma kazandırdığı Yattara'nın iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirterek, "Yattara'nın bu seneki oynamayan görüntüsü sakatlıklarıyla ilgili. Yattara'yı iyi tahlil edemedik. Yani Yattara'yı sahaya döndürebilmek için gerekli işlemlerin yapılmadığı kanaatindeyim. Yattara'yı değersizliğe mahkum edipte ondan sonra, 'Gitsin' demek yanlışlığına düşmememiz lazım. Sağlık sorunlarının giderilmesinin ardından iyi bir Yattara'yı pazarlamak çok daha uygun olur" dedi. Sümer, futbolculara verilen paraların çok fazla olduğunu da belirterek, "Oyuncular alındıkları maliyet doğrultusunda beklenen verimi veremeyince, baskı oluyor ve oyunculara çok yükleniliyor. Bunun da olumsuz etkilerini her zaman görüyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler