Terim'e Milli Takım sorusu

Milli Futbol Takımı eski Teknik Direktörü Fatih Terim, insanların hayatı boyunca eğitime ihtiyacı olduğunu belirterek, ''Daha doğrusu değişime, değişimden sonra da gelişime ihtiyacı var'' dedi. Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de görev yapan 20 üst

Terim'e Milli Takım sorusu

Milli Futbol Takımı eski Teknik Direktörü Fatih Terim, insanların hayatı boyunca eğitime ihtiyacı olduğunu belirterek, ''Daha doğrusu değişime, değişimden sonra da gelişime ihtiyacı var'' dedi.

Turkcell Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'de görev yapan 20 üst düzey teknik direktör için Türkiye'de ilk defa düzenlenen UEFA Pro-Lisans Güncelleme Kursu'nun son gününe, (A) Milli Futbol Takımı eski Teknik Direktörü Fatih Terim, konuşmacı olarak katıldı.

Fatih Terim, konuşma öncesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, kursa Türk futboluna yön veren ve Türkiye liginin ağırlığını taşıyan teknik direktörlerin katıldığını söyledi.

Kursa katılan teknik direktörlerin birçoğunun uzun deneyime sahip olduğunu belirten Terim, ''Kurstaki arkadaşlarımız, Türkiye liglerinin önemli taşları. Bu yüzden de bu kurs, çok ciddi derecede yüksek önem taşıyor. Onlarla birlikte olacağım için de heyecanlıyım'' diye konuştu.
Kursta birikimlerini paylaşacağını dile getiren Terim, karşılıklı güzel zaman dilimi geçireceklerini kaydetti.

(A) Milli Futbol Takımının başına getirilecek teknik direktörün yabancı olup olmamasıyla ilgili soruyu da yanıtlayan Terim, ''Daha önce düzenlenen basın toplantısında aynı soru bana soruldu ve bu soruya çok açık yüreklilikle cevap vermiştim. Düşüncelerim yine aynı'' dedi.

-''EĞİTİCİLERİN EĞİTİLMESİ ÇOK KOLAY BİR İŞ DEĞİL''-

Fatih Terim, daha sonra kısa bir bölümü basına açık olan kursa katıldı. Terim, burada yaptığı konuşmada, kursa katılan teknik direktörleri gördüğü için mutlu olduğunu söyledi. Heyecanlı olduğunu da kaydeden Terim, şöyle konuştu:

''Türkiye liginin ağırlığını ve kahrını çeken teknik direktörlerle beraberim. Kursu düzenleyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu kurs, çok daha önce olması gereken bir eğitim şekliydi, ancak kısmet bugünlereymiş. Bu tür yeni eğitim şeklini ülkemize getirmek, bizim için dünya kupasına gitmek kadar önemlidir.

Eğiticilerin eğitilmesi çok kolay bir iş değil. İnsanların hayatı boyunca eğitime, daha doğrusu değişime, değişimden sonra da gelişime ihtiyacı var. Değişim olmadan gelişim olmuyor. Gelişim olmadan da değişim olmuyor. Dolayısıyla bu değişimin Türk futboluna hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.''

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler