Avni Aker'in yerine ne yapılacak?

Trabzon Ortahisar ilçe Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, amaçlarının bütün kesimlere ulaşan bir belediyecilik hizmeti vermek olduğunu belirterek “Yapmak istediğimiz hizmetler proje aşamasında devam ediyor” dedi.Başarılı olmanın yolu mutlaka belediyecilik

Spor 02.01.2015, 13:05
Avni Aker'in yerine ne yapılacak?

Trabzon Ortahisar ilçe Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, amaçlarının bütün kesimlere ulaşan bir belediyecilik hizmeti vermek olduğunu belirterek “Yapmak istediğimiz hizmetler proje aşamasında devam ediyor” dedi.

Başarılı olmanın yolu mutlaka belediyecilik hizmetlerinin aksamaması olarak değerlendiren Başkan Genç, daha yatırımları icraat alanına sokmadıklarını ifade ederek, “Geldiğimiz nokta itibariyle şunu söylemeliyiz. Önceki Trabzon Belediyesinden devraldığımızda 36 mahalle, 7 beldenin de mahalle olmasıyla 85 mahalle coğrafya olarak 40 km karelik alanda 232 km kareye kadar büyüyen bir hizmet alanımız oldu. Birinci başarılı olmamız gereken nokta mutlak belediyecilik hizmetlerinde hizmetlerin aksamamasıydı.

Devraldığımız da bir ünvan vardı. Türkiye’de temizlikte 1. Sıradaki şehir ünvanı. Hem onu korumaya çalıştık hem de mümkün olduğunca belediye hizmetlerini aksatmamaya çalıştık. Büyük oranda ufak tefek aksaklıklar oldu. Özellikle temizlik noktasında. Bunun dışında yatırımlarımızla ilgili olarak daha yatırımlarımızı icraat alanına sokamadık ama bu bunlarla ilgili çalışmalarımız olmadığı anlamına gelmez. Bütün yapmak istediklerimizin proje aşamaları devam ediyor. Mülkiyet ile ilgili olanlarda mülkiyet aşamaları devam ediyor. Projelerin onun akabindeki aşamaları devam ediyor.

Sabırlıyız ama dediklerimizi mutlaka hayata geçireceğiz. Yani projelerimizi insanlardan oy alalım diye söylemedik. Yapabildiklerimiz bunlardır diyeceğiz. Yapamadığımız varsa yapamadığımızda budur diyeceğiz sebebini de kamuoyuyla paylaşacağız. Yatırımlarımızla ilgili süreç tabi ki bütün seçimde aldığımız yetki süresi kadar. O yüzden sabırlıyız acele etmiyoruz. Bütün kesimlerimize ulaşan bir belediyecilik yürütmeye çalışıyoruz” dedi.

AVNİ AKER’İN YERİ YEŞİL ALAN VEYA KÜLTÜR SANAT MERKEZİ OLSUN

Avni Aker Stadyumunun Akyazı’ya taşınmasıyla burasının yeşil alan yada kültür sanat merkezi yapmayı düşündüklerini ifade eden Başkan Genç, “Cumhurbaşkanımızın ilimize ziyaretinde Büyükşehir Belediye Başkanımızın arz ettiği ve şehir adına da bizimde en önemsediğimiz taleplerinden birisi Avni Aker, Yavuz Selim Stadı ve 19 Mayıs Kapalı Spor Salonuyla ilgili talebimizdi dedik ki; Avni Aker ve devamında yer alan alanı devralalım. TOKİ alırsa orada karını düşünecek ve ticaret yapacaktır. Biz düşündük ki yeşil alan olsun yada illa bina yapılacaksa şehrimizde eksik olan Kültür ve Sanat Merkezi veya Büyükşehir Belediyesi Hizmet binası olsun. Cumhurbaşkanımız bunu çok olumlu karşıladı. Şehirlerinizde meydanlar oluşturun artık dedi. Avni Aker ve alanı buna müsait bir alan. Şehir olarak yeşili artırmamız lazım. Birde Trabzon’da futbolun doğduğu yeri Yavuz Selimi orada bir şekilde sembolize etmek istiyoruz” diye konuştu.

ŞEHİR HASTANESİ NEREYE YAPILACAK?

Başkan Genç, şehir hastanesi projesiyle ilgili olarak şunları söyledi. “Şehir hastanesi projesi Cumhurbaşkanımızın şehrimizi ziyaretinde geniş alanda yapılabilmesi açısından gösterilen bir yerdir. Cumhurbaşkanımız hastanenin büyük bir yerde yapılmasını uygun gördü . Cumhurbaşkanımız şunu demek istedi 30 yıl önce Tıp Fakültesi ne ifade ediyorsa Trabzon için şimdi yapacağımız şehir hastanesi de o anlamda olsun. Sadece Hopa’dan Bayburt’tan Erzurum’dan değil buraya Gürcistan’dan Azerbaycan’dan hastalar gelecek şekilde yapın dedi. Büyük düşünün dedi bize . Bu hükümetin merkez şehirlere yaptırmak istediği projedir” dedi.

Yorumlar (6)
Mehmet Kemal Türk 6 yıl önce
Yeşil alan , kültür merkezi yıkana kadar sonra , hizmet binası sonra AVM ... Avni Akeri yıkmayı unutun !

50 yaşımdayım gider kepçenin önünde yatarım , Avni Akeri Trabzonlu size VERMEZ ! Bunu çok iyi bilin !
cem küçükibraimoğlu 6 yıl önce
Sayın başkan yapılan projede yavuz selim sahasının yerinde kalması için var gücünle çalıştığını trabzonda yaşayan seksen bin amatör spor ailesi bilmektedir.Seni trabzon asla unutmayacaktır.Saygılar sayın genç..
Gurbetci 6 yıl önce
Sehrin yarisi belediye binasi oldu daha ne belediye binasi istiyorsunuz.Kac bin calisaniniz varki.
Hilmi YAZICI 6 yıl önce
Stadın yerine sadece HASTANE olur. Lütfen. 2 stad ve orman idaresinin yerleri birleştirip büyük bir hastane yapılmalı. Gerisi rantçı düşünce. Selamlar. Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız bu işi yerel siyasetçiler bırakmayın.
Hasan Hergün 6 yıl önce
Köfte ve Pide salonlarin oldugu bir Stad AVM si olsun.
TRABZONLU 6 yıl önce
Hic kimsenin aklindan gecmiyor! Trabzonun sehir görünümü icin 4-5 tane Göldelen seklinde bina yapilsin. Disardan gelen insan Trabzonun gercek sehir oldugunu anlasin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@