Trabzon için Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan kritik toplantı

İki lider Trabzon dahil bazı iller için anlaşmaya vardı

Siyaset 12.12.2018, 19:47 12.12.2018, 21:20
Trabzon için Akşener ve Kılıçdaroğlu'ndan kritik toplantı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener CHP Genel Merkezi'nde CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile saat 20.00'de bir araya gedi. Gelen ilk bilgilere göre İstanbul Ankara ve İzmir'de CHP adayı desteklenecek. Denizli, Balıkesir Trabzon, Mersin, Samsun ve Erzurum ise İYİ Parti'de olacak.

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partilerinin ittifak konusunda anlaştığını açıkladı. 

CHP ile İYİ Parti arasında yürütülen ittifak görüşmelerinde sona gelindi. Önce ittifak görüşmeleri kapsamında İYİ Partili Koray Aydın ve Cihan Paçacı CHP Genel Merkezi'nde geldi. Ardından, CHP Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun'dan oluşan bir heyet iki kez İYİ Parti'yi ziyaret etti. Bu ziyaretlerin ardından ise Kılıçdaroğlu ile Akşener CHP Genel Merkezi’nde bir araya geldi. Yarım saatlik bir görüşmenin ardından iki lider kameraların karşısına geçerek ittifak konusunda son noktayı koydu. 

"İşbirliği ve güç birliği yapmak üzere İYİ Parti ve CHP heyetleri anlaştılar" 
Akşener, yaptığı açıklamada "İşbirliği ve güç birliği yapmak üzere İYİ Parti ve CHP heyetleri anlaştılar. Ülkemize hayırlar uğurlar getirsin inşallah. Ülkemizdeki bu umutsuz havanın dağılmasına sebep olur inşallah. Hayırlı bir başlangıcı yaptığımızı düşünüyoruz. Aday olacak olmuş olan bütün arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

"Yerel yönetimlerden başlayarak demokrasiyi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz" 
Kılıçdaroğlu ise yaptığı açıklamasında "Arkadaşlar yoğun bir mesai harcadılar. İşbirliği yapmanın zorluklarını tahmin edersiniz ama bizim gündemimizde her zaman olduğu gibi yine Türkiye var. Türkiye'nin demokrasisi var. İnsanların bizden beklentileri var. Türkiye'nin çağdaş uygarlığı yakalaması lazım. Özel kişisel angajmanlara girmeden Türkiye'yi düşünerek vatandaşlarımızı düşünerek onların umutlarını büyüterek yolumuza devam ettik. Güzel bir çalışma oldu. Yerel seçimler bizim için çok önemli, Türkiye için çok önemli. Bir kış ortamındayız. Bir kış ortamındayız. İnşallah baharda Türkiye'de baharı yakalayacak. Huzur içinde umut içinde güzel bir Türkiye'yi yerel yönetimlerden başlayarak demokrasiyi güçlendirerek yolumuza devam edeceğiz. Güzel şeyler olacak demiştik. Biz kendimizi Türkiye'ye adamış olan iki genel başkanız. Bireysel hiçbir beklentimiz çıkarımız yok. Bütün mesele çocuklarımız daha güzel bir Türkiye'de yaşasınlar. Daha güzel okullara gitsinler. İşsizliğin olmadığı yoksulluğun olmadığı bir Türkiye yerelden başlayarak inşa etmek istiyoruz. " ifadesini kullandı. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
Serkan 3 yıl önce
Ne kadar ittifak yaparsanız yapın Trabzon,Erzurum ve Samsun akpde kalır, Mersin ve Denizli'yi bu ittifak kazanabilir. Ankara başa baş geçer. İzmir'i chp, İstanbul'u ise akp alır.
Mero 3 yıl önce
Oyle deme, bazıları incinir
Kemal Güner 3 yıl önce
UMUDUMUZ MUHARREM INCE...KILIÇDAROĞLU İSTİFA !
61trabzon 3 yıl önce
Ülkücümü kaldi Tc ye cekimser kaldiniz
Murat 3 yıl önce
Bir solcu olarak iyi partiye asla oy vermem verdirmem de????
Bos konusma 3 yıl önce
Akpli oldugunu belli etme bu kadar
ahmet kurt 3 yıl önce
mhp akpye oy verince sıkıntı yok chp ip oy verirken olaylar olaylar buyuksehır IP Ortahisar CHP olursa başarılı olacaktır.
Soru işareti 3 yıl önce
Trabzondaki koyu chpliler şimdi ip partisine mi oy verecek?
Cüneyt 3 yıl önce
kemal kılıçdaroğlu miadını doldurdu.yaşasın muharrem ince!
maxihadi 3 yıl önce
Sakıncası ne ki.?
MHP liler akp ye veriyor da CHP liler İYİ partiye verince garipmi geliyor.!!
Sıradan Vatandaş 3 yıl önce
İyi Partinin adayı Atakan Aksoy sağlam bir aday.Chp tarafından destek verilse kıyametmi kopar.Bence güzel oldu.Belediye için parti değil aday daha önemli.
Murat 3 yıl önce
Koca chp adayı yokda iyi parti ye mi oy verecez asla oy vermeycez
Komikmiş 3 yıl önce
Akp li olduğunuz yazdıklarınızdan anlaşılıyor teşekkürler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@