Hüseyin Örs: ”Çukurbeton"

Hüseyin Örs Çukurçayır’ı TBMM gündemine taşıdı.

banner432

Haber61 – Haber Servisi – Hüseyin Örs, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada "Burası olsa olsa çukurbeton dersiniz buraya" dedi.

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs Çukurçayır’ı TBMM gündemine taşıdı.

Hüseyin Örs şunları söyledi;

“Ne yazık ki buradan içim acıya acıya, üzüle üzüle ifade etmek zorundayım ki plansız yapılaşma ve betonlaşma Trabzon kentinin temel sorunu olmuştur. Trabzon, son on beş yılda tarihini utandıracak, yaşayanları usandıracak derecede imar ihlallerinin yaşandığı bir kent olmuştur. Somut bir örnek vermek isterim: Trabzon'da bizim bir beldemiz var, hemen Boztepe'mizde bir beldemiz var, ismi Çukurçayır, bugün o beldeyi görseniz, o beldeyi bir görseniz "Burası olsa olsa çukurbeton" dersiniz buraya. Ne yazık ki Trabzon'un büyükşehir olmasıyla birlikte kapanan birçok belde belediyesi, kapanmadan önce, yangından mal kaçırırcasına, plana uygun olmayan yapılara ruhsat vermiş, sosyal ve yeşil alan sahalarını dikkate almamıştır.

Bugün 50 bin nüfuslu, âdeta küçük bir şehir konumuna gelen Çukurçayır, ne yazık ki Trabzon'un meydanından ulaşılacak bir yola sahip değildir. Trafik sıkışıklığı, Boztepe ve Çukurçayır bölgesinde oturan Trabzonlu vatandaşlarımızın en temel sorunudur.

Şimdi, AK Parti'ye mensup arkadaşlarımızın "son on beş yıl" dediğim için söylediklerime refleks olarak verecekleri tepkiyi tahmin ettiğimden onlara bir şey hatırlatayım: 7 Ağustos 2012 tarihinde dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Erdoğan Bayraktar'ın bu bahsettiğim Çukurçayır beldemizle ilgili verdiği demeç var, diyor ki Sayın Bakan: "Elimde olsa ilk işim Çukurçayır'ı yıkmak olur. Çukurçayır'ın hâlini görünce içim acıyor, yüreğim yanıyor."

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 22:35

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut kazancı
Davut kazancı - 6 ay Önce

Değişim şart.Trabzonun kurtuluşu Akpartiden kurtulmaktır

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

hiçbir parti sempazitanı olmamakla beraber trabzonun sorunlarını meclise ve medyaya taşıdığı için hüseyin örse teşekkür ederim.

emre
emre - 6 ay Önce

Çukurçayır da oturan biri olarak trafik sorunundan ve kömür pisliğinden bıkmış durumdayız

Armgn
Armgn - 6 ay Önce

Zaten bize kupamızı vermeyen de bunlardır ama ne yazık ki güzel hemşehrilerim ısrarla bunlara oy vermektedir

gokhan
gokhan - 6 ay Önce

Helal sana hüseyin bey ☺

yürü git
yürü git - 6 ay Önce

örs çokmu anlatsın imardan plandan bıztepexen şehre bakınca bitane ağaç göremezsin beşirli aydınlık evler yeşiltepe yenimahalle vs va hiç birinde ağaç yok ikide bir çukurçayır gidin işinize seviyesiz had bilmezler

muhammet kasim camur
muhammet kasim camur - 6 ay Önce

iyi guzelde nasil olacak bu is anlamis degilim akp gelir biseyler yapar yada yapmaz sonuc begenilmez digeri gelir sadece park bahce ve heykel yapar bir digeri gelir boztepede gazinoda kafayi ceker belediyeye fatura eder artik kimi nasil hangi nedenden dolayi swcecegimizi kestiremiyorum

yege
yege - 6 ay Önce

bıktık bu kurtarıcılardan


SIRADAKİ HABER

banner393