banner491

Erdoğan'dan flaş İstanbul açıklaması! "Burada şaibe var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul seçimleri ile ilgili açıklamada bulundu

Erdoğan'dan flaş İstanbul açıklaması! "Burada şaibe var"
banner492
banner432

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul seçimlerine ilişkin konuştu. "Artık yetti" diyen Erdoğan, "Burada bir şaibe var, bu açık ortada. Usulsüzlüğün ve yolsuzluğun olduğu ortada. Bu yolsuzluğun ortadan kalkması gerektiğini söylüyoruz" ifadelerini kullandı.

Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Bakırköy'de MÜSİAD 25. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Ekonomide attığımız adımlarla hem milletimizi zenginleştirdik hem de devleti güçlendirdik. Dış politikada ülkemizin algısını değiştirdik. Pasaportumuza itibar kazandırdık. Hiçbir vatandaşımızın aç ve açıkta kalmamasını sağlamaya çalıştık."

"BUNU KOVALAMAYALIM MI?"

"Terör mühendisliği gayreti sonuç vermeyince birliğimize saldırmaya başladılar. Seçimleri milletin iradesini tartışma konusu yaparak birliğimizin çimentosunu çatlatma hesabı yapıyorlar. Buradan ilan ediyorum. Biz hiçbir zaman milletin iradesinin üzerinde bir irade tanımadık, tanımayacağız. Sandıktan çıkan her oyun yerini bulması için çalışıyoruz. Bütün çabamız milletin oyunun kıymetini millete iadedir. Yolsuzluklarla, hukuksuzlukla 31 Mart'ı kurban etmek istemiyoruz. İstanbul'da bindelerle oynanan bir oyun, yolsuzluklar var. Halkımın oyunu takip etmek onun sonucunu kovalamak durumundayım. 13 bine kadar oylar düşüyorsa burada bir yolsuzluğun olduğu apaçık ortadayken bunu kovalamayalım mı?"

"ARTIK YETTİ"

"Vatandaşım bana 'Bu seçim yenilenmeli' diyor. Dünyanın birçok yerinde yarım puanla olduğu yerlerde bile seçimler yenilenmiştir. Bugüne kadar konuşmadım, hep sustum. Artık yetti. Burada bir şaibe var, bu açık ortada. Yolsuzluk var. Gidelim millete milli irade nasıl bir karar veriyorsa başımız gözümüz üstüne deriz onu kabulleniriz. Ortada bir şaibe, yolsuzluk var. Bunun ortadan kaldırılması hem YSK'yı aklayacaktır hem de milletin gönlü ferah hale gelecektir.İstanbullu zaten 39 ilçenin 25 tanesini bize vermiş."

"ADİL BİR KARAR BEKLİYORUZ"

"Beyefendi hak hukuk adalet diyor. İstediğiniz şeyler size sunulunca mı hak hukuk adalet olacak. Şimdi biz burada YSK'nın vereceği kararı bekliyoruz. Bütün belgeler, bilgiler kendilerine teslim edildi. Temenni ediyorum ki, adil bir karar bekliyoruz. Biz sadece milletin emanetine sahip çıkmanın çabası içindeyiz."

BEKA VURGUSU

"Bu mesele bir beka meselesidir. Kandil'den nasıl talimatların verildiğini gördünüz, izlediniz. Daha şimdi bile söyledikleri ne, Kürdistani heyetlerimiz kazandı diyor. Bu kadar her şey açık ortada. Böyle bir beka meselesi ortadayken buna sesimizi çıkarmayacak mıyız? Öyle kolay kabul edilebilir bir şey değil."

"CUMHUR İTTİFAKI'NI BOZAMAYACAKSINIZ"

"Önümüzde yaklaşık 4 yıllık icraat dönemi var. Türkiye ortak paydası altında birliğimizi güçlendirerek öümüzdeki dönemi en verimli şekilde değerlendirmekte kararlıyız. Cumhur İttifakı üzerinde spekülasyona girmek isteyenlere sesleniyorum; boşuna uğraşmayın. Siz bizim ittifakımızı bozamayacaksınız. Biz Cumhur İttifakı olarak el ele vererek aynı kararlılıkla yolumuza devem edeceğiz. Yapısal reformların hazırlıklarını hızla yapıyoruz. Yatırım, üretim, ihracat istihdam konusunda hızlı sonuçlar alacak formüller üzerinde duruyoruz. "


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Davut
Davut - 7 ay Önce

31 mart'ta millet kararını vermiştir. Siz ekonomiyle uğraşın

0661
0661 - 7 ay Önce

kesinlikle yoktur ne şaibesi. ufak ufak dokudunuz pireyi deve yapıp olay haline getirdiniz. İptal için habire adamlarınızı tv lerde basın açıklaması yaptırdınız yok böyle yeter artık.

İbraam
İbraam - 7 ay Önce

Hacııı, aldım dediğin 25 ilçe ve Meclis çoğunluğu hangi sandıktan, hangi zarftan çıktı, şaibe varsa 24 Haziran’a ve diğerlerinde bakalımmı, bu saatten sonra İstanbul seçimi deyil, sen ve YSK şaibelisin.

İbraam
İbraam - 7 ay Önce

Neyin kafası bu la, aynı dakika içinde, 25 ilçeyi Meclis’i aldım diyen zat, aynı sandık ve zarftan çıkan BBaşkanlığında şaibe var diyor, ya biz ya o kafayı yedi. Millet demokrasiyi linç etmenize müsaade etmeyecek bilesin. Artık cami duvarından uzak dur, akıllı davran..

Gümüşhane 29
Gümüşhane 29 - 7 ay Önce

Bence asıl şaibe Cumhurbaşkanlığı seciminde olmuştur,secim yenilensin

Yusuf Yıldız
Yusuf Yıldız - 7 ay Önce

Bir emekli olarak ben de diyorum ki artık senin arsızlığında yetti..Millet tokatı attı bir daha mı istiyorsun..Önce emekliyi köylüyü çiftçiyi işçiyi düşün..

Ali KAYA
Ali KAYA - 7 ay Önce

Seçim masraflı olur. Bari kayyum atayın olsun bitsin.

Fahri Düzenli
Fahri Düzenli - 7 ay Önce

şaibe sahaya yansımadı


banner441

banner472