banner518

Bakan Soylu'dan İstanbul'a kayyum açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul hakkında kayyum açıklaması yaptı

Siyaset 08.09.2019, 11:10 08.09.2019, 16:12

Haber61 Haber Servisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik  hafta içerisinde bahsettiği kayyum ifadelerine açıklık getirdi.

Soylu şöyle konuştu;

İstanbul, haziran ayında bir karar vermiştir. Vatandaşlar bir kişiye görev vermiştir. Belediye başkanı ihtiyaçların karşılanması için seçilir, büyük sözler kullanması için, ülkeyi yönetmesi için seçilmez. Belediyeler önemli işlerdir. Türkiye meselelerine hevesli olabilirsiniz. Siyasi hedefleriniz de olabilir. Ama önce işinizi yapacaksınız.

Biz, görevden alınan belediye başkanlarının terör nedeniyle alındığını söyledik. "16 Milyon kişinin selamını getirdim" diyorsunuz, ben İstanbul seçmeniyim böyle bir selam göndermedim. Terörist cenazesine katılana selam göndermem. Bu belediye başkanının yapacağı işlerin üstündedir. Bunu ben değerlendirmem, seçmen değerlendirir.

Biz orada teröre karşı mücadele ortaya koyuyoruz. Terörü cesaretlendirecek adımlar atanı da uyarırım. Terör örgütünün görev verdiği kişilere moral verenleri bırakın da uyaralım.

Muhtarlığın kendi kuralları yasası var, belediye başkanının kendi kuralları yasaları var, vali,bakan, kaymakam vs. biz de değerlendirmelerimizi buna göre yaparız. Ankara veya İstanbul'a kayyum atanması için terörle ilgili bağlantılarının olması lazım. Kayyum atanması söz konusu değil. Bu terörle ilgili bir meseledir. Sizin terörle ilgili bağlantınız varsa gereken yapılır. 

Bunu şunun için gündeme getiriyorlar, Diyarbakır, Van ve diğerlerini kurtarabilmek içindir. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (16)
Deniz 10 ay önce
Makam adimi yücelmez!ama Adam makamını yücelte bilir.
10 üzerinden sıfır puan.
Istifa etmekte bir erdemliktir.yapamiyorsunuz.
ibraam 10 ay önce
teröre destek veriyor diye makamı elinden alıp o koltuğa adamını oturtuyorsan , teröre destek vereni de içeri tıkacaksın. tıkmıyorsan teröre destek verene yardım yataklık yapıyorsun. yok hukuki ispatım yok diyorsan millet iredesine tecavüz ediyorsun.
benjaminx 10 ay önce
çok doğru kardeşim, birgün hukuk ve demokrasi herkese lazım olacak...
Hasan 10 ay önce
Aynen katılıyorum. Melih Gökçek fetöcü diye alındıysa hapse tıkacaksın. Adam kral hayatı yaşıyor. Hdpliler teröre yataklık yapıyorsa sallandıracaksın. Niye serbest dolaşıyor. Teröristler de rantçılar da bu ülkenin düşmanıdır.
DuRsUnTeMeL 10 ay önce
Terör önlemememişse sizin hatanız 17 senedir ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Hendeklerin açılması tonlarca bombalara siz göz yumdunuz herhalde İmamoğlu müsade etmedi. İmamoğlu istanbul belediyesinde olan yolsuzlukları israfı yağmayı haksız kazançları ortaya çıkartıyor bunda yanlış ne?
ibraam 10 ay önce
terör ile bağı varsa. bu konuda delilin varsa görevden al ve adamı içeri tık. yok delilim yok ama rantıda kaçımayayım diye adamı koltuğundan kaldırıp sokaklarda dolaşıyorsa, suç işliyorsun. milletin iradesine tecavüz ediyorsun. koltuktan kadıracak kadar suçu olan bir adam neden sokaklarda dolaşıyor..
Olli 10 ay önce
Ne anlatti simdi bu, hafta arasi herkesi tehdit etti, simdi de kuzu kuzu yönetmelik anlatiyor, sanirim saray dan bir müdahale oldu,
Misafir 10 ay önce
Helal olsun sana..
Trabzon: 10 ay önce
Gecmise bakin destek verenler simdi nerde bos konusmayin .
Ahmet 10 ay önce
Hırsızlıkları ortaya çıkarmak belediye başkanının görevi değildir.
okay 10 ay önce
hahaha evet böyle demek istiyor sayın bakan. Çöp topla. Bırak tarikatlara, yandaş araba kiralayanlara milyonlar aksın. Sen bu işe karışma. Yoksa sana yalandan terörist der alırız diyor. Ama Trabzondan terörist çıkmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@