Bakan Soylu'dan İstanbul'a kayyum açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul hakkında kayyum açıklaması yaptı

banner432

Haber61 Haber Servisi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na yönelik  hafta içerisinde bahsettiği kayyum ifadelerine açıklık getirdi.

Soylu şöyle konuştu;

İstanbul, haziran ayında bir karar vermiştir. Vatandaşlar bir kişiye görev vermiştir. Belediye başkanı ihtiyaçların karşılanması için seçilir, büyük sözler kullanması için, ülkeyi yönetmesi için seçilmez. Belediyeler önemli işlerdir. Türkiye meselelerine hevesli olabilirsiniz. Siyasi hedefleriniz de olabilir. Ama önce işinizi yapacaksınız.

Biz, görevden alınan belediye başkanlarının terör nedeniyle alındığını söyledik. "16 Milyon kişinin selamını getirdim" diyorsunuz, ben İstanbul seçmeniyim böyle bir selam göndermedim. Terörist cenazesine katılana selam göndermem. Bu belediye başkanının yapacağı işlerin üstündedir. Bunu ben değerlendirmem, seçmen değerlendirir.

Biz orada teröre karşı mücadele ortaya koyuyoruz. Terörü cesaretlendirecek adımlar atanı da uyarırım. Terör örgütünün görev verdiği kişilere moral verenleri bırakın da uyaralım.

Muhtarlığın kendi kuralları yasası var, belediye başkanının kendi kuralları yasaları var, vali,bakan, kaymakam vs. biz de değerlendirmelerimizi buna göre yaparız. Ankara veya İstanbul'a kayyum atanması için terörle ilgili bağlantılarının olması lazım. Kayyum atanması söz konusu değil. Bu terörle ilgili bir meseledir. Sizin terörle ilgili bağlantınız varsa gereken yapılır. 

Bunu şunun için gündeme getiriyorlar, Diyarbakır, Van ve diğerlerini kurtarabilmek içindir. 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2019, 16:12

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Deniz
Deniz - 2 hafta Önce

Makam adimi yücelmez!ama Adam makamını yücelte bilir.
10 üzerinden sıfır puan.
Istifa etmekte bir erdemliktir.yapamiyorsunuz.

ibraam
ibraam - 2 hafta Önce

teröre destek veriyor diye makamı elinden alıp o koltuğa adamını oturtuyorsan , teröre destek vereni de içeri tıkacaksın. tıkmıyorsan teröre destek verene yardım yataklık yapıyorsun. yok hukuki ispatım yok diyorsan millet iredesine tecavüz ediyorsun.

benjaminx
benjaminx @ibraam - 2 hafta Önce

çok doğru kardeşim, birgün hukuk ve demokrasi herkese lazım olacak...

Hasan
Hasan @ibraam - 2 hafta Önce

Aynen katılıyorum. Melih Gökçek fetöcü diye alındıysa hapse tıkacaksın. Adam kral hayatı yaşıyor. Hdpliler teröre yataklık yapıyorsa sallandıracaksın. Niye serbest dolaşıyor. Teröristler de rantçılar da bu ülkenin düşmanıdır.

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 2 hafta Önce

Terör önlemememişse sizin hatanız 17 senedir ülkeyi siz yönetiyorsunuz. Hendeklerin açılması tonlarca bombalara siz göz yumdunuz herhalde İmamoğlu müsade etmedi. İmamoğlu istanbul belediyesinde olan yolsuzlukları israfı yağmayı haksız kazançları ortaya çıkartıyor bunda yanlış ne?

ibraam
ibraam - 2 hafta Önce

terör ile bağı varsa. bu konuda delilin varsa görevden al ve adamı içeri tık. yok delilim yok ama rantıda kaçımayayım diye adamı koltuğundan kaldırıp sokaklarda dolaşıyorsa, suç işliyorsun. milletin iradesine tecavüz ediyorsun. koltuktan kadıracak kadar suçu olan bir adam neden sokaklarda dolaşıyor..

Olli
Olli - 2 hafta Önce

Ne anlatti simdi bu, hafta arasi herkesi tehdit etti, simdi de kuzu kuzu yönetmelik anlatiyor, sanirim saray dan bir müdahale oldu,

Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Helal olsun sana..

Trabzon:
Trabzon: - 2 hafta Önce

Gecmise bakin destek verenler simdi nerde bos konusmayin .

Ahmet
Ahmet - 2 hafta Önce

Hırsızlıkları ortaya çıkarmak belediye başkanının görevi değildir.

okay
okay @Ahmet - 2 hafta Önce

hahaha evet böyle demek istiyor sayın bakan. Çöp topla. Bırak tarikatlara, yandaş araba kiralayanlara milyonlar aksın. Sen bu işe karışma. Yoksa sana yalandan terörist der alırız diyor. Ama Trabzondan terörist çıkmaz


banner472