Uzun zamandır fiyatlarının sabit olduğunu kaydeden Özcan, tarifede beklentilerinin olmadığını belirterek bilet fiyatlarına bu yıl zam yapılmayacağını duyurdu. Özcan ayrıca akaryakıtta ÖTV indirimi beklentilerinin olduğunu aktardı.Geçtiğimiz yıllarda özellikle pandemi döneminde aldığı zamlarla tepki çeken şehirlerarası otobüs bilet fiyatlarıyla ilgili yeni karar alındı.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Genel Başkanı Birol Özcan, yaptığı açıklamada, Covid-19 pandemisi nedeniyle 2020'de yarı yarıya kapasiteyle hizmet verdiklerini, vaka sayısında yaşanan azalmayla birlikte yüzde 100'lük kapasite dönüldüğünü ifade etti. Böylece sefer ve yolcu sayısındaki artışın İstanbul 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki istatistiklere yansımasını aktaran Özcan, firmalarının bu durumdan memnun olduğunu ifade etti.

KÖPRÜ VE OTOYOL FİYATLARININ ARTIRILMAMASI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün Kabine toplantısı sonrası açıkladığı, yeni yılda köprü ve otoyol fiyatlarının artırılmaması kararından memnun olduklarını ifade eden Özcan, bunun otobüs firmalarına olumlu yansıyacağını dile getirdi.

OTOBÜS FİYATLARINDA 2023 KARARI
Yaz mevsiminden bu yana artış yapmadıklarını kaydeden Birol Özcan, "2023 yılı için yeni bir tarife beklentimiz yok, bilet fiyatları aynı kalacak. Mazotta fiyat iyi seviyede. Eğer fiyatları artırırsak yolcu da bulamayız. Uçak firmalarının indirim yaptığı dönemlerde biraz yolcularımız azalıyor. Sefer sayılarımız düşse de doluluk oranımız gayet iyi. Ama mazotta ÖTV indirimi beklentimiz var" dedi.