Süleyman Soylu: "Türkiye'nin bileğini kimse bükemeyecek"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Mardin'de iftara katıldı.

Süleyman Soylu: "Türkiye'nin bileğini kimse bükemeyecek"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Türkiye teröre karşı tam bir teyakkuz ve kıyam hali içindedir. Kim bizim üzerimize hangi oyunu çevirirse çevirsin, kime destek ve silah verirlerse versinler, Allah'a şükür Türkiye'nin bileğini kimse bükemeyecek, bu milletin bileğini kimse bükemeyecektir." dedi.
 

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Mardin'e gelen Bakan Soylu, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında görevlendirme yapılan Büyükşehir Belediyesi ve Valilikçe 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı'nda düzenlenen 3 bin 500 kişinin bulunduğu iftar programına katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, herkesin ramazanını tebrik ederek kardeşlik, birlik ve beraberlik içerisinde nice ramazanlara, mutlu ve huzurlu bir bayrama ulaşmayı temenni etti.

Türkiye'nin değişik yerlerinden insanların bir masa etrafında oturup aynı ekmeği aynı sofrayı paylaştığına dikkati çeken Soylu, "Bizim en büyük gücümüz ve kuvvetimiz budur. Dünyada birilerinin hazmedemediği, kıskandığı, tarumar etmek istediği gücümüz de budur." dedi. 

Birilerinin bu birlik, berberlik ve kardeşlikten korktuğunu vurgulayan Soylu, bu birlikteliğin çok iyi korunması ve devam ettirilmesi gerektiğini belirtti.

Bu milletin binlerce yıldır bir arada yaşadığını, yedi düvele karşı birlik ve beraberliğin gücüyle karşı durduğunu dile getiren Soylu, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin her köşesinde kurulan iftar sofraları göstermektedir ki bu aziz millet kardeşliğinin gücünden hiçbir şey kaybetmemiştir. Bu ülkeyi terörle ekonomik saldırılarla diz çökertmek isteyenler, başına çorap ermek isteyenlerin bu sofradan hiçbir nasibi olmamıştır. İnşallah bu sofraların gücü, bu milletin maneviyatı bu sofralardaki birliğimiz ve kardeşliğimiz, bu hainleri başarısızlıkla karşı karşıya bırakacaktır. Milletimiz her ferdi ile bu birliğine sarılacaktır."
 

LİCE'DEKİ TERÖR OPERASYONU
 
Lice'de yürütülen terör operasyonuna değinen Soylu, şunları söyledi:

"Bugün tam 10 bin kardeşimizle Lice'de operasyon yapıyoruz. Bir taraftan jandarmamız, bir taraftan polis özel harekatımız, bir taraftan da korucularımızla birlikte Bingöl kırsalından Lice'ye, Kocaköy ve Hani'ye kadar, milletimizin birliği beraberliği ve kardeşliği için huzur ve zenginliğimiz için büyük bir mücadeleyi ortaya koymaktayız."

"BU MİLLETİN BİLEĞİNİ KİMSE BÜKEMEYECEKTİR"
 
Teröre karşı topyekun mücadele içerisinde olduklarını dile getiren Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye teröre karşı tam bir teyakkuz ve kıyam hali içindedir. Kim bizim üzerimize hangi oyunu çevirirse çevirsin, kime destek ve silah verirlerse versinler, istedikleri satrancı oynasınlar, Allah'a şükür Türkiye'nin bileğini kimse bükemeyecek, bu milletin bileğini kimse bükemeyecektir. Zengin, özgür bir ülke olacağız. Dünyanın ilk 10 büyük devletinden birisi olacağız. Etrafımızda ki bütün coğrafyaya huzur getireceğiz, barış getireceğiz, kardeşlik getireceğiz."

Soylu, Türkiye'nin başta kalkınma ve alt yapı olmak üzere bütün mesellerini kendi halledebilecek kapasiteye sahip olduğunu aktardı.

"Biz çocuklarımıza terörü ve şiddeti miras bırakmayacağız. Biz çocuklarımıza bu coğrafyanın kardeşliğini, kütüphaneleri, zenginliği, istihdamı, sabahtan akşama kadar bereketle bollukla bezenen esnaf dükkanlarımızı miras bırakacağız." diyen Soylu, bir yandan terörle mücadele ederken bir yandan da şehirleri de hizmetlerle buluşturacaklarını bildirdi.
 

PARALAR TERÖRE GİTMİYOR, PARALAR MİLLETİMİZE GİDİYOR" 
 
Belediyelere yapılan görevlendirmelerle belediyelerin büyük hizmetlere imza attığına dikkati çeken Soylu, şöyle devam etti:

"Bir taraftan yol yapmak bir taraftan kanalizasyon, bir taraftan da oyun parkı yapmak için kullanan bir anlayışı vatandaşlarımızı buluşturuyoruz. Paralar teröre gitmiyor, paralar hendeğe çukura bu milletin kardeşliğine hedefe gitmiyor. Paralar hizmete gidiyor ve paralar milletimize gidiyor." 

Mardin'de esnafı ziyaret ederek hasbıhalde bulunduğunu anlatan Soylu, sağlanan huzurla Ramazan başlamadan önce otellerin doluluk oranlarının yüzde 100'e ulaştığına işaret etti. 

"Batı'da ne varsa Doğu ve Güneydoğu'da da o olacaktır." diyen Soylu, hep birlikte yükselmeyi sağlayacaklarını belirtti. Yapılan her hizmet ve atılan her adımın bölge insanının refahı ve ekonomisine olumlu bir yansıması olduğunu ifade eden Soylu, şunları kaydetti:

"Biz sadece terörü bitireceğiz demiyoruz, terörizmi bitireceğiz ve gençlerimizi işle istihdamla ve kitapla buluşturacağız. Çocuklarımızın, gençlerimizin dağlara, terör örgütüne kaçırılma dönemi sona ermiştir. Biz artık bu dağlarda piknik yapmak istiyor, huzurumuzu kucaklamak istiyoruz. İnşallah bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Cumhurbaşkanı'mıza, Başbakan'ımıza, bize itimat ediniz. Ne yaptığımızı, nasıl adım attığımızı biliyoruz. Huzuru en güzel şekilde tesis ederek o kardeşlik günlerimizi beraber kucaklayacağız ve en iyi noktaya taşıyacağız. Biz buna inanıyoruz size inanıyor ve güveniyoruz. Zenginlik, eğitim, kültürel ve sosyal hayatta önümüzdeki günlerce yükselecektir. Birileri patlasın ve çatlasınlar. Ülkemizin huzurunu ve kardeşliğimizi bozamayacaklar."

Mardin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Vali Mustafa Yaman ise Belediye bünyesinde yapılan hizmetleri anlattı.

İftara AK Parti Mardin Milletvekilleri Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, AK Parti Mardin İl Başkanı Ali Dündar ve davetliler katıldı. 

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler