Kent esnafı tarafından 1963 yılında kurulan Esnafspor'da 24 yaşından bu yana antrenörlük yapan 84 yaşındaki Aziz Tokat, ilk günkü heyecanla gençlere futbolun inceliklerini öğretiyor.

İlerlemiş yaşına rağmen futboldan kopmayan tecrübeli antrenör, sezon başında 1 yıl sözleşmesini uzattığı takımıyla yeni başarılar kazanmak istiyor.

B lisanslı antrenör Tokat'ın bu sezonki hedefi, ligde oynanan 7 maç sonunda 19 puan toplayan ve namağlup lider olan takımını sezon sonunda bir üst lige taşımak.

Aziz Tokat, yaptığı açıklamada, Esnafspor'un bugüne kadar bazı sezonlarda 2. Amatör Küme'de, bazı sezonlar ise 1. Amatör Küme'de mücadele verdiğini belirterek, bu takımdan Türk futboluna çok sayıda futbolcu ve kaleci yetiştirdiğini söyledi.

84 yaşındaki antrenör 59 yıllık takımıyla bir ilki yaşamak istiyor

Sezon başında takımıyla bir yıl daha mukavele imzaladığını ifade eden Tokat, yaşının ilerlemesine rağmen yeşil sahalardan vazgeçmediğini, gücünün yettiği kadar da bu görevini sürdürmeyi istediğini dile getirdi.

Tokat, içindeki spor aşkının ilk günkü gibi olduğunu vurgulayarak, "Genç futbolcularla bir arada olmak, onlara bir şeyler kazandırmak beni mutlu ediyor. Benim hiçbir beklentim yok. Ordu futboluna ve Türk futboluna bir sporcu yetiştirebilirsem ne mutlu bana." dedi.

Futbolcularına adeta torun sevgisiyle yaklaştığını kaydeden Tokat, "Ben onları futbolcum gibi görmüyorum. Hepsini birer torunum olarak görüyorum. Ben yeri geliyor, kendi maaşımdan futbolcularıma ödeme yapıyorum. Bizlere sahip çıkan esnafa da ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu.

84 yaşındaki antrenör 59 yıllık takımıyla bir ilki yaşamak istiyor

Bu sezon hedeflerine ilişkin de Tokat, şunları söyledi:

"Ligde şimdiye kadar çok iyi performans gösteriyoruz. Oynadığımız 7 karşılaşmadan 6 galibiyet ve 1 beraberlikle ile ayrıldık. Topladığımız 19 puanla ligde lider konumundayız. Futbolcularıma bu konuda çok güveniyorum. Tarihimizde ilk defa bir üst lige çıkmak istiyoruz. Maddi imkanlarımız iyi olursa daha güzel yerlere geleceğimize eminim."

Tokat, Türkiye'de beğendiği teknik direktörleri Fatih Terim, Şenol Güneş ve Emre Belözoğlu olarak sıraladı.