banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Ceren'in katilinin suç dosyası kabarık! 14 yıl önce de...

Ceren'in katili, 14 yıl önce de bir çocuğu öldürmüş

Ordu 04.12.2019, 21:48
Ceren'in katilinin suç dosyası kabarık! 14 yıl önce de...

Ordu Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Ceren Özdemir'in katil zanlısı Özgür A.'nın 14 yıl önce yine Ordu'da bir çocuğu öldürdüğü, 13 yıl boyunca kaçtığı, 2018 yılında da hırsızlık yaparken suçüstü yakalandığı ortaya çıktı.

Polisin başarılı operasyonuyla yakalanan Özgür A.'nın sabıka kaydının kabarık olduğu öğrenildi. Yakalanma anında 2 polis memurunu da bıçaklayarak, yaralayan Özgür A., 2005 yılında Ordu'da bir çocuğu öldürdü. Cinayetin ardından kaçan zanlı, firari olarak yargılandığı davada 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Hakkındaki yakalama kararı doğrultunda her yerde aranan Özgür A., 2018 yılında hırsızlık yaparken suçüstü ele geçirildi. 

Poliste 20 ayrı hırsızlık suçundan kaydı da bulunan Özgür A., cezasını çekmesi için tutuklanarak cezaaevine konuldu. Ancak Özgür A., 01.12.2019 tarihinde cezaevinden firar etti.
 

BAKAN SELÇUK'TAN AÇIKLAMA

 Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ordu'nun Altınordu ilçesinde 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in öldürülmesine ilişkin, "Katilin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız." açıklamasında bulundu.

Selçuk, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ceren Özdemir'in katledilmesinin herkesi derinden yaraladığını belirtti.

Bakanlığın olayı yakından takip ettiğini kaydeden Selçuk, "Uzman ekiplerimiz ile ailemize psikososyal destek sağlıyoruz. Katilin en ağır cezayı alması için davaya müdahil olarak sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız." ifadesini kullandı.


ORDU VALİSİ'NDEN YENİ AÇIKLAMA: 12 CİVARI SUÇ KAYDI VAR

Ordu Valisi Seddar Yavuz yaptığı son açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"Zanlı cezaevinden firar ederek eylemi gerçekleştirdi. Ümit ederim böylesi acılar bir daha yaşamayalım. Çok sayıda suç kaydı var. 12 civarında suç kaydı var."


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (10)
zararlı 10 ay önce
ıslah olmayacak bir cani yaşaması zarar işte idam bunlar için gerekli...
Erhan Aslan 10 ay önce
Küçük bir çocuğu öldüren biri 11 suç daha yapması hatta en sonunda bu kızımızı öldürmesi için mi salınmış? Bırakın cinayeti 11 kez hırsızlık yapanın bile dışarıda olmaması lazım. Kimse kusura bakmasın ama bu devletin onlarca yıldır en büyük günahı durup durup AF ÇIKARMAKTIR. Fikir suçları hariç hele hele ciddi yaralamalar ve cinayetle ilgili suçların affı devletin haddi değildir. Adamın çocuğunu –yakınını öldüreni Devlet Affedemez. Devlet bu tür AFLAR çıkartarak İNSAN HAKLARI SUÇU işliyor ve bir an önce bundan dönülmesi ve tekrar uygulanmaması ve suç potansiyeli olanın kesinlikle dışarı salınmaması lazım.
Adem 10 ay önce
Adam salınmamış, önce oku, sonra salla. 20 yıl hapis cezası. O yartık firar etti. Asıl soru, bu cani nasıl firar etti.
kek kekoğlu 10 ay önce
İnsan öldürmekten sebep, insanların oyları ile güce gelen devlet eliyle idam edilmesi gerekirken, yine aynı devlet taksiri sebebiyle hapishaneden kaçıp bir başka insanı katlediyor. Şimdi tekrar idam etmeyip, tekrar elden kaçmasına taksirle müsaade edip, tekrar birisini öldürmesini izleme vaktidir. Çok yaşa Türkiye, çok yaşa insanlık...
Soylu 10 ay önce
Bu katil nasil geziyor ey Soylu
Salih 10 ay önce
Bir Allah ın kulu da sorumluluk duyup istifa etsin şu memlekette,vicdanen sorumluyum desin ve gitsin...
vatandaş 10 ay önce
cezalar artırılmalı caydırıcı olmalı af falan çıkmamalı ki suçlunun suçu yanına kar kalmasın fikrimce
Tscan 10 ay önce
Şimdi suçlu kim dışarısı bunlardan dolu nasıl firar ediyor nasıl dolaşıyor ortada
Cubukcu hasan 10 ay önce
Bas igneyi ösün gitsin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@