alexa metrics

banner536

Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen kimdir?

AK Parti'nin Üsküdar Belediye Başkan Adayı olarak Hilmi Türkmen'i göstereceği iddia edildi. Hilmi Türkmen kimdir, kaç yaşındadır? İşte hakkındaki detaylar

Biyografi 29.12.2018, 11:06 29.12.2018, 11:20
Üsküdar Belediye Başkan Adayı Hilmi Türkmen kimdir?

2019 yerel seçimleri öncesinde partilerin adayları belli olmaya devam ediyor. Bu noktada Ak Parti'nin İstanbul Üsküdar Belediye Başkan Adayının  Hilmi Türkmen olacağı iddia edildi. Bu iddia üzerine Hilmi Türkmen kimdir, kaç yaşındadır, özgeçmişi nedir soruları merak konusu oldu. İşte detaylar

Hilmi Türkmen Kimdir?

1973 yılında Trabzon’un Şalpazarı ilçesinde doğan Hilmi Türkmen, ilköğrenimini ve hafızlığını Şalpazarı'nda, liseyi Vakfıkebir İmam Hatip Lisesi’nde, y​üksek öğrenimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

Hilmi Türkmen Kimdir?

1996 yılında serbest avukat olarak Üsküdar’da mesleğe başladı. İş hayatının yanı sıra, sosyal sorumluluk projeleri bağlamında, çeşitli eğitim, kültür ve sosyal yardım alanındaki STK’larda kurucu ve yönetici olarak görev aldı. Klasik Türk Sanatları Vakfı Kuruculuğu ve Mütevelli Heyeti Üyeliği, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği​ bunlardan bazılarıdır. Siyasete aktif olarak 1992 yılında Refah Partisi Üsküdar Gençlik Kolları'nda başladı. Fazilet Partisi'nde Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. AK Parti’nin kuruluş sürec​​i ile birlikte Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2002 genel ve 2004 yerel seçimleri​nde AK Parti Üsküdar İlçe SKM (Seçim​ Koordinasyon Merkezi) Başkanlığı yaptı.

2003 – 2004 yıllarında ise AK Parti Üsküdar İlçe Teşkilat Başkanlığı görevini üstlendi. 2004 yerel seçimlerinden sonra Üsküdar Belediye Başkan Yardımcılığı ve İBB Meclis Üyeliği yaptı. Evli ve iki kız, iki erkek çocuk babası olan Hilmi TÜRKMEN, İngilizce bilmektedir.

10 yıllık Belediye Başkan Yardımcılığı d​öneminde; • TOGEM (Toplumsal Gelişim Merkezi) ve Gezici Anaokulu, • KÜP (Kadın El Ürünleri Pazar Yerleri Projesi), • Kandilli El Sanatları Merkezi, • Nikah Sarayı ve Kültür Merkezi, • Çavuşdere Dönüşüm Projesi, • Üsküdar Gençlik Merkezi,• Kirazlıtepe Boğaziçi Yaşam Merkezi​, • Bilgi Evleri ve Çocuk Akademileri, • Türkiye’de ilk kez YÖK onayıyla başlatılan Çocuk Üniversitesi, • Tarihi Eserlerin Restorasyonu, • Amatör Spor Kulüplerine Saha ve Alt Yapı Projeleri, • Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi projelerinin gerçekleştirilmesine bizzat öncülük etti. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Üsküdar Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. 

Habertürk'ün iddiasına göre AK Parti'nin İstanbul'daki adayları şu şekilde olacak;

Adalar: Özlem Öztekin Vural

Ataşehir: İsmail Erdem

Silivri: MHP

Çatalca: Mesut Üner

Esenyurt: Azmi Ekinci

Avcılar: İbrahim Ulusoy

Başakşehir: Yasin Kartoğlu

Sultangazi: Abdurrahman Dursun

Küçükçekmece: Temel Karadeniz

Büyükçekmece: Mevlüt Uysal

Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık

Bağcılar: Lokman Çağrıcı

Esenler: M.Tevfik Göksu

Güngören: Fatih Özçiçek

Bahçelievler: Hakan Bahadır

Bayrampaşa: Atila Aydıner

Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta

Eyüp: Deniz Köken

Fatih: Ergün Turan

Kağıthane: Mevlüt Öztekin

Zeytinburnu: Ömer Arısoy

Sarıyer: Salih Bayraktar

Üsküdar: Hilmi Türkmen

Sancaktepe: Şeyma Döğücü

Ümraniye: İsmet Yıldırım

Çekmeköy: Ahmet Poyraz

Sultanbeyli: Hüseyin Keskin

Maltepe: MHP

Pendik: Ahmet Cin

Tuzla: Şadi Yazıcı

Beykoz: Murat Aydın

Kartal: Ebubekir Taşyürek

Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı

Bakırköy: Mehmet Umur

Beşiktaş: MHP

Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız

Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz

Şile: İlhan Ocaklı

Şişli: Fatma Özden Ay

İSTANBUL : Binali YILDIRIM


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@