Oyuncu, son dönemlerde dijital platformlardaki sansürsüz sahneler hakkında, "Sansürün kelime olarak bile kullanılması beni rahatsız ediyor" açıklamasında bulundu.Hatice Aslan, Aralık 2021'de Armağan Çağlayan'ın YouTube'da yayınlanan 'Dur Bi Dinle' serisine konuk olmuş, yıllar önce Tolgahan Sayışman’la 'Lale Devri' dizisinin setinde yaşadığı kavgayı anlatmıştı.

60 yaşındaki oyuncu, "Tolgahan sete geldiğinde iyi değildi ve karşısında ben vardım. ‘Zümrüt’ karakteriyle sahneye girmek üzereydim. Maalesef özellikle oyunculuk okumayan arkadaşlarımız, seni sette o karakterle bütünleştiriyor. Bana denk geldi. Öfke kontrolü yoktu Tolgahan’ın. Sonra barıştık. O özür diledi. Mühim olan onun hata olduğunu görebilmek ve bir daha yapmamak. Nitekim öyle oldu. Dava açmadım. ‘İki bölüm uzak sahneler yazalım, ne olur ne olmaz’ dedim. Sonuçta Tolgahan benim çocuğum sayılır. Kendiyle ilgili bir sıkıntısı vardı, benimle ilgili değil” ifadelerini kullanmıştı.Bir dönemin çok konuşulan dizisi Lale Devri'nde dört sezon boyunca 'Çınar' karakterine hayat veren Sayışman'a ise geçtiğimiz günlerde katıldığı '40' programında, rol arkadaşıyla yaşadığı tartışma sonrası 'itme' ve 'darp' iddiası üzerine "Kendimden eminim isterse bu konuda mahkemeye gidebilir" şeklindeki açıklaması hatırlatılmıştı.

Oyuncu, o dönemde haberlere de konu olan gerilim hakkında şöyle konuşmuştu:

O dönemi kafamda sildim, açıklamaları bile hatırlamıyorum. Geçenlerde Hatice Hanım'la çok güzel bir şekilde tatlıya bağladık. O da konuyu doğru bir şekilde ifade etti. Benim konuşmam burada doğru olmaz. Öyle kalsın, orada tatsız bir dönem yaşandı, sonrasında biz o tatsız dönemi tatlıya bağladık. Yaşla beraber öfke kontrolüm var, eskiden biraz daha öfke kontrolü olmayan bir adamdım, onu itiraf edebilirim.

Hatice Aslan, önceki akşam bir markanın lansmanına katıldı. Aslan, gazetecilerin sorularına yanıt verdi. Oyuncu, son dönemlerde dijital platformlardaki sansürsüz sahneler hakkında, "Sansürün kelime olarak bile kullanılması beni rahatsız ediyor. Oyuncunun ve sanatçının sansürü asla olmaz zaten. Bir tablo yapan sanatçıya, bunu böyle yapma diyemiyorsak herkes için bu geçerlidir" diye konuştu.