Yunan balıkçılar Ege'de kriz çıkardı

Yunan balıkçıların Ege denizinde Türk karasularına girmesi üzerine Sahil Güvenlik ekipleri hatakete geçti. Balıkçılar uyarılırken Yunan sahil güvenlik ekipleride geldi. Bir süre devam eden gerginlik iki ülke ekiplerinin kendi karasularına dönmeleri ile so

Gündem 30.04.2016, 13:47
Yunan balıkçılar Ege'de kriz çıkardı

Yunan balıkçıların Ege denizinde Türk karasularına girmesi üzerine Sahil Güvenlik ekipleri hatakete geçti. Balıkçılar uyarılırken Yunan sahil güvenlik ekipleride geldi. Bir süre devam eden gerginlik iki ülke ekiplerinin kendi karasularına dönmeleri ile son buldu.

Ege Denizi'nde dün yaşanan olayda, Sakız Adası'ndan Türk sularına girdiği belirtilen iki Yunan balıkçı gemisi, Türk Sahil Güvenlik ekiplerince uyarıldı. Yunan balıkçıların çağrısıyla Yunan Sahil Güvenlik ekipleri de bölgeye geldi. Türk ve Yunan Sahil Güvenlik botlarını iki metreye kadar karşı karşıya getiren olay, yaklaşık iki saat sürdü. Gerginlik, tarafların kendi kıyılarına dönmeleriyle sona erdi. Yunanistan'da yayın yapan 'www.protothema.gr' adlı site de haberi okuyucularına duyurdu.
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@