YSK, İYİ Parti kararını açıkladı

YSK, İyi Parti'nin seçime katılıp katılamayacağı ile ilgili açıklama yaptı.

Gündem 22.04.2018, 19:21
YSK, İYİ Parti kararını açıkladı

Yüksek Seçim Kurulu, İYİ Parti'nin 24 Haziran 2018'de gerçekleşecek seçime katılabileceğini duyurdu. Yapılan açıklamada, AK Parti, BTP, BBP, CHP, DP, HDP, İYİ Parti, MHP, Saadet Partisi ve Vatan Partisi'nin seçime girebileceği belirtildi.İYİ Parti ile ilgili Yargıtay Başsavcılığı'ndan gönderilen belgede seçime katılabileceği belirtilmişti. 

Sabah saatlerinde de CHP'den 15 milletvekili istifa ederek İYİ Parti'ye geçmiş ve İYİ Parti'nin seçime katılabilmesi ile ilgili olumsuz bir karar çıkması halinde TBMM'de grup kurulması sağlanmıştı.
Yorumlar (5)
İbrahim çevik 3 yıl önce
İYİ Parti gurupkurana kadar dalavera ve entrika peşindeki, YSK çaresiz kalınca jet açıklama yapıyor. AKP bitti, gemiyi bakalım önce kimler terkedecek.. Tayyip beyin partisi ve mini ortağının paçalar tutuştu.
Algi kandirmacasina bir ornek daha 3 yıl önce
Ysk karar verdi basligi nedir sanki insiyatif almis da demokratik bir kaxanim icin iyi partinin secime girmesine yardimci olmus gibi baslik atiliyor. Halbuki simdilik bilmiyoruz aslinda biliyoruz ama reise yien bi soracagiz be katilamayacak iyi parti secime diyen yskydi 3 gun once. Ey aziz millet gor bunlari algila ve unutma lutfen...
Alaattin Yazıcı 3 yıl önce
18 yaşindan küçükler lütfen yazmasın nedeni belli açıklamak istemiyorum
Kadir 3 yıl önce
Ibrahim çelik, ne kadar boş konuşuyorsun
buyur 3 yıl önce
Hadi dolu konuş kardeş senin varsa fikrin zikrin hadi doğrusunu doğsunu sen konuş var mı o kapasiten ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@