banner372

Yeni Havalimanına iniş yapıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "TC-ANK" adlı uçağı 3. Havalimanı'na indi.

Yeni Havalimanına iniş yapıldı
banner432

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hedef 2023’te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak. Bununla bir numara olacak. Havalimanımız bizim prestijimiz olmasının ötesinde markamız olacak” dedi. 

İstanbul'un yapımı devam eden 3. havalimanının inşaatında tüm hazırlıklar hız kesmeden devam ederken, piste ilk inişi ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın içinde bulunduğu uçak gerçekleştirdi. Gaziantep’teki miting sonrası, yarın gerçekleştireceği programlar için İstanbul’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağı yapımı devam eden 3. havalimanının pistine tarihi iniş gerçekleştirdi. Havalimanında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı protokol üyeleriyle birlikte konsorsiyum üyeleri, mühendisler, mimarlar, pilotlar, hostesler ve çalışanlar karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikram masasının önüne gelerek çalışanlarla sohbet edip, onlara ikramlarda bulundu. 

Yeni Havalimanına iniş yapıldı

“Çoğu gitti azı kaldı” 

Tarihi iniş sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün bizler için çok anlamlı bir gün, gerçi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında inşallah bu muhteşem havalimanımızın açılışın yapacağız. Bugün ortak yayın sebebiyle aynı zamanda havalimanımızın son durumunu yerinde kontrol etmek için geldik. Gaziantep’ten buraya iniş yaptık. Bu inişle birlikte gerek muhteşem pistimizi, bunun yanında terminal binamızı görme imkanı bulduk. Tabi burada emeği olan başta 5 firmamıza oluşturdukları konsorsiyumla bu havalimanımı onlar yapıyorlar. Çoğu gitti azı kaldı. Bunu da mimarından mühendisine işçisine bütün kardeşlerimi kutluyorum. Konsorsiyumunu bütün ortaklarını tebrik ediyorum. Onlar da bu işi için çok büyük emek verdiler. Aynı şekilde burada gerçekten bu süreci takip eden bu süreci kovalayan değerli arkadaşlarımızın emekleri için tebrik ediyorum” dedi. 

Yeni Havalimanına iniş yapıldı

“Havalimanımız bizim prestijimiz olmanın ötesinde markamız olacak” 

Havalimanının 29 Ekim’de açılacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “29 Ekim’de bittiğinde bu havalimanımız yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. Dünyanın sayılı ilk 3 inşallah, havalimanlarından bir tanesi olacak. Hedef 2023’te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak. Bununla bir numara olacak. Havalimanımız bizim prestijimiz olmasının ötesinde markamız olacak. Böyle bir markaya sahip olmak ve buna vesile olan 5 firmamıza büyük bir imtihan verdiler. Kolay bir yatırım olmadı. Burada kolay bir süreç olmadı. Ne tür zorluklardan geçildiğine gerek başbakanlığım ve gerekse cumhurbaşkanlığım döneminde gayet iyi biliyorum. Dayanışma, birlik beraberlikle beraber bugünlere vardık. 29 Ekimi kovalıyoruz, uçaklarımızın buradan kalkıp buraya indiklerini göreceğiz. 29 Ekim’le birlikte diğer taraftan Atatürk Havalimanını millet bahçesine dönüştürülme sürecini başlatacağız” diye konuştu. 

Yeni Havalimanına iniş yapıldı

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2018, 21:27

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Olli
Olli - 12 ay Önce

Izmirdeki görüntüler mükemmeldi, her tarafta TÜRK bayraklari sallaniyordu, bravo
Yazikki medya baska seylerle yalakalik yapiyor, 3 milyon insan hepsinin elinde Türk bayragi, süperdi,

Misafir
Misafir @Olli - 12 ay Önce

Başka şey....! Yani dünyanın para basan en büyük hava ticaret merkezi...yani aklının almadığı...!alamadığı..!

Trabzonlu Hayati dayı
Trabzonlu Hayati dayı - 12 ay Önce

Soğan patetes birazda et olsa da yemek yapsam diyordum birden yeni havalimanından ucak yakıt gazı yedim doydum.

Kardas
Kardas @Trabzonlu Hayati dayı - 12 ay Önce

Afiyet olsun, demek sen gazla doyuyorsun. Bu gazla bir kaç sene daha gidersin.

Az kaldı bu kafa ile bakalım ne kadar gider. Aynı yorumları yapabilecek misin cok merak ediyorum.

Yeni dönem de

Yaşar konak
Yaşar konak - 12 ay Önce

Tek adamın ülkesi.TRT milletin vergisi size haram olsun.Muharrem inceyi vermeyip uyduruk adamların şovlarını verin

Söğütlü
Söğütlü - 12 ay Önce

Dünyanın en büyük havalimanını Allahın izniyle açıyoruz. Mutlu olup takdir etmek yerine çamur atıp eleştirenlerin kanı bozuktur

Ahmet Köse
Ahmet Köse @Söğütlü - 12 ay Önce

Senin kanın bozuk 1 adet soğan 1 adet patates 1 lira olmuş sen kandan bahsediyorsun terbiyesiz adam

tolga
tolga - 12 ay Önce

Bitmeyen havaalanını sırf seçim nedeniyle aç,16 yıldır kandile dokunma seçime 1 ay kala kandile operasyon yap bunları bu millet yemez artık.yolun sunu göründü reis.

abdi abi
abdi abi - 12 ay Önce

burada soğan patates edebiyatı yapanlar son bir haftada fiyatlar arttı..yine aynı tezgah..ama millet yemiyor...oyumuz cumhura..

Ne oldu Kardaş.
Ne oldu Kardaş. - 12 ay Önce

Karda"sefili ne oldu yani dikdatörlüğü kabul mü ediyorsun.beden korkalım.işde tam da bundan dolayı Muharrem ince diyoruz


SIRADAKİ HABER

banner393