TSK'dan arama açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında tamamen yasal çerçeve kapsamında yürütülmekte olan incelemenin bir müddet daha devam edebileceği bildirdi. Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklama şöyle: "Yürütülmekte o

TSK'dan arama açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında tamamen yasal çerçeve kapsamında yürütülmekte olan incelemenin bir müddet daha devam edebileceği bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklama şöyle:
"Yürütülmekte olan bir soruşturma kapsamında, Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığında 26 Aralık 2009 günü içeriği Devlet sırrı niteliğindeki belgeleri kapsayan bölümde başlatılan arama faaliyeti, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 125'inci maddesi uyarınca ilgili Hakim tarafından bizzat yapılmaktadır.

Tek Hakim tarafından yapılmakta olan bu inceleme sürecinde, doğal olarak dinlenme ve idari işler için aralar verilmekte, bu nedenle inceleme süresi uzamaktadır.

Tamamen yasal çerçeve kapsamında yürütülmekte olan bu incelemenin bir müddet daha devam edebileceği anlaşılmaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler