TSK açıkladı: Onlarca terörist öldürüldü

TSK, Fırat Kalkanı operasyonları kapsamında 68 DAEŞ'li teröristin öldürüldüğünü ve 141 hedefin imha edildiğini açıkladı

TSK açıkladı: Onlarca terörist öldürüldü
banner432

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), sınır ötesi harekât Fırat Kalkanı'nda Suriye'nin kuzeyindeki saldırılarda 68 DAEŞ teröristinin öldürüldüğünü, 141 hedefin ise imha edildiğini duyurdu.


TSK'nin bilgi notunda şu ifadeler yer aldı:

"Top-havan atışları sonucu ve yaşanan çatışmalarda 38 DEAŞ 'lı terörist etkisiz hale getirilmiş, 1 silahlı araç ve 1 Drone imha edilmiştir. Hedef tespit vasıtaları ile tespit edilen DEAŞ'a ait 141 hedef ateş destek vasıtalarımızla ateş altın alınmıştır.

Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından, Bab bölgesinde tespit edilen DEAŞ terör örgütüne ait toplam 6 hedefe 6 bomba atılarak; 30 DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirilmiş, DEAŞ tarafından kullanılan 3 karargâh binası ve 3 bombalı araç garajı imha edilmiştir. Toplamda 68 DEAŞ'lı terörist etkisiz hale getirildi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün yaptığı açıklamada dört aydır devam eden harekâtta yaklaşık 1000 IŞİD teröristinin öldürüldüğünü açıklamıştı.

24 Ağustos'ta başlayan operasyonda Türkiye'nin desteklediği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleri, El Bab'ı kuşatmış durumda.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Evet
Evet - 3 yıl Önce

Allahım cc ,mazlumlar için savaşan güvenlik güçlerimizi muzaffer eyle. Terör belasını ve zalimleri dünyada da ahirette de rezil ve zelil eyle. Bizleri ve bütün kardeşlerimizi vatanlarımızda Senin razı olacağın şekilde , huzur ve mutluluk içerisinde yaşamaya muvaffak eyle AlLAHIM. AMİN

Kadir
Kadir - 3 yıl Önce

Pyd yi vurun ypg yi vurun bunlar satlmis vatansiz kansiz bunlar

banner421