kebir

Taksicilerden UBER Tehdidi

"Sağı Solu Yakıp Yıkmak İstemiyoruz"

Taksicilerden UBER Tehdidi
UBER'e açtıkları davanın ertelenmesinin ardından adliye önünde basın açıklaması yapan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Avrupa'daki taksiciler gibi sağı solu yakıp yıkmak istemiyoruz" dedi.
 
İnternet üzerinden taksi hizmeti veren UBER'e açtıkları davanın ertelenmesinin ardından adliye önünde bir basın açıklaması daha yapan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, "Avrupa'daki taksiciler gibi sağı solu yakıp yıkmak istemiyoruz" dedi.

15 GÜN İÇİNDE KARAR VERİLECEK

Aksu, İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde görülen dava sonrası adliye önünde toplanan kalabalıkla birlikte davaya ilişkin bir basın açıklaması daha yaptı. Aksu, mahekeme hakiminin bilirkişi raporlarını istediğini ve 15 gün içinde raporların gelmesi halinde tedbire ilişkin olumlu ya da olumsuz bir karar vereceğini söyledi.

"SABRIMIZ TAŞARSA HER ŞEYİ YAPARIZ"

Gelişmelerin lehlerine işlediğini söyleyen Aksu, bu olayın mecliste de takipçisi olduklarını dile getirdi. 10 Mayıs'ta İstanbul Taksiciler Odası'nın açtığı bir dava daha olduğunu o davayı da takip edeceklerini belirten Aksu, "Ama şunu görmeden bu olayların halledilmesini istiyoruz. Avrupa ülkelerinde taksicilerin eylem yapıp sağı solu yakıp yıktığı gibi biz de burada böyle bir eylem yapmak istemiyoruz. Eğer meclisimiz bu konuda gerekli çalışmayı yapmazsa eğer adalet farklı bir karar verirse taksici esnafının sabrı taşar taksici esnafı ekmeği için emeği için her şeyi yapar. Namus ne kadar önemliyse ekmeğimiz de o kadar önemlidir" diye konuştu.
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sen iyi olduktan sonra
Sen iyi olduktan sonra - 4 ay Önce

Sen millete iyi servis versen insanlar sana koşa koşa gelir. Zorbalık yapan adama kim güvenir, kim arabasına biner?

manuel
manuel - 4 ay Önce

turekiyede taksi mafyanin elinde ustelik herkese para takma pesindeydiler simdi musteri arar oldular. yenilenen dunyada bu tarz mafyalarin isi yok. insanlar kendilerine yetmeye basladilar. taksi sadece baslangic uber gibi bir cok sey yakinda piyasaya cikip taksi gibi mafyalasmis kurumlari bitirecek

tolga
tolga - 4 ay Önce

Hiç unutmuyorum bir gün küçük kızım rahatsızlandı. Acilen hastaneye yetiştirmemiz gerekiyordu kendimi dışarı attım, bir taksi çevirdim çocuğum rahatsızlandı dedim adam suratıma bile bakmadı umrunda değildi çok zoruma gitmişti.Bir sonraki taksici durdu ona bindik.Bir önceki taksicinin Durumunu söyledim, yakınlarda bir sağlık ocağı var oraya muhtemelen götüreceğinizi zannetmiştir yol yakın olmasından kaynaklı almamıştır seni dedi.Yakın uzak ne farkeder önemli olan insan hayatı değilmi maalesef bazı taksici arkadaşlar bu zihniyette ve cahil o yüzden bende uber diyorum.Bu olayı yaşadıktan sonra zati ilk işim ilk fırsatta araba olmak oldu.

banner422

banner409

banner350

banner424

banner421