7m


7m

hyundai

Son dakika... Yeni kabine için tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabineyi açıklayacak.

Gündem 04.07.2018, 11:35
Son dakika... Yeni kabine için tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesini 9 Temmuz'da açıklayacak

Yeni sisteme geçiş için takvim belli oluyor. YSK'nın kesin sonuçları bugün açıklamasının ardından Cumartesi günü TBMM'de milletvekilleri yemin edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Pazartesi günü saat 16:00'da yemin edecek ve resmen göreve başlayacak.

Erdoğan'ın göreve başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmi olarak hayata geçmiş olacak. Erdoğan'ın Meclis'ten sonraki durağı da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak.

Saat 18:00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tören yapılacak. Siyaset, iş, sanat, spor dünyasından 3 bini aşkın davetli olacak. Yabancı devlet başkanları da törene davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasıyla başlayacak törenin ardından akşam yemeği verilecek. Akşam yemeğinden sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinesini açıklayacak.
 


Yorumlar (3)
zafer 4 yıl önce
REIS IDAM NE OLDI IDAM? BIRAN ÖNCE ARTIK NE OLUYORSA OLSUN. MILLET AILECE SOKAKLARDA RAHAT GEZEMIYOR SAPIGINDAN TUT HAYVANA EZIYET EDENINDEN, HIRI HIRSIZINA KADAR HEPSI CIRIT ATIYOR SOKAKLARDA. SABRIMIZ TÜKENDI. KURU LAFTA KALMASIN.
MUSTAFA AYAZ 4 yıl önce
SOYLU ALBAYRAK AYNI ANDA BEKLİYORUZ
MURATHANO 4 yıl önce
RABBİM DEVLETİMİZ VE MİLLETİMİZ İÇİN HAYIRLI EYLESİN İNŞALLAH.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@