Polise ağır silah verilecek

MECLİS İçişleri Alt Komisyonu, TSK'nın, "askeri silah ve malzemelerin ülkeye giriş çıkışlarının tek elden takip edilmesini zorlaştıracağı ve kontrolsüzlüğe yol açacağı" gerekçesiyle karşı çıktığı Silah Yasası maddesini değiştirmedi. Yeni Silah Kanunu Tasa

Polise ağır silah verilecek

MECLİS İçişleri Alt Komisyonu, TSK'nın, "askeri silah ve malzemelerin ülkeye giriş çıkışlarının tek elden takip edilmesini zorlaştıracağı ve kontrolsüzlüğe yol açacağı" gerekçesiyle karşı çıktığı Silah Yasası maddesini değiştirmedi.

Yeni Silah Kanunu Tasarısı'nı görüşen Komisyon, "Emniyet ve MİT'in harp silahı ithal yetkisini" düzenleyen hükmünü korudu. Tasarının ilk 6 maddesinin ele alındığı toplantıda daha önce kurumlardan gelen itirazlar ve değişiklik önerileri üzerinde duruldu.

Edinilen bilgiye göre alt komisyon, Emniyet ve MİT'e de ağır silahlar ithal etme yetkisi veren, bunu daha önceki gibi Milli Savunma Bakanlığı değil, İçişleri Bakanlığı üzerinden yaptıran düzenlemeyi korudu.

HABERE YORUM KAT
Trabzon Haber ve tüm kategorilerimizde yer alan haberlere yorum yapanlar genel kuralları kabul etmiş sayılırlar. Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler