banner441

Ordu şehidini bağrına bastı

Cizre şehidi polis memuru Harun Maytalman, memleketinde gözyaşlarıyla toprağa verildi. 

Gündem 27.08.2016, 15:38
Ordu şehidini bağrına bastı

Şırnak’ın Cizre ilçesi Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Grup Amirliği’ne teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Ordulu polis memuru Harun Maytalman, memleketi Ordu’da gözyaşlarıyla toprağa verildi. 

Cenaze töreninde konuşan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye düşmanlarının asla başarılı olamayacağını belirterek, "Hiç kimse merak etmesin bu topraklar kıyamete kadar Müslüman Türk milletinin toprağı olarak kalacaktır" dedi.
Kabataş Belediye meydanında düzenlenen törene Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Çoruh, Ordu Jandarma Garnizon Komutanı Albay Sedat Sarıkaya, Ordu Emniyet Müdürü Caner Tayfur, ilçe Belediye başkanları ve binlerce vatandaş katıldı.



"Bu topraklar kıyamete kadar bizimdir"

Oldukça duygusal anların yaşandığı törende şehidin cenaze namazını Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu kıldırdı. Cenaze namazının kılınmasının ardından bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, terör örgütlerine beddua etti. "Allah bu devletin bu milletin düşmanlarını kahrü perişan eylesin" diyen Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Dört koldan ülkenin birliğini, dirliğini istiklalini ve istikbalini yok etmek için çalışıyorlar. Bütün bu terör örgütlerine karşı darbecilere karşı millet olarak tek yumruk olduk. Bir tarafta FETÖ, bir tarafta PKK, bir tarafta DAEŞ. Hepsine karşı millet olarak, 79 milyon olarak tek yumruk tek yürek olarak mücadeleye devam edeceğiz. Bu millete diz çöktürmeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Hiç kimse merak etmesin bu topraklar kıyamete kadar Müslüman Türk milletinin toprağı olarak kalacaktır. Bu topraklarda düşmanlarımız asla payidar olamayacak, asla başarılı olamayacaklardır" diye konuştu.
Numan Kurtulmuş, konuşmasının ardından şehit Harun Maytalman'ın tabutuna omuz vererek cenaze aracına kadar omuzunda taşıdı. Kurtulmuş, cenaze aracı ile birlikte şehidin aile karistanlığına kadar gitti.




 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
Maccali 3 yıl önce
Bu ülkeyi kim bu hale düşürdü... mert olun yürekli olun korkmayın en fazla ya şehit ya da gazi oluruz. Eğitim bitmiş saglik bitmiş savunma bitmiş bu ülkede çok için tanıyor. Cocuklariminlzin geleceği bu olaylarla şekillenecek şimdi a habere bakıyorum şehirlerin isimleri geçiyor bu ülkede medyada yok türk halkı kirnazdi ne oldu bu halka bu kadar mi susturdular sizi çocuğunuza us verdiler diye durmayın yıl yaptılar diye susmayin barak yaptılar diye susmayin köprü yaptılar diye susmayin siz hiç kicuklugunuzde bilgisayar oyunları damı oynamasının gelişmekte olan ülkelere yol köprü yapmak normal bir şeydir. Duygu sömürüsü yapa yapa öldürdünüz bu halkı yaşarken

Gelişmelerden Haberdar Olun

@