Muharrem İnce’den o isme sert tepki

Muharrem İnce katıldığı bir tv programında önemli açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce’den o isme sert tepki

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce katıldığı tv programında önemli açıklamalarda bulundu. 


İnce, Genel Kurmay Başkanı Hulisi Akar’ın Abdullah Gül’ü ziyaret etmesi ile ilgili sorulan bir soru üzerine seçildiğinde “o yapıdaki insanlarla çalışmam mümkün değil” dedi. 

Muharrem İnce “Ülkeyi, siyasallaşmış bir din, eğitim, siyasallaşmış bir ordu ve siyasallaşmış bir ekonomi yönetiyor. Ordu da öyle ne işi var Genelkurmay başkanının Abdullah Gül’ün evinin bahçesinde. Kimsin sen, nesin? Ne zannediyorsun kendini. Sök apoletlerini tak kravatını, çık karşımıza. Türkiye’nin durumunu düşünebiliyor musunuz? Her şey siyasallaşmış durumda. Geçici süreli çalışırım. O yapıdaki insanlarla çalışmam mümkün değil benim” dedi.

Öte yandan Muharrem ince ihalelerle ilgili sorulan bir soru üzerine ise “ihalelerini alanlar hiçbir şeye güvenmesin. Hepsini gözden geçireceğim ve iptal edeceğim” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU'NUN KARŞISINA ÇIKMAM

Muharrem İnce seçimi kazanamaması durumunda CHP Genel Başkanlığına yeniden aday olup olmayacağı ile ilgili soruya "Ola ki 24 Haziran'da kazanamadım Kılıçdaroğlu'nun karşısına asla aday olmam. Ben vefalı bir insanımdır. Kendisiyle asla bir yarışa çıkmam. Benden daha iyi bir cumhurbaşkanı adayı bulursak onu da desteklerim" şeklinde cevap verdi.  

KÜRT SORUNU İÇİN CESUR ADAMLARA İHTİYAÇ VAR

Kürt sorununu çözmek için ilerici, çağdaş ve cesur adamlara ihtiyaç var. Türkiye'nin en gerici partisinden en ilerici adımı bekliyorsunuz. Demokrasiyi araç olarak gören birinden demokrasi için adım bekliyoruz. Burası yanlış. Kürt sorunu kültürel, ekonomik ve siyasal bir sorundur. En önemlisi siyasi ahlak sorunudur. İnsanları yıllarca kandırdılar. Orada başka burada başka konuştular. Bu çözüm milletin gözünün önünde olmalı.

EĞİTİMDE SİYASAL UZLAŞMA GEREK

200 bin öğretmen emekli olacak. Sabahçı-öğlenci ve birlikte olan sınıflar ayrılacak. Böylece eğitimin niteliği değişecek. AK Parti döneminde bütçeyi artırdılar ama kalite artmadı. Nasıl başlayacağız eğitime? 20 yılda 10 bakan, 5 sınav değişti. Bir yıl uzlaşma bekliyorum. Bir yıl eğitimi tartışacağız. Eğitimde siyasal uzlaşma olmadan çözemeyiz. Her yıl palavradan reform yapmaktansa siyasal uzlaşmayı yapacağız.

İNCİRLİK'İ KAPATIRIZ

Muharrem İnce ABD Gülen’i vermezse İncirlik’i kapatırız dedi. İnce açıklamasında “Fetullah Gülen’i iade et, etmiyorum derse İncirlik’teki askerler 24 Aralık Noel Bayramı için ailelerinin yanına göndeririz. Eğer iade etmezlerse kapatırız.” dedi.

ERDOĞAN EMEKLİLİĞE HAZIRLANAN BİR SİYASETÇİ

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener için “başarılı bir siyasetçi” ifadelerini kullanan İnce MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için “Başarısız bir siyasetçi”, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş için “Espirili bir siyasetçi” dedi.

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek için “yorum yok” ifadelerini kullanan Muharrem İnce son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ise “emekliliğe hazırlanan bir siyasetçi” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2018, 23:29

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
m
m - 10 ay Önce

adama sallıyonuzda savunduğunuz adamda kupanızı gasp etti halen daha peşinden koşuyosunuz

Muzo
Muzo - 10 ay Önce

At bakalim at

Sedat61
Sedat61 - 10 ay Önce

La on dene koyunu kumanda edemezsin sen ülkemi yonetecen verin ona on dene mile oynasin

fidans
fidans - 10 ay Önce

Burada yorum yazanlar hayatlarında- tarih, siyaset bilimi, sosyoloji, felsefe vb. konularda- sadece bir ama bir tane kitap okuyup, kafa yormuş mudurlar acaba???

Taner
Taner - 10 ay Önce

Selahattinde senin gibi espirili aynı zamanda senin gibi sahtekar.Gerci ikinizde ortak tavrı vatanı bölmek.

Ercan
Ercan - 10 ay Önce

Bu herif tam bir yalan makinası CHP kongresinde Kılıçdaroğlu bin rakibi degilmiydi.Bunda Cem UZAN i gördüm.daima yalan

doğan yıldız
doğan yıldız @Ercan - 10 ay Önce

erken seçim vatana ihanettir, kesinlikle olmayacak diyenler neci...

karadenizli
karadenizli @Ercan - 10 ay Önce

Çok doğru bir tespit. Katılıyorum.

Mustafa gülec
Mustafa gülec - 10 ay Önce

Tam umutlar bitdi derken Muharrem İnce.çok Şükür

shmyo
shmyo - 10 ay Önce

eyvaaaaahhhh


banner393

banner443

banner441