Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!

Cumhuriyet Halk Partisi Muharrem İnce, Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iddialarını TRT eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör'ün kitabını kaynak gösterince ortalık karıştı. Yazar, kendi yazdıklarının doğru olmadığını savundu.

Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!
banner432

Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkındaki iddialarına ilişkin 'Yenilikçi Düşünce' kitabını kaynak gösterdiği yazar Nasuhi Güngör, kendi kitabını yalanladı.


CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce,geçtiğimiz günlerde televizyonda katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AK Parti'yi kurmadan önce Fethullah Gülen ile görüştüğünü iddia etmişti. İnce'nin iddiasına Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ispat edemezsen namertsin" diyerek yanıt vermiş ve hakkında 100 bin liralık manevi tazminat davası açmıştı.

Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!

Kırşehir mitinginde halka hitap eden Muherrem İnce, iddiasına kaynak olarak bir dönem TRT Haber Daire Başkanlığı da yapan gazeteci Nasuhi Güngör'ün "Yenilikçi Hareket" kitabını gösterdi. İnce "Elimde bir kitap var. Nasuhi Güngör. 17-25 Aralık'tan sonra TRT Haber Dairesi Başkanı yaptı. Bu arkadaş bir kitap yazmış. Kitabın 89. sayfasını okuyorum. Erdoğan sen de dinle ama sakın kumandayı duvara atma. 'Erdoğan 2000 yılı Mayıs ayında uzun süredir orada yaşayan Fethullah Gülen ile bir araya geldi. Erdoğan Gülen görüşmesi muhtevasından çok uzun yıllardır birbirine hayli mesafeli olan iki farklı ekolün bir araya gelmesi açısından hayli dikkat çekiciydi.' Yani 2000 yılının mayıs ayında Erdoğan'ın Gülen'le görüştüğünü kendisinin yakın arkadaşı yazmış." diyerek kitaptan bir bölümü okudu.

Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!

KİTABIN YAZARI, KENDİ YAZDIKLARINI YALANLADI

Gelişmelerin ardından kitabın yazarı Nasuhi Güngör ise, İnce’nin sözleriyle ilgili sosyal medyadan açıklama yaparak, kendi kaleme aldığı kitapta yazanların gerçek olmadığını savundu.

Kendi yazdıklarını yalanlayan yazar Güngör açıklamasında şunları kaydetti: “Bugün Kırşehir'de Muharrem İnce'nin Yenilikçi Hareket kitabım üzerinden yaptığı konuşmayla ilgili bazı açıklamalarda bulunmak istiyorum. Sözkonusu kitap yaklaşık 20 yıl önce yayınlandı. O dönem AK Parti'nin kuruluş sürecine dair bazı iddiaları içeriyordu. Kitapta geçen ‘Tayyip Erdoğan-Fethullah Gülen görüşmesi’yle ilgili iddialar, ne yazık ki somut herhangi bir bilgiye ve belgeye değil, tamamen o dönemdeki bazı dedikodulara dayanmaktadır. Zaten kitapta da buna dair hiçbir bilgi ya da belgeye atıf yoktur.

Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!

Üzülerek ifade edeyim ki, bizzat kendi yazdığım bu iddiaların kamuoyuna bilgi ya da belge gibi sunulacak hiçbir yanı yok. Ne gazeteciliğim, ne de bugüne kadar yaptığım herhangi bir görev bu kitaptaki sözkonusu iddiaları doğru kılmaz. Ayrıca sözkonusu iddiaya Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından en net ve açık biçimde cevap verilmiştir. Buna rağmen herhangi bir bilgi ve belgeye dayanmayan bu sözlerin, yıllar sonra bir delilmiş gibi sunulmasının takdirini kamuoyuna bırakıyorum. Nerede ve hangi konumda olursam olayım, benim yıllar önce yazdığım mesnetsiz bir iddianın FETÖ'yle mücadeleye ve Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki tavizsiz duruşuna en küçük bir zarar getirmesine asla razı olamam. Sayın Cumhurbaşkanımızın FETÖ ve benzeri uluslararası şebekelerle mücadelesine gölge düşürmeyi hedefleyen hiçbir sözün ve iddianın, 20 yıl önce de olsa, altında imzam bile bulunsa savunulacak bir yanı olamaz.”

Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!

İNCE, ESKİ TWEETİNİ GÖSTERDİ

Nasuhi Güngör'ün kendi kitabını yalanlaması üzerine Muharrem İnce, sosyal medya hesabından mesaj yayınlayarak "Baskı ve korku düzeni bir gazeteciye 17 yıl önce yazdığı kitap için bugün yalan dedirtiyor. Bu düzen değişecek, Medya özgürleşecek, Türkiye özgürleşecek.17 yıl önce kendi yazdığına bugün "yalan" diyen kişi 3 yıl süreyle TRT Haber Dairesi Başkanlığı yaptı. Şimdi anladınız mı TRT’yi niye eleştirdiğimi? TRT halktan topladığı paraları bu rüzgar güllerine, yazdığı kitabın arkasında duramayan kifayetsizlere yediriyor. " dedi. Katıldığı canlı yayında Güngör'ün kitabını yalanlamasına ilişkin soru soran gazetecilere ise İnce, "Kitabı yazmışsın, twit atmışsın burada yalanlıyorsun. Yazık günah. Bunlar ciddi ye alınacak şeyler değil.'' yanıtını verdi. 

Muharrem İnce kitabı kaynak gösterdi, yazar kitabını yalanladı!

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2018, 01:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
musty
musty - 1 yıl Önce

yazar nasıl korktuysa artık direk yalanladı. o zaman sayın cumhurbaskanı bu yazara kendısı hakkında yalan sozler yazdıgı ıcın tazmınat davası acsın bakalım dogruluk payı varmı.

Caglar
Caglar - 1 yıl Önce

Uyanamayan vatandaslarimizin gozune sokmak lazim bu haberi :))

TEMEL DOGRU
TEMEL DOGRU - 1 yıl Önce

bu ince ramazanda icki icerdi bodrumda simdimi müslüman oldu din düsmani

Ömer 61
Ömer 61 - 1 yıl Önce

Ey gidi muharrem ince ve senin baskanin sayenizde chp liler bile sizden ikra ettilerde bakmayin ses cikarmiyolar.
Keske biri size yil 2018 desede sizde biraz uyansaniz ? Yazik size oy veren guzel insanlara

bilal
bilal - 1 yıl Önce

Duyumlara dayanarak nasıl kitap yazıyor bu insanlar anlamiyorum böyle yazarlar insani kitaptan da soğutuyor

murat yüksel
murat yüksel @bilal - 1 yıl Önce

o zaman bizde yazalım.. mesela diyelimki binali yıldırım başbakan olmadan önce tosuncukla çiftlikbanka ortaktı.. biri bişey derse.. ya sadce uydurdum deriz:D

Muzo
Muzo - 1 yıl Önce

Hayaller Maarem gercekler RTE

Reis61
Reis61 - 1 yıl Önce

Durmak yok yola devam.

ts61
ts61 - 1 yıl Önce

kagit her yazilani kabul eder!! ne kadar dogru veya yanlis oldugunu sorgulamaz !!!!!


SIRADAKİ HABER

banner393