7m


7m

hyundai

Muhammet Balta: "Karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan..."

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta'dan 15 Temmuz açıklaması.

Gündem 14.07.2018, 12:47
Muhammet Balta: "Karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan..."

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, "15 Temmuz'da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum." ifadesini kullandı.

Balta, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, 15 Temmuz'da dünyaya demokrasi ve tam bağımsızlık dersi verildiğini belirtti.

15 Temmuz'un tarihin en karalık hadiselerinden biri olduğuna dikkati çeken Balta, şunları kaydetti:

"Tarihimizin en karanlık hadiselerinden biri olan ve FETÖ/PDY tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz işgal girişimi, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın üstün liderliğinin sevk ve idaresinde, o karanlık gecede, kadınıyla erkeğiyle, yaşlısıyla genciyle, din, dil ırk ve mezhep ayrımı yapmaksızın milli ve manevi dinamiklere yaslanarak tek vücut olan kahraman milletimiz dahili ve harici bedhahlara geçit vermemiş, şanlı tarihine yeni bir onur sayfası eklemiştir. 15 Temmuz milattır. Gözlerini kırpmadan milletin üzerine ateş edenler sandılar ki bu millet korkacak, meydanları, sokakları kendilerine bırakacak, evlerine çekilecek ama milletimiz o gece ihanetin karşısına çıkmakta bir an bile tereddüt etmemiş, tüfeğin, tankın, topun karşısında dimdik durmuş, demokrasiye sıkılan kurşunlara gövdesini siper etmiştir."

Balta, Ömer Halisdemir gibi yiğitlerin bu vatanın sahipsiz olmadığını bir kez daha dünyaya ilan ettiğini vurgulayarak, o gecenin bir destan olarak tarihe geçtiğini işaret etti.

15 Temmuz gecesinin, milletin iradesine sahip çıktığı kutlu bir gece olduğunu aktaran Balta, şu ifadeleri kullandı:

"Allah bir daha 15 Temmuz gibi bir badireyi milletimize yaşatmasın. 15 Temmuz'da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum. Bu ihanet girişimi karşısında 15 Temmuz gecesinden itibaren darbeye karşı durup 27 gece sabahlara kadar demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm hemşehrilerime gönülden teşekkür ediyor, bir hilal uğruna o gece canlarını feda eden aziz vatan şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Gazilerimize de Allah'tan sağlıklı uzun bir ömür niyaz ediyorum. Milli iradeden yana olmuş, onu zedeleyecek her girişimin karşısında duran asker ve polislerimizin hepsine minnettarız. Şundan eminim ki Türk tarihi o gece gözünü kırpmadan ölüme yürüyen 249 şehidimizi ve 2 bin 193 gazimizi nesilden nesle aktaracak, 15 Temmuz’un kahramanları asla unutulmayacaktır. "


Yorumlar (1)
nihat 4 yıl önce
gercekten vatan millet icin sokaga cikip sehit olanlara Allahtan rahmet,gazi olanlara uzun ömürler diliyorum,ama birileri icin sokaga cikanlar beni zerre kadar ilgilendirmiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@