7m


7m

hyundai

Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? Açıklama geldi

Kurban Bayramı Tatilinin kaç gün olacağı herkes tarafından merakla beklenirken Bakanlar kurlu sonrasında açıklama yapıldı.

Gündem 15.08.2017, 19:23 15.08.2017, 19:41
Kurban Bayramı tatili kaç gün oldu? Açıklama geldi
'Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?' sorusu son günlerde en merak edilen soruların başında geliyordu. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın hemen ardından başlayan Kurban Bayramı'nın 10 gün olmasını bekleyenlere bugün sevindirici haber geldi. Bakanlar Kurulu'nun ardından yapılan açıklamada, Kurban Bayramı tatilinin 10 gün olacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz hafta olumlu sinyali vermiş ve "Şu anda tabii Hükümet, bu 10 günü programına aldı, çalışıyor. Eğer önünde ve arkasında durum hakikaten müsaitse turizm açısından isabetli olur ve gerek iç turizmde, gerekse dış turizm açısından şu anda hareketlenen turizm -mesela bugün itibarıyla Antalya yüzde 80'i doluluk oranı itibarıyla yakalamış vaziyette- bu da turizm sektöründeki açığımızı süratle kapama fırsatını verir. Öyle zannediyorum ki salı günü Bakanlar Kurulumuz var. Bunu Cumhurbaşkanlığı'nda yapacağız. Hayırlı bir adım olur diye düşünüyorum" demişti.

HANGİ TARİHLER TATİL OLACAK

Kurban Bayramı bu sene 1-4 Eylül tarihlerine denk geliyor. 31 Ağustos ise arife günü. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın da resmi tatil olması sebebi ile Kurban Bayramı normalde 6 güne çıkıyordu. 

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Emekli maaşları bayram öncesinde ödenecek.

Kara Yolları ve Genel Müdürlüğü'nün denetimde olan oto yollar bayram tatili süresince ücretsiz olacak."

28 - 29 Ağustos'u da Kurban Bayramı tatiline dahil eden hükümet böylece 26-27 Ağustos hafta sonu da dahil olmak üzere toplam 10 günlük Kurban Bayramı tatiline izin vermiş oldu.
 

Yorumlar (1)
Ali Papa 5 yıl önce
Bize hergün bayram.Yanlış anlaşılmadı emekliyizde.3.ncü dünya ülkeleri ve çadır ile kabile devletleri arasında en çok tatil yapan ve siyasileri en çok dış gezi yapan ülkeyiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@