banner556

KPSS'den 100 puan aldı, hizmetli olarak atandı!

KPSS sınavından 100 puan alarak birinci olan aday sigortacılık ve özel emeklilik düzenleme ve denetleme kurumuna hizmetli olarak atandı.

Gündem 14.01.2021, 21:23 14.01.2021, 21:25
KPSS'den 100 puan aldı, hizmetli olarak atandı!

KPSS 2020/2 tercih sonuçları bugün ÖSYM tarafından açıklandı. Adaylar kimlik numaraları ve aday şifreleri ile yerleştirdikleri kadroları öğrendi. Alım yapan tüm kurumlar tercih sonuç listesinde en yüksek ve en düşük kaç puan ile alım yaptıklarını adaylara duyurdu.

KPSS birincisinin atandığı şaşırttı
Kamu Personeli Seçme Sınavından 100 tam puan alan adayın atandığı kadro ise görenleri şaşkına çevirdi. ÖSYM tarafından açıklanan KPSS 2020/2 tercih sonuçlarına göre ortaöğretim düzeyi KPSS atama listesinde, sınavda Türkiye birincisi olan adayın, 100 puan ile sigortacılık ve özel emeklilik düzenleme ve denetleme kurumu tarafından hizmetli kadrosuna atandığı görüldü. Öte yandan 2 kişilik kadroya atanan ikinci hizmetli adayın ise 98 puan aldığı görüldü.

Yorumlar (31)
Davut 6 gün önce
Sınav birincisi hademe oluyor. Akp liyakat dağıtıyor maaşAllah.
davut 5 gün önce
Arkadaşlar anladığınız konuyu anlamamazılıktan gelmeyin. Bu birinci kişi mülakatla alınan yerlere neden başvuramamış da hademelik pozisyonuna başvurmuş. Siz açıklayın akpliler?
Erdinc 5 gün önce
Ne olacaktı ortaokul mezunu müdür mu yaoacakti
? 5 gün önce
başka tercih yapmasaydı silah zoru ile mi yaptırdılar
Romeo 5 gün önce
KPSS diyorsunuz merkezi alım diyorsunuz hanım efendi neden hizmetli oldu diyorsunuz, tercihleri bu kişi yapmış burada torpil olmuyor maalesef, KPSS den 100 puan aldı ortaöğretim mezununu eğer branşı yoksa onu mühendis olarak atayamıyor sistem, bu memleket hep sapla samanı karıştırmış.
Cengiz 5 gün önce
Ülkemin adaleti bu maalesef. Dayın yoksa bir hiçsin bu ülkede.
Abanoz 5 gün önce
Eş, dost ve Yandaşlardan sonra anca hademelik kontenjanı boş kaldığı için atanabilmiş garibim.
Adam 5 gün önce
Adam ortaöğretim mezunu doktor mimar mühendis olarak atanacak hali yoktu..
Ekonomist 5 gün önce
Evet ortaöğretim mezunu olabilir. Ancak KPSS birincisi hademe olarak değil, en azından VHKİ olarak atanabilirdi. Ama ortaokul mezunu Bakan Yardımcısı ve Vakıfbank yönetim kurulu üyesi Hamza YERLİKAYA'dan ders alması lazım.
İsimsiz 5 gün önce
Ortaöğretim mezunu cumhurbaşkanlığina bağlı devlet kurumunda sınavsız sadece dayısı amcası olduğu için çalışan var o nasıl ?
Tercih önemli hata aday da 5 gün önce
Tercih önemli hata aday da
oflular 6 gün önce
bu arkadaşlar ya genel müdür olacağını düşünerek tercih ettiler ya da yan gel osman maaşı alacaklarını araştırıp buldukları için ..! tercih ettiler
Murat Başkan 5 gün önce
hizmetli ve kadrolu 100 puanlık bir tercih o kendini kurtardı nasıl düşündü önce şükretti dua etti Allahım işim olsunda ne olursa olsun dedi ve başardı.. darısı uzun sokakta boş km yapan üniversite mezunlarının başına kapiş..
Yasemin 5 gün önce
Haberi dikkatli okuyalım. Aday ortaöğretim mezunu. Müdür olarak atanamazdıya. Zaten orat öğretim kpss meslekleri bu konumda.
cehape zihniyeti iğrenç 5 gün önce
aa olur mu öyle şey cehapeliler göre belediye başkanı olarak atanır bu adam
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@