7m

7m

hyundai

KPSS ÖABT sınav sonuçları belli oldu

Öğretmen adaylarının girdiği KPSS ÖABT sınav sonuçları belli oldu.

Gündem 04.08.2017, 21:26 25.06.2020, 16:21
KPSS ÖABT sınav sonuçları belli oldu

Öğretmen adaylarının yoğun olarak hazırlandıkları KPSS ÖABT sınav sonuçları belli oldu.


Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 16 Temmuz'da gerçekleştirildi. Sınava giren binlerce aday, bugün açıklanacak sonuçlar için ÖSYM'den gelen haberi bekliyordu. ÖSYM, adayların bekleyişine son vererek KPSS ÖABT sonuçlarını açıkladı. İşte 2017 KPSS ÖABT sonuçları...KPSS ÖABT SONUÇLARI AÇIKLANDI - SONUÇLAR NASIL ÖĞRENİLİR?

16 Temmuz 2017 tarihinde gerçekleştirilen ÖABT sınavının sonuçları ÖSYM'nin yayımladığı takvim dahilinde bugün adayların erişimine açıldı. Sonuçları sabırsızlıkla bekleyen öğretmen adayları, ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden KPSS ÖABT sonuçlarını öğrenebilecekler.

Öğretmen adaylarının katıldığı KPSS ÖABT, 16 Temmuz'da yapıldı. Tek oturumda, 16 branşta gerçekleştirilen sınavda adaylar, 40 soruluk alan bilgisi testi ile 10 soruluk alan bilgisi eğitim testini çözdü.

ÖSYM tarafından ÖABT sonuçlarının açıklanmasıyla ilgili yapılan açıklamada, "16 Temmuz 2017 tarihinde Merkezimizce uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (2017- ÖABT) cevap anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Türkçe Öğretmenliği Testi Temel Soru Kitapçığındaki 8. ve 44. sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Sınav sonuçları, 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 21:15’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir." ifadeleri kullanıldı.
 
SINAVIN GEÇERLİ SAYILMASI NELERE BAĞLIDIR?


Bir adayın sınavının geçerli sayılarak cevap kâğıdının değerlendirilmesi için adayın;
* sınava, atandığı salonda girmesi,
* sınavın cevaplama süresi başlamadan önce sınava giriş belgesini sınav görevlilerine teslim etmesi,
* kopya çekme veya çekilmesine yardım etme girişiminde bulunmaması,
* cevaplarını sınav süresi içinde cevap kâğıdına/sınav kitapçığının ilgili alanına işaretlemiş olması,
* cevap kâğıdına T.C. Kimlik Numarasını ve soru kitapçığı numarasını doğru olarak yazıp kodlaması,
* soru kitapçığı ile cevap kâğıdına/sınav kitapçığına yazması ve işaretlemesi gereken bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması,
* sınav sonunda soru/sınav kitapçığını (sayfaları eksiksiz olarak) ve cevap kâğıdını sınav görevlilerine teslim etmesi,
* salonda sınav kurallarına ve sınav görevlilerinin uyarılarına uyması ve diğer sınav kurallarına uyması zorunludur. Bu kurallara uymayan adayların sınavları iptal edilecektir.

Belgeleri eksik veya geçersiz olduğu hâlde salon görevlileri tarafından yanlışlıkla sınava alınan veya sınav kurallarına uymadıkları hâlde sınav düzenini bozmamak için salondan çıkarılmayarak sınava devam ettirilen adayların sınavları, sınav tutanakları ve kamera kayıtları incelenerek geçersiz sayılır. Sınav tutanaklarında herhangi bir kayıt veya tespit olmaması, kamera kayıtlarının incelenmesi neticesi tespit edilen kural dışı davranışlar sebebiyle adayın sınavının geçersiz sayılmasına engel teşkil etmez. Sınav görevlilerinin kusur veya ihmali söz konusu olduğunda kamera kayıtları esas alınır. Kusur veya ihmali bulunan sınav görevlileri hakkında ilgili mevzuat doğrultusunda ayrıca işlem yapılır.

Sınav günü sınavın yapıldığı bina ve salonlarda görev yapan sınav görevlilerinin adaylara, aday yakınlarına ya da başka üçüncü şahıslara herhangi bir tutanak veya rapor verme sorumluluğu yoktur.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@