Koray Aydın: "Metal yorgunu olanlar..."

Koray Aydın'dan önemli açıklamalar...

Gündem 22.08.2017, 11:31 22.08.2017, 12:39
Koray Aydın: "Metal yorgunu olanlar..."

Eski Bakan ve Milletvekili Koray Aydın basın toplantısı ile MHP'den istifa ettiğini açıkladı.


Koray Aydın, "Ben, yolda olmayı varmaktan üstün sayanlardanım. Bizler kuracağımız yeni partiyle Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Terörün kökünü kazımaya, yoksulluğu yok etmeye ve işsizliğe çare bulmaya geliyoruz. Metal yorgunu olanlar, bilsin ki kurulmuş, çelik bir yay gibi geliyoruz. Rahat olanları, rahatsız etmeye geliyoruz." dedi.

"Mücadele hayatımın en anlamlı ve zorlu açıklamalarından birini yapmak üzere karşınızdayım. Bizim mücadelemiz milletin ve ülkenin yüceltilmesinden ibarettir. MHP’nin gençlik kollarından başlayarak her kademede görev yapmış, Türkeş Bey’e sekreterlik ve evlatlık yapmış biriyim. MHP ve ülkücü hareketin kuruluş ilkeleri mevcut yönetim tarafında  ne yazık ki terk edilmiştir. Bizler MHP’nin sayın genel başkanına maksadını ve terbiye sınırlarını aşan tek bir söz söylemedik.

MHP YÖNETİMİNE SERT SÖZLER

MHP yöneticileri iktidar sahipleri ile bir olup ülkücü hareketi yok saydı. Üç katı imzaya rağmen kurultayımız yapılmadı. Ucube bir mahkeme kararı ile yolumuz kesildi. MHP’de kıyım başladı.  OHAL rejiminin gölgesinde sürdürülen MHP olağan kurultay süreci de ne yazık ki demokrasinin hiç edildiği bir süreç olarak tarihe kara bir sayfa olarak geçti. AKP’den devşirme üyeler delege yapıldığı için şu an bir ilimizi kongresi iptal edildi. Referandum sonrası ülke yönetimi artık tek adama bırakılmışken MHP’de de tek adam yönetimi artık kalıcı hale gelmiştir.

EN ZOR KARARIMI VERME NOKTASINA GELDİM

Uzun uzun düşündüm. Dava arkadaşlarım ve ailemle istişare ettim nihayet siyasi hayatımın en zor kararını verme noktasına geldim. Gerekirse demir dağı eritmek aydınlık geleceğin mimarı olmak demektir. 61 yaşındayım. Hiçbir çıkar ve hesap gütmüyorum. Tek muradım torunlarımıza daha müreffeh bir Türkiye cumhuriyeti bırakmak için son nefesime kadar mücadele etmektir. Bu yeni mücadeleye omuz vermeyi milli bir vazife sayıyorum. Bilinsin ki bu mücadele bir gereklilikten doğmuş kendi yatağını mecburiyetten bulmuştur."

Koray Aydın, "Bizler kuracağımız yeni partiyle Türk milletinin önüne yeni ufuklar açmaya geliyoruz. Türkiye cumhuriyetinin kurucu ilkelerini korumaya, milli ve manevi değerleri hakiki manada ihya etmeye, milletin birliğine sahip çıkmaya, haksızlığa hukuksuzluğa ve her türlü adaletsizliğe son vermeye geliyoruz. Her beceriksizliğine bahane her hatasına bir günah keçisi bulan bu pişkin iktidardan da sandık önünde hesap sormaya geliyoruz.Metal yorgunu olanlar bilsin ki kurulmuş çelik bir yay olarak geliyoruz. Yeni partimizin ülkemize milletimize Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini diliyorum" diye konuştu. 

MERAL AKŞENER'DEN KORAY AYDIN'IN EŞİNE TEŞEKKÜR

Koray Aydın’ın ardından kısa bir konuşma yapan Meral Akşener şunları söyledi: "Söylenecek her sözü sayın bakanımız söylediler. Kendisine ailesine ama en çok da Gönül sultana (Koray Aydın'ın eşi) çok teşekkür ediyorum. Bugün bu tablonun oluşmasında en büyük katkı Gönül kardeşime aittir. Kalbi teşekkürlerimi kendisine sunuyorum. Cenabı Hak, ben ve arkadaşlarıma bu yolu açacak. Bir büyük yürüyüşü bugün başlatacağız ve cenabı hak gayretlerimizi inşallah karşılıksız bırakmayacak."
Yorumlar (6)
ercan aslan 3 yıl önce
Sn Koray Aydın; Rahmetli Başbuğumuzun peşinden biz de yıllarca gittik. Öyle ki 90 ların ortasında Sol partinin olduğu bir koalisyona bile destek verirken Başbuğa ne oluyor , neden bu destek demedik ve desteğe devam dedik. Üstelik o koalisyonun bir parçasının ‘’Bıraksaydık ta Faşistler mi bu kadroları alsaydı’’ derken bizleri aşağılarken bile Başbuğu yargılamadık.Şimdiki MHP yönetimi de en sert şekilde muhalefet ederken Fetö belası çıktı ve Türkiyenin bekası için hükümete belli konularda destek verdiler ve biz de takdir ettik. Eğer şahsi menfaatler düşünülseydi bakanlıklar ve milletvekillikleri cepteydi ve bunu yapmadık, teklif te edilmedi zaten. Ancak siz sözde Asena bulmuşsunuz ve sırf Tayyip düşmanlığı olsun diye koşar adım Türk Milliyetçiliğini bölmeye götürüyorsunuz. Pensilvanya da sizi açık olmasa da destekler ve destekleyecek. Siz bunu görüp hala onlarla devam ederseniz yazıklar olsun. Başka söze gerek yok
6161 3 yıl önce
Ooolduuu
Kaan 3 yıl önce
Haydi bismillah
türker 3 yıl önce
bu ve bunun gibi düşünceye sahip olanlar nereye giderse gitsinler hiç bir şey olmaz.
G 3 yıl önce
Destek degil zamaninda yaptigi pisliklerin ortaya dokulmemesi icin . (Ip icu sahil yolu.)
türker 3 yıl önce
Başbuğ! u sol parti ile koalisyon ve ittifak yaptığını gören varmı, amma bunlar yaptı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@