İki cinayete iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Erzurum'un Karayazı ilçesinde, eşini ve eşiyle ilişkisi olduğu iddia edilen şahsı öldüren katil zanlısı Kemal Y., tutuklu yargılandığı Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Erzurum Cumhuriyet Başsav

Gündem 19.02.2016, 17:53
İki cinayete iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi

Erzurum'un Karayazı ilçesinde, eşini ve eşiyle ilişkisi olduğu iddia edilen şahsı öldüren katil zanlısı Kemal Y., tutuklu yargılandığı Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, cinayet olayı 19 Haziran 2014'te gelen bir ihbar telefonu üzerine ortaya çıkarıldı. İddiaya göre, ihbarı değerlendiren jandarma, Karayazı Gültepe Mahallesi Golan Yaylası'ndaki bir ahırda, İkram Y. ile Abdulkadir D.'ye ait iki cesetle karşılaştı. İddianamede, jandarma tarafından yürütülen cinayet soruşturmasında eşi İkram Y.'yi ve eşiyle ilişkisi olduğu iddia edilen Abdulkadir D.'yi tabanca ile vurarak öldüren cinayet şüphelisi Kemal Y., gözaltına alınarak çıkarıldığı Nöbetçi Mahkeme tarafından "kasten adam öldürmek suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu. Kemal Y. hakkında Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle dava açıldı.

İKİ KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS CEZASI VERİLDİ

Karar duruşmasında çelişkili ifadeler veren ve eşi İkram Y. ile Abdulkadir D.'yi öldürdüğünü itiraf eden 4 çocuk babası Kemal Y., eşi İkram Y. ile Abdulkadir D.'ye yönelik "yakın akrabayı tasarlayarak kasten öldürmek, kasten adam öldürmek" suçlarından iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@