Hurda düzenlemesinde tarih belli oldu

Bakan Ağbal, hurda araç düzenlemesinin yürürlüğe gireceği net tarihi açıkladı.

Hurda düzenlemesinde tarih belli oldu

Maliye Bakanı Naci Ağbal, hurda araç düzenlemesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Ağbal, "Hurdaya ayrılacak araçlar için vereceğimiz ÖTV teşviki uygulamasını yönlendirecek tebliğ hazırlığını tamamladık. Ekonomi Bakanlığımızla birlikte hazırladığımız tebliğ, pazartesi günü Resmi Gazete'de yayımlanacak ve uygulama başlayacak" dedi.

Ağbal, "Şimdiden çok sayıda hurda otomobilin toplandığı ve uygulamanın biran önce başlamasının beklendiği anlaşılıyor. Otomotiv firmaları da büyük bir kampanyaya hazırlanıyor. 16 ve daha büyük yaştaki otomobillerini hurdaya çıkaran vatandaşlarımız, yeni araç alırlarsa ÖTV'yi 10 bin lira daha az ödeyecek. Yani, yeni araçlarını 10 bin lira daha ucuza almış olacak" dedi.

Türkiye'de yaşı 16'nın üzerinde olan 4.3 milyon adet otomobil, 163 bin minibüs ve 779 bin adet kamyonet bulunuyor. Bunlara yine 16 yaş üstü diğer ticari araçlar eklendiğinde rakam 6 milyonu buluyor.

Hurda araçlarla ilgili düzenleme Mart ayında Meclis'ten geçmişti. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Nihat
Nihat - 8 ay Önce

Öncelikle şu kartal,şahin,reno 12 yani otobanda bile 60 km.nin altında seyreden araçlar toplanmalı,birde 3 şeritli otobanda 4 tane kamyonun yan yana gittiği ülkenin adıdır Türkiye imajı var.

banner443