Flaş! Türkiye erken seçime gidiyor! Tarih açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, erken seçim çıkışı yapan MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştükten sonra Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türkiye'nin 24 Haziran'da erken seçime gideceğini açıkladı.

Gündem 18.04.2018, 16:08 18.04.2018, 16:29
Flaş! Türkiye erken seçime gidiyor! Tarih açıklandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı bugün saat 13.30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yaklaşık yarım saat süren bir görüşme yaptı. Görüşmenin ardından Başbakan Binalı Yıldırım ve AK Parti MYK üyeleriyle bir araya geldi. Görüşme uzayınca daha önce 15.30'da yapılacağı duyurulan açıklama saat 15.53'te yapıldı.


ERDOĞAN: SEÇİMLER 24 HAZİRAN'DA YAPILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe’de Bahçeli ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklama yaptı. 'Sayın Bahçeli ile verimli bir görüşme gerçekleştirdik" diyen Erdoğan şunları dile getirdi: Bahçeli'ninTBMM'deki grup konuşmasında ifade ettiği milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınmasıyla ilgilili teklifini de değerlendirme fırsatı bulduk. 15 temmuz darbe girişinin başarsızlığa uğratılması siyasette de yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Gerek Suriye, gerek sınırımızda yaşananlardan dolayı yeni sisteme geçiş aciliyet gerektirmiştir. Seçimlerin 24 Haziran'da yapılmasına karar verdik. Konuyla ilgili yasal süreci hemen başlatıyoruz. YSK da seçim hazırlıklarına şüphesiz ki derhal başlayacaktır.
Yorumlar (45)
Ugur 3 yıl önce
Niye girilmismis Afrine simdi anlasildi..Meral Aksenerden amma cok korkuyorlarmis.bu millete müstehak,yapcak bisey yok.bu millet bunlari hakediyor..
Serkan 3 yıl önce
milletvekili seçimi formalite meclisin başkan nezdinde bir hükmü olmayacak ama başkanlık seçimine Meral Akşener katılacak tüm baskılara ve hilelere rağmen başkan olacak
doğan yıldız 3 yıl önce
fındık fiyatlarını az bulan hemşerilerim. fırsat bu fırsat..hadi bakalım...
yazık 3 yıl önce
fındık fiyatlarıyla seçim arasından bağ kuramayan bir kafa ile bizim oylarımız aynı ne yazıkki bu kafalar çoğunlukta zira yapacak bir şey yok
doğan yıldız 3 yıl önce
derman kardeş bunların kafa bu kadar basar işte. sonra oturup kupamızı da verin diye ağlarlar..
derman 3 yıl önce
Mert trolü, millete hakaret edeceğine milletin birşey isteyeceği sorgulayacağı yerin sandık olduğunu öğren
mert 3 yıl önce
fındıkla seçimlerin ne alakası var mankafa
mehmet 3 yıl önce
24 haziranda üniversite sınavı varya ama cocukları düşünenen kim sadece cıkar var 2018 öğrencileri sizden cekti be
mert 3 yıl önce
sınavın tarihini değiştirecekler elbet bunu düşünecek akıl yok mu sende ?
Mert 3 yıl önce
Reisimizi başkan yaptıracağız
MERT 3 yıl önce
BAŞKAN NE İSLAM DÜŞMANLARI HEYKELPERESTLER OLACAK NE DE YAŞLI BİR TEYZE ! BAŞKAN RECEP TAYİP ERDOĞAN OLACAKTIR !!!
MERT 3 yıl önce
Eğer öyleyse daha da rezil bir durumdasın demektir. Irak ve Suriye'de olanları tek bir sebeple hem de asılsız, belgesiz, hurafelere dayanan bir sebeple açıklamaya çalışman ve bundan da Erdoğan' a İslam düşmanı demen o yetersiz seviyeni döküp saçmış ortaya !
derman 3 yıl önce
Teyze ya da Atatürk için demeedim zaten İSLAM için dedim. İroniyi de almamış beynin. Malum onun döneminde İslam coğrafyası görmediği zulmü gördü. BKNZ; Irak, Suriye...
MERT 3 yıl önce
ERDOĞAN ne teyzedir ne de heykel hayranı. Cinsiyet kavramı üzerinde çalış biraz ! Ayrıca senede bir gün atatürk dedi diye o sınıfa atman da komik.
derman 3 yıl önce
O zaman senin dediğin de başkan olmayacak. Dediklerinle çelişiyorsun
Mert Gemalmaz 3 yıl önce
Derman isimli şahıs ya kadın erkek ayrımı yapacak beynin yok ya da erdoğan ın Atatürkçü olduğunu düşünecek kadar çocuk akıllısın. Bilirsin ya onlar da bir çikolataya kanarlar.
derman 3 yıl önce
Erdoğan'da Atatürkçü olmak gibi bir duruş zaten göremedik. Kendisi Türklük değerlerine temelden karşı olduğu için Atatürk'ten de haz etmez. Kendisi iyi bir proje adamıdır. MALUM YERİN!
Türkday 3 yıl önce
secimlerin kime faydasi varki sadece devletten ödenek alacak partilere
Güven 3 yıl önce
Bu secim Trabzonspor un kurtuluşu olacak insAllah bütün Trabzon halkına ve Trabzonspor taraftarına büyük iş düşüyor bütün siyasi partiler boykot etmeye cagırıyorum şike sürecinde bir olup Trabzonspor un haklarını calan AKP CHP MHP ve diğerlerini sandığa gitmeyerek onlara gerekli cevabı verelim herkes arkadaşını anasını babasını ikna etsin lütfen bir kez Trabzonspor için birlikte hareket edelim ve herkese ulaşmaya çalışalım saygılar
Ali 3 yıl önce
Futbolu siyasete karıştırmayalım.
MERT 3 yıl önce
Vatandaş kafan güzel galiba. Ne aldın da bu yazıyı yazdın ? Daha merak ettiğim şu nasıl yazdın :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@