Flaş! Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin için yas ilan etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs'te yaşanan olaylarda İsrailliler tarafından katledilen Filistililer için Türkiye'de 3 gün ulusal yas ilan edildiğini açıkladı.

Gündem 14.05.2018, 22:45 14.05.2018, 23:25
Flaş! Cumhurbaşkanı Erdoğan Filistin için yas ilan etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kudüs'te yaşanan olaylar büyük tepki göstererek İsrail'i lanetledi.

Kudüs'te soykırım yapıldığını vurgulayan Erdoğan'ın açıklamaları şöyle: "İsrail devlet terörü estirmektedir. İsrail, bir terör devletidir. İsrail'in yaptığı bir soykırımdır. Bu insanlık dramını, soykırımı hangi taraftan olursa olsun, ister Amerika ister İsrail, lanetliyorum. Filistinli kardeşlerimizle dayanışma için ülkemizde yarından başlamak üzere 3 gün milli yas ilan ettik. Cuma günü öğleden sonra, Yeni Kapı meydanında zulme karşı dev buluşmamızı gerçekleştireceğiz. Teröristlerle verdiğimiz mücadele sebebiyle, teröristleri öldürdüğümüz zaman bizi hesaba çekenler, şu anda kendi topraklarını işgal edenlere karşı en ufak bir ses çıkarmıyorlar. Bugünün, İslam dünyası olarak Kudüs'ü kaybettiğimiz bir gün olmasına asla izin vermeyeceğiz. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz. Sayın Abbas ve BM Genel Sekreteri başta olmak üzere pek çok liderle görüşmeler yapacağım. İslam İşbirliği Teşkilatı olarak ramazan ayı boyunca üye ülkelerde Filistinli kardeşlerimiz için yardım kampanyası düzenleyeceğiz. Sağduyu sahibi Hristiyan, Musevi ve diğer inanç sahiplerinden herkesi bu haksızlığa karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz. AFAD ve Genelkurmay Başkanlığımızın koordinasyonunda Gazze'deki yaralıların tahliyesi için gerekli çalışmalara başladık. Filistinli kardeşlerimizle dayanışmamızı göstermek için Pazar günü Diyarbakır'da mitingler düzenleyeceğiz. Sosyal medya üzerinden Türkiye karşıtı kampanya yürütmeyi, sahte, sanal hesaplar üzerinden iftiralar yaymayı muhaliflik olarak görüyorlar. Efendisine karşı ezik, kendi insanına karşı küstah, nobran ve acımasız bu karakterlerin tek bir vazifesi vardır; o da tetikçiliktir, taşeronluktur. Bunların içinde bulundukları haletiruhiye ise vatansızlık sendromudur. Her seçim öncesi Türkiye, yurt dışı merkezli manipülasyonlara maruz kalıyor. Son zamanlarda bu tür müdahaleler giderek daha çirkin ve kasıtlı bir hal almaya başladı. Terör örgütlerinin cirit attığı Avrupa ülkeleri, demokrasiyle, hak ve özgürlüklerle kesinlikle bağdaşmayacak bir şekilde seçimlere yönelik çalışmalarımızı engelliyorlar. Bilmiyorlar ki, gönüllerin arasına engeller koymak, bariyerler dizebilmek, setler kurabilmek mümkün değildir."

Yorumlar (9)
poyraz 3 yıl önce
Bizi Afrin' e gönder diyenleri toplayıp Filistin'e göndereceksin. Şimdi tam zamanı, gidip hizmet etsinler.
halim 3 yıl önce
neresinden tutsan tutarsizlik , oglunun gemileri ile petrol tasiiyacaksin , sonrada ey israil diyeceksin . mavi marmara diyeceksin sonra 20 milyona 20 insanin kanina satacaksin
tarık 3 yıl önce
yas nedir yaa
adam gibi icraat yapın 365 gün yas ilan etsen ne olur
bu iktidar koltuğunu düşündüğü kadar kudüsü düşünse , israil bu zulümleri yapamazdı
her türlü anlaşmayı yap, devlet olarak tanı ,perez keferesini mecliste konuştur ayakta alkışla sonra kına
kimi kandırıyorsunuz ..Allahı mı
adnan 3 yıl önce
ya bugun izgara balik yaninda buz gibi bira sahilde yuru ya sizlen gunumuzu zehirmi edelim git arbistanda konus
Ercan 3 yıl önce
Bu kafayla o keyfi zor yaptırırlar sana 3-5 yıl sonra !!
halim 3 yıl önce
suriyeye vuran israil , abd , suudi arabistan ve turkiye , ya , ne muslumanligindan ne filistininden bahsediyorsun . beraber suriueye vurmadinizmi ? ha akp zihniyeti ha israil . ikiside ayni zihniyet .
Ersoy Erkul 3 yıl önce
Adamlar görevlerini yaparken biz neden karşılık verip hesap soramıyorsak bitmişiz demektir
tolga 3 yıl önce
İsrail ile olan antlaşmaşlarımızı derhal iptal edebiliyormuyuz.Amerikaya incirlikten defol diyebiliyormuyuz yok ozaman gerisi boş laf bize icraat lazım icraat.
Ahmet Köse 3 yıl önce
Bunlar hep oy çalmak için yapılan hamleler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@