kebir

Flaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltında

Kedicik isimli müritleriyle magazin gündeminden düşmeyen Adnan Oktar'a yönelik büyük bir operasyon başlatıldı. Adnan Hoca olarak tanınan Adnan Oktar polisler tarafından gözaltına alındı.

Flaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltında

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Çengelköy’deki evine baskın yapılan Adnan Oktar ve korumalarının emniyet güçlerine mukavemet gösterdiği ve polis tarafından zor kullanılarak gözaltına alındığı öğrenildi.

İstanbul merkezli 5 ilde, Adnan Oktar suç örgütü üyesi oldukları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı. Alınan bilgiye göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Adnan Oktar suç örgütü üyelerinin yakalanması için operasyon yürütüyor. Operasyonda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araç ele geçirildi. 

Flaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltında

ADNAN OKTAR ÇENGELKÖY'DEKİ EVİNDEN ALINDI

İstanbul Çengelköy'deki evinde gözaltına alınan Adnan Oktar ve korumalarının polise direndikleri öğrenildi. Ayrıca Adnan Oktar'ın canlı yayınlarını yapan A9 TV'ye de bu sabaha karşı operasyon düzenlendiği öğrenildi.

Flaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltında

Örgüt üyelerine yönelik soruşturma, "suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, Terörle Mücadele Kanunu'na muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu'na muhalefet, Vergi Usul Kanunu'na muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi, siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefet" suçlarını kapsıyor.

Operasyonun, 235 şüphelinin yakalanması için İstanbul merkezli 5 ilde eş zamanlı yürütüldüğü belirtildi. Ayrıca, operasyon kapsamında çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ve adreslerdeki aramaların sürdüğü öğrenildi.

Flaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltında

ADNAN OKTAR'A YÖNELTİLEN SUÇLAMALAR

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:

"Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak operasyon başlatılmıştır."

Flaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltındaFlaş! Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! Kedicikler ve Adnan Oktar gözaltında

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 08:56
Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakkı
Hakkı - 1 hafta Önce

tekke ve zaviyeler kapatılsın diyoruz ama bu olmadı yani...

Fathe
Fathe - 1 hafta Önce

Reis operasyon a başladı hayırlı olsun pislikler temizlensin

merandes
merandes - 1 hafta Önce

Yapılır mı bu bebişlere bu?

Esma deniz
Esma deniz - 1 hafta Önce

Niye bu kadar geç...

61 OFLU
61 OFLU - 1 hafta Önce

ÇOK ŞÜKÜR SONUNDA.. GEÇ KALINMIŞ BİR OPERASYON. SORSALAR MÜSLÜMAN DİNSİZ ATEİST.

ŞEHZADE
ŞEHZADE - 1 hafta Önce

İslamiyeti kendine alet eden bu sapık,dış güçlerin bir projesidir.

Bafrali
Bafrali - 1 hafta Önce

Yapmadıkları kalmamış ki. Kazığa oturtulmalı :)

Volkan
Volkan - 1 hafta Önce

ben kedi severim . birkaç tanesini bana yollayabilirler cevzaevlerinde yer yoksa.


banner426

banner424