Ercüment Ovalı isyan etti: Hayretle karşılıyorum

Koronavirüs aşısı için çalışma yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalı, yurt dışı aşı beklentilerinin yersiz olduğunu ve ülkemize bir faydasının olmayacağını savundu.

Gündem 01.05.2020, 13:39
Ercüment Ovalı isyan etti: Hayretle karşılıyorum

 Korona virüs salgını için aşı çalışmalarını büyük bir başarı ile sürdüren Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Yurt dışı aşı beklentilerini hayretle karşıladığını ve bu aşıların Türkiye'ye ulaşımının neredeyse imkansız olduğunu belirten Ovalı, işin maddi boyutuna da dikkat çekti.

Ercüment Ovalı, kişisel Twitter hesabından şu paylaşımda bulundu: 

Yurt dışı aşı beklentilerini hayretle karşılıyorum. Bir şirket düşünün ki 7 milyar doz asi üretecek 1. Dünya ülkelerini pas geçecek ve bizim gibi 2. dünya ülkelerini ilk sıraya alacak ve bir olasılıkla sonbaharda gelecek 2. dalgada bu asi ile korunacagiz. Ya maddi boyut..?

Yorumlar (38)
Hayat 6 ay önce
Adam elini taşın altına koyup , laboratuvara girdi. Biz dışarı çıkmaya korkarken onlar virüsle iç içeler . Şu adamı eleştirmek yerine destek olmamız gerek diye düşünüyorum . Acımasızca eleştirenlere de anlam veremiyorum, profesörden çok biliyorsanız buyurun siz girin laboratuvara...
hakan 6 ay önce
velev ki bulamadı bu bile kazanım. ama bizde böyle düşünen kafa yok ki. illa küresel ilaç şirketlerine yalvar yakar milyarlarca doları dökeceğiz. kaldı ki onlar da aşı için %100 etkili diyemiyorlar. Hoca gibi kişilere sabredelim. Selçuk bayraktarın ilk ihaları içinde aynı şey söyleniyordu. 10 sene sonra savasta olmazsa olmaz haline getirdi. biraz sabır ve destek
Pusat.k 6 ay önce
Ercument bey hepimiz biliyoruzki bu ülkede kendi calisan insanini elestirmek gibi bir hastaligi olan bir ülke. Icimizdeki bati hayrani olan man kurtlar.bir toplum calisan insanina deger vermiyorsa o toplum batar bu böyle biline.
Murat 6 ay önce
Hocam sen bizim için Allah'ın bir lütfu sunuz bildiğiniz yolda yürüyün yolunuz açık olsun iyiki Varsınız güzel insan
Ali KAYA 6 ay önce
Hocam siz ölümsüzlük aşısı bulsanız da bu kafalara kabul ettiremezsiniz. Çünkü tarikatlardan icazetiniz yok anlaşılan.
Devam 6 ay önce
Ercüment hoca herkesi şaşırtacak. Aşıyı herkesten önce bularak dünyayı şok edebilir.
DelininBiri 6 ay önce
Hocam zaman yok biraz daha konsantre olsan bu işe..
OFLU KAPLAN 6 ay önce
HOCAM SANA İNANIYORUZ GÜVENİYORUZ.İNŞALLAH SİZ YADA BAŞKA BİR TÜRK BİLİM ADAMI AŞI BULUR.AMA İMKAN VARSA DIŞARDANDA ALINABİLİR ÇÜNKÜ İNSAN SAĞLIĞI ÖNEMLİ ZATEN MİLYONLARCA İLACI DIŞARDAN ALIYORUZ YADA BURADA ÜRETİYORUZ.BÜTÜN ÜLKELER BİRBİRİNE MUHTAÇ BU KONULARDA
Hasan 6 ay önce
Ovalı hocam sizi anlamazlar. İşin ucunda çıkar menfaatte var. Bence salla gitsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@