Düşen helikopterle ilgili flaş gelişme!

Ölü sayısının arttığı ve kazanın nasıl gerçekleştiği resmi olarak açıklandı

Gündem 10.03.2017, 18:05
Düşen helikopterle ilgili flaş gelişme!

İstanbul Büyükçekmece'de bugün Eczacıbaşı'na ait helikopter düştü. Feci kazada 2'si pilot 5 kişinin hayatını kaybettiği duyurulmuştu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, kazada helikopterdeki 7 kişinin de hayatını kaybettiğini açıkladı.


İşletmesi Kuğu Havacılık tarafından yapılan TC-HEZ tescilli Sikorsky S-76C-2 tipi çift motorlu helikopter, saat 11.16’da İstanbul Atatürk Havalimanı Genel Havacılık Apronu’ndan kalktı. Kaptan Pilotlar Alaaddin Acar ve Ahmet Bulut yönetimindeki helikopterde, 4 yabancı, bir Türk yolcu ile iki pilot bulunuyordu. Dört yabancı yolcunun Rus olduğu, Eczacıbaşı Grubu ile görüşmeler yapmak üzere Türkiye’ye geldiği açıklandı. Helikopter, Bozüyük’teki Eczacıbaşı Fabrikası’na gidiyordu.Kalkıştan 5 dakika sonra saat 11.21’de helikopter, yoğun sisin olduğu Beylikdüzü tarafında uçarken televizyon kulesine çarparak düştü. Helikopterin parçaları, TÜYAP Fuar merkezi ile Büyükçekmece Mezarlığı’nın yakınlarına düştü. Bölgeye hemen ambulans ve itfaiye araçları sevk edildi.

Helikopter TV kulesine çarparak düştü. Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı helikopterde biri Rusya'daki tesislerin olmak üzere iki yönetici ile Rus müşterilerinin olduğunu söyledi. Eczacıbaşı, "UNICERA Fuarı nedeniyle kendilerini davet etmiştik. 4 misafirimiz vardı. 2 de pilotumuz vardı." dedi. Eczacıbaşı, helikopterin Bozüyük'teki tesislerine gitmek için havalandığını dile getirdi.  Hava şartlarıyla ilgili bilgisinin olmadığını belirten Eczacıbaşı, "Tam donanımlı bir helikopterdi. Rutin bakımları yapılmıştı." diye konuştu.  

Helikopterin düşme anı   


HELİKOPTERDEKİLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Eczacıbaşı'ndan kazayla ilgili yazılı açıklama geldi. Yapılan açıklamada mürettebatın da isimleri yer aldı. Açıklama şöyle: "Eczacıbaşı Havacılık A.Ş.’ye ait olan helikopter, alınan izinlerin ardından bugün öğleden önce Bozüyük’e gitmek üzere havalanmış, ancak henüz belirlenemeyen bir nedenle saat 11.30’da Beylikdüzü’nde düşmüştür. Helikopterde Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Rusya Ülke Direktörü Salim Özen, Rusya’daki bölge satış yöneticilerimizden Aleksandr Vanin, Rus misafirleri Igor Kochergin, Luidmina Churova ve Elena Badraga ile pilotlar Alaattin Nacar ve Ahmet Bulut bulunmaktaydı. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. Hepimizi derinden üzen bu kazada hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.”

TOPBAŞ: 7 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Büyükçekmece'de meydana gelen helikopter kazasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Topbaş, “Helikopter kazası yaşandı ve o kazada 7 kişi hayatını kaybetti. Ailelerine ve bağlı oldukları firmalara başsağlığı diliyorum” dedi.

BAKANLIK AÇIKLADI: TV KULESİNE ÇARPTI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Beylikdüzü’nde düşen helikopter ile ilgili açıklama yaptı. Açıklama şu şekilde: "Bugün saat 11.16’da Kuğu Havacılık ve Turizm AŞ’ ye ait TÇHEZ tescilli helikopter, Atatürk Havalimanı’ndan görerek kalkış yapmış, saat 11.20’de bir TV kulesine çarparak E-5 karayoluna düşmüştür. Kalkış esnasında hava şartlarının normal olduğu bildirilirken, helikopterde 2 pilot, 4’ü yabancı uyruklu 5 yolcu olmak üzere 7 kişinin seyahat ettiği bildirilmiştir. Kazada ilk belirlemelere göre 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu uzmanları, söz konusu kazaya ilişkin incelemelerde bulunmak üzere kaza yerine gönderilmiştir"


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@