7m

7m

hyundai

Depremde iki kişi öldü!

6.3 büyüklüğündeki depremin merkez üssü olan Kos adasında ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 100'ü aşkın kişi de yaralandı.

Gündem 21.07.2017, 08:34 21.07.2017, 08:35
Depremde iki kişi öldü!
Ege'yi 6.3'le sallayan şiddetli depremin en çok etkili olduğu bölge olan Kos adasında  ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 100'ü aşkın kişi de yaralandı.

Ege Denizi’nde meydana gelen deprem Yunan adalarında da hasara yol açtı. İstanköy (Kos) Adası'ndaki tarihi  Defterdar İbrahim Efendi Cami'nin minaresi yıkıldı, büyük hasar meydana geldi. 

Edinilen bilgiye göre, Datça ile Kos Adası arasında meydana gelen 6.3 büyüklüğündeki deprem büyük korkuya neden oldu. Deprem sırasında Kos’un merkezinde bulunan  tarihi Defterdar İbrahim Efendi Camii’nin minaresi yıkıldı, caminin içi, dışı ve bahçesinde de büyük hasar meydana geldi. Halen faaliyette olan cami, 1724 yılında Defterdar İbrahim Efendi tarafından yapılan, Platani köyündeki cami ile birlikte adada açık olan ve namaz kılınabilen iki camiden biri durumundaydı.

Bu arada, Kos’ta depremin ardından yerli halk ile tatilciler sokaklara döküldü. Büyük korkuya neden olan depremin ardından ilk belirlemelere göre bazı bölgelerde evler yıkılırken, Kos Marina’sının bulunduğu bölgede yollarda derin çatlaklar meydana geldi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@