Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi için oyunu, Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan oyunu kullandı

Advertisement Advertisement

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekilliği Seçimi için oyunu, Üsküdar'daki Saffet Çebi Ortaokulu'nda kullandıktan sonra, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sandık kurulu üyelerine teşekkür etti. Eşi Emine Erdoğan'la birlikte oy vermeye gelen Erdoğan'a Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak kızı Esra Albayrak ile torunları Ömer Tayyip Erdoğan, Ahmet Akif ve Mahinur Albayrak eşlik etti. Erdoğan çifti oy zarflarını sandığa torunlarıyla birlikte attı. 

An itibariyle oy kullandığı sandıkta 150'yi aşkın seçmenin oy kullandığını öğrendiğini, katılımın iyi göründüğünü ifade eden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti: "Türkiye genelinde de aldığım bilgiler bunu gösteriyor. Dünyada en gelişmiş ülkelerde bile yüzde 30'lara kadar düşen bir katılımın olduğu seçimlerde, Türkiye bunların hepsini aşmış vaziyette. Son seçimlerde yüzde 85'i aşan katılımın Türkiye'deki demokrasinin, demokratik olgunlaşmanın ne denli ileride olduğunu gösteriyor. Fakat bu seçimin bir başka özelliği var. Şu anda bu seçimle beraber Türkiye, adeta bir demokratik devrimi gerçekleştiriyor. Başkanlık sistemine geçişimiz ilk defa bizlere nasip oldu. Başkanlık sistemiyle birlikte artık Türkiye muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkmada çıtayı ciddi manada yükseltiyor. Bu çıtanın yükselişiyle birlikte de ülkemiz inşallah bundan sonraki süreci, bürokratik oligarşiye hiç takılmadan çok daha rahat bir şekilde sürdürecektir. Ben buna inanıyorum. Onun için tüm vatandaşlarımın katılımının yüksek olmasının bir hassasiyet olduğuna inanıyorum. Tüm milletime en kalbi duygularla selam, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum." 

Erdoğan, şu ana kadar ciddi bir sıkıntının Türkiye genelinde olmadığını öğrendiğini dile getirerek, "Hayırlı olsun. Milletimiz için de inşallah yeni bir dönemin başlangıcına vesile olsun." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim sonuçlarının bir bölümünü İstanbul'da daha sonra Ankara'da takip edeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 19:51

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Torul 29
Torul 29 - 11 ay Önce

Yarından sonra torunlarıyla nintendo oynar.Başkan Muharrem ince

Sedat K.
Sedat K. - 11 ay Önce

Secim süresince dikkat ettim, burda yazan kisiler cogu zaman ayni kisiler. Her haberin altina yazmaya gayret ettiler. Bircok kisi ise muhalefet tarafindan genclere belirli bir rakam ödenerek algi yaratmak icin görevlendirildiler. Cogunluk gibi gözükmek icin yapilan kötü hamleler. Insanimizin beyni öyle kolay yikanmaz. Hersey ap acik ortada. Kimse fanatiklik yapmasin. Tayyip Erdogan benim babam degil, dedem de degil. Ama suan türkiyede en iyi adam bu adam bunu kiskanmak tamamen duygusallik ve taraflik yüzünden olur. Muhalefet olmasi ise cok önemli cok da iyi oluyor gelismek icin. Ancak suan türkiyedeki muhalefet avrupaya amerikaya göre cok daha yikici bir muhalefet. Yapici hic bir sey yoktur. Konusmalari tek tek dinliyorum ama cok kötü ve tamamen göz boyamaya yönelik konusmalar. Insanlari aptal yerine koymamak lazim. Tabii aldananlar olur vardir zaten hedefte de bu tür insanlar vardir. Muhalif partiye ölesiye tutanlar ise fanatiklik ederler. Dogru ile yanlisi aramazlar. Amac devlet de degil. Amac sadece benim düsüncem, babamdan dedemden kalan parti misarini devam ettirmek. O yüzden isim ince olsun ekmelettin olsun hasan olsun onlar icin fark etmiyor. Ben de olsam chp üzerinden beni de secerler. Yeterki babadan dededen kalan mirasi devam ettirelim gayreti var. Bu cok büyük sacmalik. Yanlisa göz yummaktir. Ben avrupaya amerikaya israile yedirmem bu vatani. Kimse de istegine insAllah ulasamicaktir. Benim amacim Erdogan degil, benim amacim bu Vatandir. Fanatiklik körlüktür. Avrupa kime karsiysa ben ondan yanayim. Avrupa suan haberlerde dört gözle ince kazansin erdogan kaybetsin diye bekliyor. Yedirmicez insAllah bu vatani onlara.

abuzittin tonyali
abuzittin tonyali - 11 ay Önce

sedat.k bizi kendinizni sandin o size ait 500 liraya yazi yaznmak meydanlara beles otobüs seferi aksama kadar domuz karisimli köfte ekmek yiyen sizsiniz

tarikbugra
tarikbugra - 11 ay Önce

Muhalafet ancak sanalda kazanirlar.sanalda cogunluk gozukuyorlar.ama onlarin hayatlari sanal

banner426

banner204