7m

7m

hyundai

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ey Feto, senin gideceğin yer var mı?"

Cumhurbaşkanı Erodğan' TBMM önünde konuşma yaptı.

Gündem 16.07.2017, 03:09 16.07.2017, 04:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ey Feto, senin gideceğin yer var mı?"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı nedeniyle düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla TBMM önünde program düzenlendi.


Birinci Meclis'ten TBMM binasının olduğu alana yapılan Milli Birlik Yürüyüşü sonrasında Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez dua etti. TBMM'de yapılan törene katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, burada bir konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması kurulan platformlarla Trabzon başta olmak üzere yurdun bir çok noktasında takip edildi.  

TBMM'deki törene Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MHP lideri Devlet Bahçeli ile eski başbakanlardan Tansu Çiller de katılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satır başları;

 "Türk milleti 15 Temmuz'da herhangi bir topluluk değil, kelimenin tam anlamıyla millet olduğunu, hem de nasıl bir millet olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Yaşadığı ülke, mensubu olduğu millet, özellikle de gençler konusunda ümitsizliğe düşmüş olanlar vardı. 15 Temmuz gecesi hep beraber gördük ki küllerin altında kor bir ateş yanıyor. Vakti, saati geldiğinde o kor ateş istiklaline ve istikbaline el uzatan herkesi yakıp kül eden bir aleve dönüşüyor. Bir asır önce yedi düvelin bir araya gelip, tüm gücüyle yüklendiği Çanakkale'de herkesi şaşırtan bir zafere imza atmıştık. 15 Temmuz'da da yedi düveli arkasına alan bir ihanet çetesinin 40 yıllık planını 20 saate kalmadan bozarak tarihimize yeni bir zaferi nakşettik. Savaşlar, ordular arasında olur. Türk milleti 15 Temmuz'da ordulaşmış bir ihanet çetesine karşı yüreğindeki imanı ve çıplak elleriyle bir mücadele verdi.  

Bugün baktım (CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu) konuşuyor ve konuşurken de hala bu olayı kontrollü bir darbe olarak ifade ediyor. Kimseyi aldatmayalım, bu olaya kontrollü darbe demek gerçekten bir nasipsizliktir, bu olaya kontrollü darbe demek nasipsizliğin ötesinde vurdumduymazlıktır. Siz bu milleti ne zannediyorsunuz? Nasıl kalkar da buna kontrollü darbe dersiniz? Siz yoksa bu sürecin hala böyle devam etmesini mi istiyorsunuz? Kusura bakma, olağanüstü hal pazartesi günü Milli Güvenlik Kurulu gündemine gelecek, konuşacağız ve hükümetimize tavsiye kararını alacağız. Kimse Pensilvanya'daki bu Feto'nun bütün kirli çamaşırlarını ortaya çıkarmaktan çekinmesin. Ne biliyorsa söylesin. Adını anmaktan çekinmesin. Çünkü biz Müslümanlar olarak iki kişi konuşuyorsak üçüncüye hainlerin kim olduğunu anlatmalıyız, öğretmeliyiz ki herkes bilsin. 

Türkiye Büyük Millet Meclisi, 23 Nisan 1920 tarihinde milletvekillerimiz ve milletimizle birlikte dualarla, salavatlarla, tekbirlerle açılmıştı. Aradan 96 yıl geçtikten sonra 15 Temmuz 2016 tarihinde de Türkiye Büyük Millet Meclisi, yine milletvekillerimiz ve milletimiz tarafından aynı şekilde dualarla, tekbirlerle müdafaa edilmiştir. Bu millete nasıl kıydınız, bu milleti nasıl parçaladınız? Ey Feto, senin gideceğin yer var mı? Bu milleti parçalamak için yapmadığın iş kaldı mı? Çalmadığın kapı kaldı mı? Şimdi Pensilvanya'da 400 dönüm yeri sana tahsis ettiler, oradan dünyayı idare ediyorsun. 15 Temmuz gecesi bu vatana kıymaya çalışanlar şimdi mahkemelerde ihanetlerinin hesabını veriyorlar. Suyunu içtikleri, ekmeğini yedikleri vatanlarını Pensilvanya'daki şarlatanın emriyle 1 dolara satanlar zindanlarda çürürken bu Meclis milletimize hizmete devam edecek. Çünkü milletimize sözümüz var. Cumhurbaşkanlığıyla, Meclisiyle, hükümetiyle, tüm resmi ve özel kurumlarımızla birlikte ülkemizi muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkaracak, 2023 hedeflerimize mutlaka ulaşacağız. Bu sözümüzü yerine getirene kadar ne bize ne Meclisimize ne hükümetimize ne de milletimize durmak, duraksamak, dinlenmek yoktur.


Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşuyor...

 15 Temmuz bize göstermiştir ki devlet olarak, millet olarak da güçlü olmak zorundayız. Eğer güçlü değilsek bize bir tek gün bile yaşama hakkı vermeyecek o kadar çok düşman pusuda bekliyor ki isimlerini tek tek saymaya kalksam çok ciddi uluslararası krizle karşılaşırız."

KAHRAMAN: 40 YILLIK İŞGAL PLANINI ÇÖPE ATTIK

Görmez'in duasının ardından kürsüye çıkan TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Marşlarla demokrasi şöleni yapıyoruz. Geçen yıl gece boyu mücadele ederek bir vatan haininin 40 yıllık işgal planını çöpe attık. Bizi yenemeyeceklerini göstermek için yine meydanlardayız. Bir daha kimse cesaret edemeyecek. Hainlere karşı göğsünü siper edenler kervanına 250 şehidimiz de eklendi. 2193 gazimize de şükranlarımızı sunuyorum. Yurdumuz parçalanmadıysa şehit ve gazilerimiz sayesindedir. Gündüz özel gündemli bir toplantı tertip ettik. Geçen yıl bir ay nöbet tuttuğumuz meydanlar bugün yine doldu. İhaneti unutmadığımızı ve unutturmadığımızı dile getirdik. Camilerimizin kışlamız, minarelerimizin süngümüz olduğunu o gece yine gösterdik." diye konuştu.

Yorumlar (13)
Metin demir 5 yıl önce
Ey Fetö dön gel artık bitsin bu Hasret.
ALİ 5 yıl önce
Sayın Erdogan Bu Kadar insanı işten attın hapse attın kul hakkı ile ölecen birgun...senın gidecegın yer var mı ..
türker 5 yıl önce
suç yapan suçunu çekmeyecek mi siz neyin peşindesiniz suç işlesin ortalıkta gezsin, sen fetva işlerini bırak onu anlayana bırakalım herkes işine bakarsa iyi olur.
İbrahim çevik 5 yıl önce
Eyyy Fetö, şimdi gördünmü bu yolları kiminle beraber yürüdün. Teşpihte hata olmaz; dinsizin hakkından imansız gelir' ha
Adalet 5 yıl önce
Muhtarlık bile çok buna
feto 5 yıl önce
Fedo idam et samimiyetine daha inananım
türker 5 yıl önce
fetoyu bazılarının amcası vermiyor kuru sıkı atmayın.
Team 61 5 yıl önce
Herkesin gideceği yere kara toprağa
Erol 5 yıl önce
Trabzonlular işin gırgırında bunlar için varsa yoksa Trabzonspor!
Eto 5 yıl önce
Eto unutuldu....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@