Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aklımız almıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan Grup toplantısında konuştu.

Gündem 10.04.2018, 12:41
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Aklımız almıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinni grup toplantısında konuştu. CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun sınıra giden sanatçılara söylediği sözleri eleştiren Erdoğan, kendisini ziyarete gelen ÖSO komutanını kahramanlığını anlattı.


'Karnı tamamen ameliyatla alınmış ama halen cephede' diyen Erdoğan'ın  konuşmasının satır başları şöyle:

Hatay'da askerlerimize destek için sınır karakolumuzu ziyaret ederek Mehmetçiklerimize moral verdik. Bu durum birilerini rahatsız etmiş olmalı ki oraya giden sanatçılarımıza hakaret etmeye kalktılar.

Gerek biz, gerekse sanatçılarımız hak ettikleri cevabı kendilerine verdik. Hala nasıl olur da bu  askerine desteğe giden bir sanatçıya kem söz söyleyebilir. Şahsıma olan hakaretler yine tavan yaptı. 

Bulunduğumuz makam bu hakaretleri kabul eden bir makam değildir. Bulunduğumuz makam o kişilere akıllarının alacağı şekilde gerektiği cevabı vermesi gereken bir makamdır.

HATAY'A GİDİYORMUŞ...

Duydum ki Hatay'a gidiyormuş. Hayırdır yahu, günaydın. Ne oldu? O zaman yapman gerken bir şey var. Postalın eksikse sana postal da gönderelim. Olur ya, parka falan eksikse onu da gönderelim. Bu ülkede biz askerimizle doğduk, askerimizle yürüyoruz.Bay Kemal sen Hakkari'de mitingini yaptığın zaman bir tane Türk bayrağı var mıydı? Orada o zaman bu malum partinin destekleriyle gittin miting yaptın. Sende o güç olsaydı biz seni oradan tanırdık. Biz, 15 Temmuz'dan sonra kendisine Yenikapı için davet gönderdiğimde bize önce hayır dedi. Baskılar sonucunda son akşam geleceğine dair haber geldi. Bunları bilmemiz lazım. Bunları anlatayım ki bu adamın ne olduğunu herkes anlasın. Cibiliyetini anlasın. Karakter başka meseledir. Sandık önümüze geldiği zaman bunun hesabını sormaya var mıyız? Bu sözle, lafla olmuyor. Kapı kapı dolaşarak oluyor. 

4 BİN 71 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ 

Bu sabah itibarıyla etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4071. Kuzey Irak'ta 337 terörist etkisiz hale getirildi. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadele sürecek. 

AKKUYU VURGUSU...

Mersin Akkuyu'da Türkiye'nin 60 yıllık rüyası olan nükleer güç santralinin temelini Sayın Putin ile birlikte canlı bağlantıyla attık. 4 etabı olan bu güç santralinin yatırım bedeli yaklaşık olarak 22 milyar doları bulacak. Akkuyu nükleer güç santrali tüm reaktörleri ile devreye girdiğinde Türkiye'nin elektrik üretiminin yüzde 10'unu tek başına orası karşılayacak. İlk ünitesini 2023 yılında devreye almayı hedeflediğimiz bu santralle Türkiye, dünyadaki az sayıda nükleer güç santrali sahibi ülkeler arasına girmiş olacak. 

KATLİAM YAPAN BEDELİNİ ÖDER 

Doğu Guta ve Duma'da katliamı yapanları lanetliyorum. Kimden gelirse gelsin bu katliamı yapanlar bunun bedelini ağır şekilde ödeyecektir. Bununla ilgili görüşme ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dün Sayın Putin ile görüştüm, bugün ve yarın da devam edecek.

"CARİ AÇIKTA 19 MİLYAR DOLARLIK İYİLEŞTİRME"

Proje bazlı teşvik sistemini tanıttık. 19 firmamıza ait 23 projeye ilişkin teşvik belgelerini sahiplerine teslim ettik. 135 milyar lira yatırım bedelli bu projelerle ihracatımızı 6 milyar dolar üzerinde artırıyor, ithalatamızı 12 milyar azaltıyoruz. Cari açığımızda 19 milyar dolarlık bir iyileştirmenin temelini atmış oluyoruz.

MİT'İN GABON OPERASYONU İLE İLGİLİ İLK AÇIKLAMA 

Gabon 3 tane önemli FETÖ'cüyü hamdolsun teslim etti. Gideceğiz, nereye kaçarlarsa kaçsınlar. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Kosova'dan 6'sını aldık. Şimdi Gabon'dan 3'ünü aldık. MİT kovalıyor. Şimdi bakalım yenisi nereden çıkacak.

KILIÇDAROĞU'NUN ROMAN BULUŞMASINDAKİ SÖZLERİNE SERT TEPKİ 

Her defasında ana muhalefetin başındaki zatı kaale almayayım, zırvalarına cevap vermeyeyim diyorum ama bazı konularda bizi harekete geçirmeye mecbur bırakıyor. Bu zat, geçtiğimiz günlerde Roman vatandaşlarımızla bir araya gelmiş, iyi de etmişi ihtiyacı var çok önemli. Grup kürsüsünde kendin çal, kendin oyna misali zırvalayacağına hiç değilse gerçek hayatın içine girmiş. Tabi niyet bozuk olunca, her nasılsa bu zat en makul işi bile skandal hale getirmeyi başarıyor. Geçmişte Suriyeli kardeşlerimiz için kullandığı nefret dilini, bu defa roman kardeşlerimizi tahrik etmek üzere yeniden devreye almış.

O KOMUTANI ANLATTI 

Bu zat 2014’te Suriyeliler için ‘çocuklar dilenci, kadınların ne olduğunu bir araştırın’ demişti. “Vatana ihanet etmek, 1,5 milyon Suriyeliyi topraklarımıza sokmaktır” demiştir. 2016’da bu defa “Suriyelilerin yer altı dünyasının önemli aktörleri olacağı” kehanetinde bulunmuştu. Hatta hızını alamayıp, demokrasi bakımından Suriye ile Türkiye’yi karşılaştırmıştı. Bu yıl ise Suriyeli sayısına ve bunlar için harcanan paraya kafayı taktı. Halbuki ilgili kurumlara sorsa tam sayıyı alabilir. Şehit olan ÖSO mensubunu bu adam yok saymıştı.

 Afrin’deki ÖSO’nun komuta kademesindekiler geçen perşembe ziyaretime geldiler. Konuştuk ve arkadaşlarımın takdimlerini aldım. Takdimlerden sonra kendilerine birer hediyem vardı. Ve enteresan, komutanlardan bir tanesi, rütbe albay. Dediler ki, 'Bu komutan bu cephedeki en fedakarlarda bir tanesi' Hayırdır dedim… “Ameliyatla karnını aldılar” dedi. Nasıl bir şey dedim ya, açın bakayım bir göreyim. Ve açtılar. Hakikaten tamamıyla bu kısım, operasyondan geçmiş. Tabi sadece o değil, omuzdan kalçadan her taraftan mermiler almış. Fakat sevgili kardeşlerim, durmamış. Daha sonra tekrar cepheye gitmiş ve şu anda yine cephede.

“EY KEMAL SENDE BUNLARDAKİ CESARET, BUNLARDAKİ RUH, BUNLARDAKİ İMAN VAR MI YA?”

Şimdi sürekli sloganla konuşmamızın hassasiyetlerini de bozmayalım. Ve bu kardeşlerimizin bakıyorum kolunda Türk bayrağı var. Öbür tarafa da Suriye’yi koymuş. Ey Kemal sende bunlardaki cesaret, bunlardaki ruh, bunlardaki iman var mı ya? Sen ancak olsa olsa adamlarını Esed’e gönderirsin, en sonunda da sen onun yanına gidersin. Biz nasihat ettik olmadı, olmayınca ilişkilerimizi kestik.

“SURİYELİLERE VERİLEN AYDA 200-250 LİRAYA DAHİ TAHAMMÜL EDEMEMİŞTİR”

Daha da ileri gidip Suriyeliler için harcanan 31 milyar dolara göz dikecek kadar aç gözlü olduğunu da göstermişti. Harcanan paranın ne anlama geldiğini bilmeden, çiftçiden hastanede tedavi gören vatandaşlara kadar akla hayale gelmeyecek kesimleri üzerimize salmaya çalışması da bir garabetti. Suriyelilere verilen ayda 200-250 liraya dahi tahammül edememiştir. İşsizliğin sebebi oldukları hezeyanını saymıyorum.

“BENİM DOĞUP BÜYÜDÜĞÜM MAHALLE ROMAN KARDEŞLERİMLEDİR”

Şimdi de roman vatandaşlarımız ile Suriyeli sığınmacıları kıyaslayarak tamamı yalan iddialarla karakterini bir kez daha ortaya koymuştur. Onun ahlaka sığmayacak ifadelerini elbette burada tekrarlamayacağız. Yarın bunu izleyecek. Külliyemizi ziyaret edecek roman kardeşlerimizle birlikte bu şahsa hakkettiği cevabı vereceğimize inanıyorum. Bak bakalım AK Parti roman kardeşleriyle nasıl bütünleşiyor. Ha şunu da söyleyeyim. Açık net, gizlememe gerek yok. Benim doğup büyüdüğüm mahalle roman kardeşlerimledir. Orada doğdum, orada büyüdüm. İlk okulda sınıf arkadaşlarım, beraber aynı camiye gittiğim arkadaşlarım var. Roman, Kasımpaşa’da. Bay Kemal, biz böyle yetiştik, bizde ayrımcılık yok. “İnananlar kardeştir” bitti. Vatandaşımız sıfatıyla tüm haklardan istifade eden roman kardeşlerimiz de, Suriyeli mazlumları karşı karşıya getirmekten medet uman bir siyasetin bu ülkede bir yeri olmadığını bu zata milletimizle birlikte göstereceğiz.

“BU PARTİNİN VE BAŞINDAKİ ZATIN DÖNEMİ İNŞALLAH YAKINDA KAPANACAKTIR”

Ve Türk milletinin nevi şahsını oluşturan o çeşitlilik bize mahsustur. Lafa gelince sosyal demokrat olduğunu söyleyen, fakat her tarafından buram buram faşizm akan bu partinin ve başındaki zatın devri inşallah yakında kapanacaktır. Hiç endişe etmeyin.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@