7m


7m

hyundai

Bir askerimiz daha şehit oldu

DİYARBAKIR'ın Hani ve Lice ilçeleri arasındaki dağlık bölgede güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 er şehit oldu, 1 er de yaralandı. Güvenlik güçleri, Hani İlçesi'nin Bektaş ve Lice İlçesi'nin Karabağ köyleri arasındaki dağlık

Gündem 01.10.2008, 11:47
Bir askerimiz daha şehit oldu
DİYARBAKIR'ın Hani ve Lice ilçeleri arasındaki dağlık bölgede güvenlik güçleriyle PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 er şehit oldu, 1 er de yaralandı.


Güvenlik güçleri, Hani İlçesi'nin Bektaş ve Lice İlçesi'nin Karabağ köyleri arasındaki dağlık bölgede bir grup PKK'lı teröristin bulunduğunu saptadı. Dün öğle saatlerinde bölgede operasyon başlatan güvenlik güçlerinin 'Teslim ol' çağrısına teröristler ateşle karşılık verince çatışma çıktı.

Teröristlerin açtığı ilk ateşle, terhisine 47 gün kalan 21 yaşındaki er Yalçın Gürbüz şehit oldu, 1 er de yaralandı. Yaralı er Diyarbakır Askeri Hastane'de tedavi altına alınırken, şehit er Yalçın Gürbüz'ün cenazesi Diyarbakır'da yapılan törenin ardından toprağa verilmek üzere memleketi Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'ne gönderildi.

Lice İlçesi'ndeki 2'nci İç Güvenlik Tugayı ve Diyarbakır'dan sevkedilen birliklerle, bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Yorumlar (1)
erdoSAKARYA 14 yıl önce
Şehidimize Allahtan rahmet yakınlarına bas saglıgı dılerım.Bayramda bızım yureklerımıze ateş dusurdunuz ya allah belanızı versın sızın soysuzlari Hainler

Gelişmelerden Haberdar Olun

@