Benzin ve Motorine zam!

Motorinin litre fiyatına 11 kuruş, benzinin litre fiyatına ise 16 kuruş artışa gidildi.

Benzin ve Motorine zam!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) aldığı bilgiye göre, söz konusu artışlar pompa fiyatlarına bu gece yarısından itibaren yansıyacak. Ankara'da ortalama 6,26 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,37 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul'da 6,20 liradan 6,31 liraya, İzmir'de 6,28 liradan 6,39 liraya yükselecek.

Ankara'da ortalama 6,67 liradan satılan benzinin litre fiyatı 6,83 lira olacak. Benzinin litresi İstanbul'da 6,60 liradan 6,76 liraya, İzmir'de 6,68 liradan 6,84 liraya yükselecek.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet veserbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 7 ay Önce

Olsun, Almanya bizi kıskanıyor ya ben ona bakarım.!,ulan bıraz az çalın kitapsızlar.

Ts61
Ts61 - 7 ay Önce

memleket batıyor bari ne yapacaksanız gereğini yapın ama önce kendiniz israfdan vaz geçin peygamberimiz gibi israf etmeyin biz her zorluğa katlanırız.

Hakan
Hakan - 7 ay Önce

Cumhuriyet t tarihinde böyle bir zam görülmedi bu milletin yüzde 25 i açlık sınırinda yüzde 50 side yoksulluk sınırında diğer yüzde 25 turkiyenin kaymağını yiyor

Fantik
Fantik - 7 ay Önce

Ver coşkuyu

ali
ali - 7 ay Önce

devam yolmaya devam bu millet bunun hesabını bir gün sorar geçmişte olduğu gibi

Selim
Selim - 7 ay Önce

Allah çocugunuzdan çolunuzdan çıkarsın allah belanızı versin sizin

yakun
yakun - 7 ay Önce

Bir canlı eğer insan ise yüzü biraz kızarır, toplumun karşısına çıkamaz. Memura ve işçiye teklif edilen zamma bak. Akaryakıt, doğalgaz ve elektriğe bak. Bunlar kesinlikle insan değil, hatta hala onlara destek verenler de aynı. Yandaş müteahhitler hariç. Çünkü onlara devlet sömürtülüyor. Yoksa bunları da Bay Kemal mı yapıyor.

SIRADAKİ HABER

banner513