Baransu ve Aziz Yıldırım tartıştı!

Suçluların mağdur rolü yaptığı davada kavga çıktı

Gündem 20.02.2017, 10:52 20.02.2017, 11:01
Baransu ve Aziz Yıldırım tartıştı!
Trabzonspor'un kupasının çalındığı ve hem Türkiye'de hem de Avrupa'da tescillenen şike olayında bugün kumpas iddiasıyla açılan davada duruşma başladı.

Şike sürecinin başrolü olan ve daha önce de "Şike yaptıysam Fenerbahçe için yaptım" diyerek suçunu itiraf etmiş olan Aziz Yıldırım ile FETÖ üyesi olmakla suçlanarak tutuklanan Mehmet Baransu arasında duruşma salonunda tartışma çıktı

Yıldırım kendisine küfür ettiğini iddia ettiği Baransu'yu göstererek, "Terbiyesiz. Dön önüne. Küfür ediyor" diye çıkıştı. 

Baransu da, "Sen ediyorsun küfür. Sensin terbiyesiz" diye cevap verdi. Baransu'nun bu sözleri üzerine şikayetçi kısmında oturan müştekiler, Baransu'ya "Vatan hainisin" diyerek tepki göterdi. Bu tartışmalara davanın sanıklarından eski Emniyet Müdür yardımcısı Ali Fuat Yılmazer de katıldı. Duruşma salonundaki askerler tutuklu sanıkların arkasına dizilince Ali Fuat Yılmazer, "Arkamı dönerim ben. Onlar müşteki değil, suçlular. Delilli ve belgeli suçlular" diye konuştu. Aziz Yıldırım da, "Siz kumpas yaptınız. Her yerde kumpas yaptınız" dedi. Tartışma üzerine önce Ali Fuat Yılmazer, ardından da Mehmet Baransu jandarma tarafından salondan çıkarıldı. Baransu salondan çıkarılırken, salondan 'Vatan haini' sesleri yükseldi. Daha sonra Aziz Yıldırım, "Tahrik etmeye çalışıyorlar. Bunlara prim vermeyin" diyerek şikayetçileri sakinleştirmeye çalıştı. Duruşma sanık ve şikayetçilerin kimlik kontrolüyle devam ediyor.

15'İ TUTUKLU 108 SANIK YARGILANIYOR

Bir numaralı sanığı Fetullah Gülen olan davada, aralarında eski milletvekili İhsan İşbilen, iş adamı Muammer İhsan Kalkavan, kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mutlu Ekizoğlu, İstanbul Organize Suçlar ile Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç'ın da bulunduğu 15'i tutuklu 108 sanık yer alıyor. Kapatılan Zaman Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı da sanıklar arasında yer alıyor. Sanıklar hakkında 5 yıldan 85 yıla kadar değişen oranlarda hapis cezası talep ediliyor.

ATFEDİLEN SUÇLAMALAR...

Şüphelilerin işlediği iddia edilen suçlamalar ise şöyle: "Kişiler Arasındaki Aleni Olmayan Konuşmaları Kayıt Etmek, Özel Hayata İlişkin Görüntü ve Sesleri İfşa Etmek, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Haberleşmenin Gizliliğini İhlal Etmek, Özel Hayatın Gizliliğini İhlal Etmek, Resmi Belgede Sahtecilik, İftira, İftira Nedeniyle Mağdurun Gözaltına Alınmasına veya Tutuklanmasına Neden Olma, Silahlı Terör Örgütü Kurma veya Yönetme."

75 KİŞİ MÜŞTEKİ... 91 KİŞİ MAĞDUR...

İddianamede, aralarında Aziz Yıldırım, Serdar Adalı, Tayfur Havutçu, Yılmaz Vural, Emanuel Emenike, Bülent Uygun, Göksel Gümüşdağ, Hikmet Karaman, Deniz Tolga Aytöre, Ümit Karan, Mahmut Özgener, Mustafa Sani Şener, Gökçek Vederson, İbrahim Akın, Mecnun Otyakmaz, Sami Dinç, Sadri Şener, Murat Özaydınlı, İskender Alın, Rıza Çalımbay, Cemil Turhan, İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu gibi isimlerin yer aldığı kulüp başkanları, kulüp yöneticileri, teknik direktörler ve futbolcuların bulunduğu 75 müşteki ve 91 mağdur yer alıyor.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (12)
TS 4 yıl önce
FIYASKO,Fetö kumpas kurdu diyelim ama sikeyi sen yaptin.Yaptigin Telefon konusmalarini onlarmi yapti,küfürlerini onlar mi yapti.Say say bitmez.Istedigin nedir .Kime sirin görünmek istersin?
TS 4 yıl önce
Atatürkcü ve cumhuriyetciymis nekadar komiksin.Fazla yazacagim ama yorum eklenmiyecek.Türk futbolunun KATILI,sin sen.
Adnan 4 yıl önce
FB,li cumhurbaskanina sesleniyorum.ADALET ve DEMOKRASI varmi orada?.VAR ise nicin geregi yapilmiyor?HEp demokrasi demokrasi diyorsunuzda hic demokrasiyi gören olmadi?Bu adam nasil yargiyla oynar kim cesaret verir buna?
OF 4 yıl önce
1 Yil yattin UEFA men etti ,TFF inadina ceza vermedi ve bunun CEZASINI elbetteki günün birinde verecekler.Sike yapanlar hala Futbolumuzu yönetmekte.Inanilir gibi degil.Simdide mahkeme kurmuslar.
of 4 yıl önce
Bunca magdur insan hapislerde yatiyor ve SUCLU elini kolunu sallaya sallaya hala Baskanlik yapiyor.Üstelik R.T.Erdogana yalakalik yaparak.Adaletmis,Demokrasiymis ,HANEEEEEEEE Nerde Demokrasi nerde ADALET?
salih 4 yıl önce
Fener zaten rezil olmaya devam ediyor. Bu tip insanlar spordan elini çekmeli. Bu iş çok uzadı.
Akan 4 yıl önce
Ses kayıtları gercek degil deniliyor fakat usulsuz dinlemeden ceza veriliyor peki hem kumpas var hem usulsuz dinleme var hem dinledikleri icin ceza var yaw arkadas nasıl bir adalettir hem inanmiyorsun ses kayitlarina hemde usulsuz dinlediler diyip ceza ver hırsizin hicmi sucu yok ??
sedat 4 yıl önce
Bilgilendirme: Küfürlü yorumlarınıza devam ettiğiniz takdirde ip niz ile birlikte hakkınızda şikayet oluşturulacaktır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@