banner491

Balta: "Devrim yapmış bir parti"

AK Parti Trabzon Milletvekili Balta Ordu’da belediye meclis üyelerine seslendi.

Balta: "Devrim yapmış bir parti"

AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti’nin ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimde de devrim yapmış bir parti olduğunu söyledi. 

AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkanlığı, Meclis Üyeleri Eğitim programı Ordu’da gerçekleştirildi. AK Parti Ordu İl başkanlığı toplantı salonunda verilen eğitim programına AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, AK Parti Ordu İl Başkanı Uğur Çelenk, Ordu geneli tüm AK Partili meclis üyeleri katıldı.

AK Parti Yerel Yönetimler Vizyonu, Belediye Kanunu, Büyükşehir Belediye Kanunu, meclis üyeleri görev ve sorumlulukları ele alındığı toplantıda konuşan AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, AK Parti’nin medeniyetler gibi şehirden yola çıkarak şehri bir merkez olarak alıp, bütün insanlığı kucaklayarak gelişmiş, büyümüş bir parti olduğunu belirterek “AK Parti ülke yönetiminde olduğu gibi yerel yönetimde de devrim yapmış bir partidir. Yerel yönetimdeki dev dönüşüm, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olmasıyla başlamıştır. 2001’de AK Parti’nin kurulması ve 2002’de iktidara gelmesinden sonra, 2004 yerel seçimlerinden başlayarak ülkemizin çok büyük bir bölümü AK Belediyecilik ile tanışmıştır. AK Parti’nin yerel yönetim vizyonunun temel kavramı medeniyettir. Medeniyet ise ‘medine’, yani ‘şehir’ kelimesinden türetilmiştir. Şehir, insanların bir arada birbirlerini görerek, hukuk hakimiyeti altında, estetik kaygıları gözeterek yaşadığı yerdir. Bizim şehirlerimiz insan için inşa edilmiştir. Bizim şehirlerimiz, sadece kendi insanımıza değil, her insana açık olmuştur. Bizim şehirlerimiz aynı zamanda vakıf şehirlerdir. Şehir, inandıklarımızın yansımasıdır. Şehir insanın, insan da şehrin aynasıdır. Dolayısıyla bizim şehir tasavvurumuz, aynı zamanda medeniyet tasavvurumuzdur. Şehir mirasımız, aynı zamanda medeniyet birikimimizdir” dedi.

Başlat: "Devrim yapmış bir parti"

“AK BELEDİYECİLİKTE 5 TEMEL ALAN VARDIR”

AK Milletvekili Muhammet Balta, sözlerini şöyle sürdürdü:

“AK Belediyecilik’te 5 temel alan vardır. Bunlar, Katılımcı Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik ve Hizmet Belediyeciliği’dir. Karar alma süreçlerine halkımızın daha geniş ve etkin şekilde katılımı ve yönetişim ilkeleri daha da güçlenecektir. Bunun bir parçası olarak vatandaşımızın köyüne, kasabasına, şehrine sahip çıkması, kısacası bir ‘şehir kültürü’ ve ‘yerel bilinç’ geliştirilmesi önemlidir. İnsanlarımızın temel altyapı sorunlarını çözen, onların yaşam kalitelerini yükselten belediyelerimiz, aynı zamanda insanımızın ruhi ihtiyaçlarına da çözümler üretmektedir. AK Parti olarak vizyonumuz, küresel ile yereli bir araya getirerek, kültürel hazinemiz ve şehirlerimizin medeniyet birikiminden aldıkları özgün renkleri canlandırmak, ihya etmeye devam etmek ve günümüz dünyasının gerekleriyle sentezlemektir. AK belediyelerin ayırt edici yanı; toplumun sadece belli bir kesiminin değil, herkesin refahını artırmak, gücü olanların değil güçsüz olanların elinden tutmaktır. Aileden sosyal güvenliğe, konuttan sağlığa kadar bütün alanlardaki sosyal devlet ve sosyal belediye hizmetlerini daha da geliştirecek ve yaygınlaştıracağız. AK belediyecilik; arıtma tesislerinden deniz temizliğine, şehir temizliğinden ağaçlandırmaya kadar birçok alanda Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir performansa imza atmıştır. AK Partili belediyeler halkımızdan uzun süre esirgenen temel hizmetleri sunarak işe başlamıştır. Şehirlerimizin kronikleşen sorunlarına, altyapı eksiklerine el atmış, hızla çözümler geliştirmiştir. Su sorunundan sokak ve caddelere, ulaşımdan kanalizasyona, hava kirliliğinden parklara kadar ‘çözülmez’ denen sorunları çözerek ‘hizmet belediyeciliği’ anlayışını ortaya koymuştur. Hizmet anlayışımızın temeli ‘İnsana Hizmet, Hakk’a Hizmettir’ ilkesidir. Temel Değerlerimiz önce insan, şeffaflık ve hesap verebilirlik, dürüstlük, planlı, etkin ve verimli çalışma, kaliteli hizmet, katılımcılık, sürdürülebilirlik, bilgiye dayalı yönetim, işbirliği ve koordinasyondur” dedi.

Milletvekili Muhammet Balta daha sonra yaşanan terör saldırılarına karşı tepki göstermek amacıyla Ordu'da düzenlenen "Ordu, teröre karşı tek ses ve tek yürek" mitingine katıldı.

Balta, mitingin ardından Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
varlı vardır
varlı vardır - 3 yıl Önce

Trabzon u hallettik sıra Ordu da. Yaşasın mebuslarımız.

hakan
hakan - 3 yıl Önce

devriminizin sonuçları ortada... eylem yapmayan örgüt kalmadı ülkede... iç siyaset, dış siyaset kasıp kavurdunuz ortalığı

banner441

banner494