Bakanlıktan yangınlarla ilgili flaş açıklama!

Karadeniz'deki yangınları PKK üstlenmişti! Bakanlıktan açıklama geldi!

Gündem 25.12.2019, 08:17 25.12.2019, 18:18
Bakanlıktan yangınlarla ilgili flaş açıklama!

İçişleri Bakanlığı, Karadeniz'de farklı noktalarda meydana gelen orman yangınlarının çıkış nedeninin araştırıldığını, şu ana kadar terör ve sabotaj izine rastlanılmadığını bildirdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Bölücü terör örgütünce bu tür üstlenmelerin propaganda amaçlı yapıldığı bilinmektedir." ifadelerine yer verildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Karadeniz'de farklı noktalarda meydana gelen orman yangınlarının, terör örgütünce propaganda amaçlı üstlenildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Yangınların çıkış nedenleriyle ilgili takip ve araştırmalar ilgili kurumlar, Bakanlığımız ve valiliklerimiz kanalıyla devamlı sürdürülmektedir, bugüne kadar terör ve sabotaj nedeniyle çıkan bir yangın olduğuna dair bulguya rastlanmamıştır. Bölücü terör örgütünce bu tür üstlenmelerin propaganda amaçlı yapıldığı bilinmektedir. Bu konuda herhangi bir tespit yapıldığında gerekli bilgilendirmeler resmi kanallarca kamuoyuna duyurulmaktadır, bunun dışındaki açıklamalara itibar edilmemelidir." Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Sütçü Kız 2 yıl önce
Terör deyince neden belli bölge insanları akla gelir. Vatana zarar vermenin her türlüsü terör, zarar veren terörist değil midir?
Siirt 56 2 yıl önce
Katılıyorum sana tebrikler. İnşAllah bu yangınlar söndürülür canlılar zarar görmesin
adnan 2 yıl önce
pkk feto deyilse sabotas kesin toki arazi mafyasi ve valiler birlikte yapti tokiye arazi hazirliyorlar tayyip dediya yuzbinlerce ev yapilacak nereye buralara hukumet mafya isbirligi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@