Bakan Akdağ, Trabzon’dan Almanya’ya seslendi

Trabzon'da çeşitli ziyaretlerde bulunan Bakan Akdağ Alman Hükümetine seslendi.

Gündem 03.03.2017, 15:27 03.03.2017, 15:53
Bakan Akdağ, Trabzon’dan Almanya’ya seslendi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Trabzon’dan Almanya’ya seslenerek, “Ben Trabzon’dan Alman hükümeti ve yönetimine şunu açıkça soruyorum. Neden PKK teröristlerini on yıllardır ülkenizde barındırıyorsunuz. Neden ‘o teröristleri bize verin ’dediğimizde bize vermiyorsunuz?” dedi. 


Bu sabah saatlerinde Trabzon’a gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, cuma namazını Bahçecik Mahallesi’ndeki Mehmet Akif Ersoy Camisi’nde kıldı. Namaz sonrası cami avlusunda vatandaşlara seslenen Bakan Akdağ, Almanya’ya tepki göstererek, “Nedir Almanların söylediği, tutuklanan bir gazeteciden bahsediyorlar. Almanya’da da çıkan bir gazetede yazan bir gazeteciden bahsediliyor. Hâlbuki bir insanın teröre yataklık yapması için onun sade vatandaş olması, herhangi bir mesleğe sahip olması bu arada gazeteci olması bu durumu fark ettirmez. Teröre destek olmuşsa olmuştur. Almanlara hava hoş. Almanya’da, Fransa’da bir bombalama olduğu zaman tüm ülkeleri ayağa kaldırıyor. Türkiye’de biz bu bela ve musibetle 40 yıldır mücadele ediyoruz. Bir tek terör örgütü de değil” şeklinde konuştu.

Bakan Akdağ, Trabzon’dan Almanya’ya seslendi

Bu topraklar üzerinde gözü olanların, bu ülkeyi bölmeyi, parçalamayı isteyenlerin terör örgütlerine destek verdiğini belirten Bakan Akdağ, “Ben Trabzon’dan Alman hükümeti ve yönetimine şunu açıkça soruyorum. Neden PKK teröristlerini on yıllardır ülkenizde barındırıyorsunuz. Neden ‘o teröristleri bize verin ’dediğimizde bize vermiyorsunuz? Neden onların finans sağlamasına müsaade ediyorsunuz?. Diyorlar ki bu ülkede bağımsız yargı var, yargı karar veriyor. Sizin yargınız yargı da bizim yargımız yargı değil mi kardeşim. İşte bu ve benzeri hadiseler 16 Nisan’ı bizler için önemli kılıyor. 16 Nisan Türkiye’de yeni bir dönemin başlayacağı tarihtir. Türkiye’nin çok daha güçlü olmak için, terörle mücadele çok daha kararlı ve seri hareket etmesini sağlamak, ülke ekonomisini kalkındırmak için yeni bir sisteme geçmek istiyoruz. Yeni bir sistem geliyor ve Türkiye’de 2 başlılık ortadan kalkıyor” ifadelerini kullandı.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
bab 4 yıl önce
sen niye barindiriyorsun,pkk lilerin ulkemizde isleri ne,niye silip surrmuyorsun butun terörisleri,bu guzelim vatani cennet niye etmiyorsunuz daha bir suru soru
halim 4 yıl önce
SAYIN BAKAN
BENDE SANA SORUYORUM
SIZ NEDEN PKK TERORISTLERINE HABURDA MAHKEMELER KURDUNUZ.OSLADA NEYI KONUSTUNUZ .DOLMABAHCEDE NE SEZO VERDINIZ .IMRALI ILE BASKANLIKTA NEYI ANLASTINIZ?BENDE BIR AZ AKILLI BIRI OLARAK SORUYORUM?
hoca 4 yıl önce
bak sen kendilerine toz kondururlarmi,ben bilmem etmem görmem duymam anlamam kandirdilar yok öle yok böle,bu Turk milleti esir olmaz illaki bir gun kurtarilacak guzel gunler görecektir,bu cennet vatan degerlidir sizin gibi hastalikli insanlar gelip gecicidir
Ali Papa 4 yıl önce
AKP li başkan yapmak için yapılacak refarandumda,parti imkanıyla değil devletin parasıyla içte ve dışta refarandum çalışması yapmak tek kelimeyle günahtır.
Serkan 4 yıl önce
Onbeş senedir g Doğuda belediyeleri pkk yönetiyor devletin belediyeye verdiği destekler direk kandile gidiyor siz onbeşsene sırf Kürtlerden birkaçbin fazla oy almak için bunlara göz yumdunuz.Çözüm süreci denen ihanet sürecinden hiç bahsetmiyorum bile.Şimdi çıkmış almanları eleştiriyorsunuz komik olmayın ayıptır yahu!
Hey gidi ikiyüzlü akparti. 4 yıl önce
Meral Akşenerin otel konuşması kendi ülkesin de iptal edildi.elektirikler kesildi.
Almanya Hannover 4 yıl önce
Akparti siyaseti almanya-da gurbetcilere huzur bırakmadı.keşke secim hakkımız olmasaydı.bari huzurumuz olurdu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@