Bakan açıkladı: İşte ikramiyelerin ödeneceği tarih

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilere bin liralık bayram ikramiyesinin haziran ayının ilk haftasında  ödeneceğini bildirdi.

Gündem 13.05.2018, 15:10
Bakan açıkladı: İşte ikramiyelerin ödeneceği tarih

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Anneler Günü dolayısıyla AK Parti Kadın Kolları İl  Yönetimi ve İlçe Yürütme Kurulu üyeleri ile Keçiören'deki bir tesiste düzenlenen  programda bir araya geldi.

Anneliğin en ulvi duygu olduğunu dile getiren Sarıeroğlu, başta şehit  anneleri olmak üzere tüm annelerin anneler günü kutladı.

Soma'da 301 işçinin hayatını kaybettiği maden faciasının üzerinden 4  yıl geçtiğini anımsatan Sarıeroğlu, "Evlatlarını orada kaybeden annelerimiz var.  Onlara da sabırlar diliyorum. Bu anlamda kaybettiğimiz 301 canımızı da buradan  rahmetle yad ediyorum. İş sağlığı ve güvenliği konusunda tavizsiz şekilde  yolumuza devam ediyoruz. Bu anlamda gerek denetim ve rehberlik faaliyetlerimiz,  gerek mevzuat çalışmalarımız ve sosyal paydaşlarımızla yaptığımız iş birliğiyle  iş kazalarının azaltılmasıyla alakalı da güçlü çalışmalarımızı sürdürüyoruz."  dedi.

Ülkenin geleceğini inşa eden annelerin hayatın her alanında mutlu,  huzurlu ve etkin olabilmesi için AK Parti olarak ellerinden gelen çabayı  gösterdiklerini vurgulayan Sarıeroğlu, sahip oldukları samimi duygular  neticesinde Türkiye'yi büyüttüklerini, istihdamda rekorlara imza attıklarını ve  reform niteliğinde düzenlemeleri hayata geçirdiklerini bildirdi.

Sarıeroğlu, Türkiye'nin iddiası, büyük hayalleri olan ve bu büyük  hayallere de ulaşmayı hak eden bir ülke olduğuna işaret ederek, şöyle devam etti:

"Ülke olarak yakın dönemde çok badire atlattık. Terör olaylarına maruz  kaldık, 15 Temmuz gibi ağır bir darbe girişimini atlattık. Rabbim bir daha böyle  sınavlardan bizleri geçirmesin. Diğer taraftan terörle mücadele kapsamında, Fırat  Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla tüm dünyaya Türkiye'nin terörle terbiye  edilemeyeceğini ve Türkiye'nin asla diz çöktürülemeyeceğini göstermiş olduk. Bu  vesileyle ben tüm Mehmetçiğimizi minnetle yad ediyorum, şehit kardeşlerimizi  rahmetle anıyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum."

"Bu yıl istihdam geçen yıldan çok daha iyi olacak"

Bakan Sarıeroğlu, Türkiye'nin 24 Haziran'daki seçimlerin ardından  güçlü bir yürütme ve yasamayla tekrar atağa kalkıp daha da ilerilere gideceğini  belirterek, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Yerli ve milli sanayimizi geliştirmeyle, milli teknolojiyle hamlesi  yapmayla ilgili hayallerimiz var. Milli İstihdam Seferberliği ile alakalı ortaya  koymak istediğimiz yeni başarı hikayelerimiz var. Bunların nereden geçtiğini  milletimiz biliyor, bu yönde de desteğini verecektir. Bu süreçte kadınların  inancı, azmi, çalışması çok önemli. Bizim hiçbir seçim başarımız tesadüf  olmamıştır. Bu başarıların yolu çalışmadan geçmiştir, alın teri akıtılarak  olmuştur. Bu süreçte de çok çalışmamız gerekiyor. Her bir dakikamız çok önemli.  Vatandaşlarımıza anlatacak çok şeyimiz var. Açıkladığımız reform paketlerini çok  iyi anlatmamız gerekiyor."

Bayram ikramiyesinin emeklilerin en temel beklentisi olduğuna dikkati  çeken Sarıeroğlu, "Allah nasip etti, inşallah haziran ayının ilk haftasında  ödemelerimizi gerçekleştireceğiz. Bunlarla ilgili tam tarihleri de açıklayacağız.  Emeklilerimize hem Ramazan Bayramı'nda hem de Kurban Bayramı'nda biner lira  ikramiyeyle ilgili çok güçlü bir adımı atacağız. Birileri diyor ki 'biz dedik de  oldu.' Öyle bir şey yok. Üç dört aydır masamızdaydı, gündemimizdeydi." dedi.

Titiz bir çalışma yürüterek kamudaki taşeron işçileri kadroya  aldıklarını anımsatan Sarıeroğlu, 900 bine yakın kişinin kamuda istihdamıyla  ilgili süreçleri tamamladıklarını bildirdi.

Sarıeroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde  başlatılan Milli İstihdam Seferberliğinin devam ettiğine değinerek, istihdam  anlamında bu yılın geçen yıldan çok daha iyi olacağına yürekten inandığını  kaydetti.

Programa, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna, AK Parti  Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ve  davetliler katıldı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@