Bakan açıkaldı: 14 bin 611 personel alınacak

Adalet Bakanı Gül, adliyeler, cezaevleri ve bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611 personel alınacağını bildirdi.

Bakan açıkaldı: 14 bin 611 personel alınacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, adliyeler, cezaevleri ve  Bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611 personel  alınacağını açıkladı. 

Gül, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, yeni personel alımına ilişkin  açıklamalarda bulundu.

Yeni istihdam imkanları sunduklarını ifade eden Gül, adliyeler,  cezaevleri ve Bakanlık merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere 14 bin 611  personel alınacağını bildirdi.

Personel alımlarıyla ilgili ilanların yayımlandığını aktaran Gül,  mütercim, mübaşir, infaz ve koruma memuru, cezaevi katibi, sağlık personeli,  psikolog, sosyal çalışmacı, şoför gibi çeşitli kadrolara yapılacak alımlara  yönelik başvuruların 21 Mayıs'ta başlayacağını, 11 Haziran'da sona ereceğini  kaydetti.

Adalet Bakanı Gül, "Daha önce 15 bin olarak duyurduğumuz istihdam  planını da güncelleyerek yıl sonuna kadar, toplam 25 bin yardımcı personel alımı  için gerekli çalışmaları başlattık. Yılın ilk 4 ayında alınan 6 bin 546 yardımcı  personelimiz ile bu yıl 30 bini aşkın gencimizi istihdam edeceğiz." ifadesini  kullandı.

Yeni istihdamların adalet hizmetlerini daha etkin ve hızlı hale  getireceğine işaret eden Gül, yeni atamalarla personel ihtiyacının da büyük  ölçüde tamamlanacağını bildirdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 11:27

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adami olana
Adami olana - 10 ay Önce

Adami olana haklisiniz devlet dairelerinde is var adami olmayanin yuzune bakmassiniz secimler yaklasiyor adamini ise koyupta oy unu aldigi insani tamam deyip gecistirenleri gorecez bu sekilde yayinlayin siz 14 bin 15 bin kisi alinacak diye

selahattin kenan
selahattin kenan - 10 ay Önce

bu alım için başvuruları nerelerden yapıorz nasıl yapıyoruz bilgi verirmısınız ??

Serkan
Serkan @selahattin kenan - 10 ay Önce

başvuru için akp il başkanlığına gidiyorsun reise koşulsuz şartsız biat ediyorsun samimiyetine inanırlarsa belki bir tuvalet temizliği işi verirler sana

banner393

banner443

banner441