Atatürk'ü tartışmaya kalkanlara böyle tepki verdi!

Atatürk'e laf uzatma gafletine düşenlere karşı Çetin gereken cevabı verdi

Gündem 30.08.2016, 10:59 30.08.2016, 12:29
Emekli Tümamiral Semih Çetin, Atatürk ile ilgili eleştirilere tepki göstererek yayını terk etti.

Habertürk’te bir programa katılan Çetin, Atatürk'ün bütün Türk milletinin desteğini alarak Cumhuriyet'i kurduğunu hatırlatarak şunları söyledi:

"Bu coğrafyada batıya karşı anti emperyalist tutum takınıp, tam bağımsızlığı savunan buna karşı içerde akıl ve bilime karşı bıçak çekmiş dini fanetizme karşı aklı ve bilimi yol gösteren tek lider çıkmış, o da Mustafa Kemal Atatürk.  Osmanlı imparatorluğunu kimse reddemez, bizim tarihimiz. Ama neticede yıkılmış bir imparatorluktan Türkiye Cumhuriyeti gibi devleti çıkarmış, kurmuş, silah arkadaşlarıyla bütün Türk milletini arkasına almış Mustafa Kemal Atatürk'ü 30 Ağustos gecesi tartışmaya açmak, onu birtakım vasıflarıyla eleştirmek benim şahsen kaldırabileceğim bir şey değil.

Ben bunu kabullenemiyorum. Herkes istediği kadar konuşabilir. Bundan sonra da herhalde program bu minvalde devam edecek. Davetiniz için çok teşekkür ediyorum. 30 Ağustos'un da milletimiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bütün milletimizin bayramını kutluyorum ve müsaade ederseniz ayrılıyorum." 

Semih Çetin, bu cümlelerinin ardından ısrarlara rağmen canlı yayını terk etti. 

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (14)
Taner Karaca 3 yıl önce
Helal Olsun Adama!!!
Ülküdaş 3 yıl önce
Atalarını bilip sevmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur.
musa 3 yıl önce
Hadi güle güle
Faruk 3 yıl önce
Osmanlı'yı tartıştığımız gibi Mustafa Kemal'i seviyeli bir üslupla tartışabilmeliyiz. Kaçıp giderek değil ama. Türkiye ancak böyle "muasır medeniyetler seviyesi"ne yükselebilir. Madem akıl ve bilim diyoruz neden farklı görüşlere saygı duymuyoruz? Paşanın tavrını pek "akılcı" bulmadım açıkçası!!!
Neden Osmanlı diye tutturuyoruz?? 3 yıl önce
Hunlar Türk tü, Selçuklu Türk tü...... Geçmişte bir sürü. Türk devleti vardı. Yahu biz niye boyuna Osmanlı diye tutturuyoruz. Osmanlı Türk adını bile kullanmaz işini hep devşirmelerle görürdü.
Sonra yine Atatürk çıktı, Türk adını yine öne çıkardı. Memleketin adı bile Türkiye oldu.
Anlaşılan bu Osmanlıcıların derdi Türk'lerle, Atatürk bahane.
Cenk TS 3 yıl önce
Yatıp kalkıp Atatürk'ü Nasıl itibarsızlaştırırım, diye akla hayale gelmedik çamurları atacaksınız,sonra kalkıp medeni bir şekilde niye tartışılmıyor diyeceksiniz. Osmanlı imparatorluğu çöküşü daha Atatürk doğmadan başladığını öğrenememiş bir halkın önüne, bazı cingözler çıkıp bizde Atatürkçülüğe karşıyık deyip,milletin okumayan araştırmayan durumundan faydalanıp propaganda yapıyorlar. Beyler Cumhuriyet Kaybedilmiş topraklar üzerine inşa edildi,ne Atatürk ne o dönemin askeri ve halkı, Osmanlı'yı filan yıkıp da ülke kurmadı. Lafa gelince milli diyenler kaç padişahın anasının öz Türk olduğunu bilir.neredeyse sıfır. Osmanlı bir ailenin temsilidir,hakimiyet kurduğu bölgede ğüçlenip halkı egemenliğine alıp,kendi aile yönetimi ile imparatorluk yönetmişlerdir,kusura bakmayın ben Osmanlı değilim,ben Türk'üm arkadaş. Hepsi bu coğrafyanın insanıdır ve hepsi benimdir,fakat hiç biri Atatürk'ün zor şartları altında kalmamış,o şartlar altında vatan kurtarmamıştır. Keyfine ülke istilası başkadır,sana ait olanı elinden aldıklarında,imkansızlıktan içinde halkla bütünleşip o kaybedilmiş ülkeyi geri alıp küllerinden doğmak başkadır,. Nasıl ki Osmanlı'da 5-6 as padişah vardır,Atatürk de var olan bu gün ki vatanın asıdır. Gidin sahte siyasi Kahraman'larınızı tartışın,yanlış politikalar yüzünden ülkenin çivisini çıkaranları tartışın,1500 yıl öncesinden son derece emin konuşurken,daha üzerinden 100 geçmemiş Cumhuriyeti ve onu bize armağan edenleri tartışmaya açıp,sanki kandırılmışız gibi yeni birşeyler söyleme telaşını aynı Paşa gibi bende kaldıramıyorum. Oturduğu yerde kendilerine başkomutan dedirtenleri ve herkese karşı kandırılmış olmakla madur olduğunu söyleyenleri tartışın. Bir etrafınıza bakın birde bu coğrafya da bu devirde bile var olan gericiliğe,ne şartlarda bu ülkenin kurulduğunu ve tartışmaya açtığınız Atatürk'ün günümüzden dahi kaç devir önde yaşadığını anlayabilirsiniz,etrafınıza bakın yeter. Herşey aklınıza geliyor da bu lütufu bu erdemi Atatürk'e yüce Allah'ın verdiği aklınıza gelmiyor,bu kulunu da böyle vasıflandırdığı ihtimalini aklınıza getirmezsiniz. Çünki çoğunuza göre,haremi uluslararası hatunlarla dolu,anaları kanı farklı milletlerden oluşan sultanlara mahsustur kahramanlık.
ali duran 3 yıl önce
Yürrü anca gidersin
ali duran 3 yıl önce
Alevilik ümmeti böldü, Kemalizm'de milleti böldü, Plajlar ümmeti Kemal'den geçilmiyor, hangi milleten dinden olduklarına kanaat getiremezsiniz gevurdan hiç bir farkı olmadığını görürsünüz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@