banner555

Artvin Valisi Doğanay 8 Mart Kadınlar gününü kutladı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, kutlama mesajı yayımladı.

Gündem 07.03.2017, 16:37 08.03.2017, 10:00
Artvin Valisi Doğanay 8 Mart Kadınlar gününü kutladı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, mesajında Dünya Kadınlar Günü'nün, kadın haklarının hatırlanması, sorunlarının çözülmesi ve yeni projelerin uygulamaya konulması noktasında önemli bir gün olduğunu belirtti.


Yaşamın baş rolündeki kadınların, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlendiklerini belirten Doğanay, şunları kaydetti:

"Hızlı değişimle birlikte toplumsal yaşamın her alanında var olan ve sunulan her türlü hizmete katkı sağlayan kadınlarımız, milletlerin öncü kesimidir. Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesiyle birlikte, kadın hakları alanında da önemli mesafeler alınmıştır. Kadınlarımızın maruz kaldığı ve yaşayabileceği şiddet olayları da hepimizi üzmekte ve toplumumuzu yaralamaktadır. Bu kapsamda bütün bireylere önemli sorumluluklar düşmektedir.
 
Kadınlarımıza, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla her daim yanlarında olduğumuzu özellikle belirtiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarken, yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlarımıza saygılarımı sunuyorum."


 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@